امروزدوشنبه, 04 شهريور 1398-- Monday Aug 26 2019

ساعت 04:49:33

آخرین به روز رسانی : پنج شنبه 23:42:15

خمینی‌شهر معین اصفهان در زمان حوادث است

خمینی‌شهر معین اصفهان در زمان حوادث است

پنجشنبه, 06 دی 1397 ساعت 10:04 کدخبر :12132
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سهیلا عموشاهی
مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان با تاکید بر اینکه دستگاه ها باید تجهیزات امدادی خود را تکمیل کنند، گفت: شهرستان خمینی شهر به عنوان معین شهر اصفهان در زمان حوادث پیش بینی شده است. 
 
به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان در خمینی شهر، منصور شیشه فروش پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در جمع خبرنگاران و در حاشیه مانور صفر زلزله که منطقه قرطمان خمینی شهر برگزار شد، اظهار کرد: امروز 5 دی ماه روز ملی ایمنی در برابر زلزله نامگذاری شده و شهرستان خمینی شهر به عنوان معین شهر اصفهان، پیش بینی شده است.
 
وی افزود: این مانور با محوریت فرمانداری پیش بینی شده و بدون اطلاع قبلی به دستگاه ها اعلام شده است. 
 
مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان انسجام تیمی ستاد مدیریت بحران شهرستان را مثبت ارزیابی کرد و افزود: 26 دستگاه امدادی و اجرایی به موقع در محل حضور یافتند و اطفا حریق، اسکان اضطراری از برنامه های اجرا شده در این مانور بود.
 
وی یادآور شد: استان اصفهان در کشور معین منطقه دو تهران است و جانشین پایتخت برای زلزله است.
 
شیشه فروش با اشاره به تراکم بالای جمعیت شهرستان خمینی شهر و زلزله سال گذشته کرمانشاه، گفت: این مانورها به ما کمک می کند تا آمادگی خود را در برابر حوادث افزایش دهیم.
 
وی افزود: آمادگی، انسجام و با برنامه بودن سه کلید طلایی در مدیریت بحران است که ستاد مدیریت بحران این شهرستان با انسجام کامل این برنامه را اجرا کرد.
 
مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان با تاکید بر معین بودن خمینی شهر برای اصفهان، گفت: باید انبارهای امدادی این شهرستان تقویت شود که در هماهنگی های صورت گرفته با هلال احمر، قرار است در یک بازه زمانی و طبق استانداردها پایگاه های امدادی و انبارهای هلال احمر شهرستان خمینی شهر تقویت شود. 
 
وی با بیان اینکه این مانور فصل الخطابی برای دستگاه ها است تا تجهیزات€Œشان را کامل کنند، اظهار کرد: استان اصفهان باید این وظیفه را به شکلی ایفا کند تا در راستای آموزش، انجام مطالعات و تحقیقات و اجرای طرح های ایمن سازی آمادگی خود را افزایش دهد.
 
بررسی توانمندی دستگاه ها در هنگام خطر
 
فرماندار شهرستان خمینی شهر نیز در حاشیه این مانور در جمع خبرنگاران گفت: به منظوربررسی  توانمندی دستگاه های خدماتی، امداد نجات و دستگاه های مرتبط برآن شدیم تا مانوری را در منطقه صفر قرطمان درچه خمینی شهر داشته باشیم.
 
محمود مسلم زاده افزود: در ساعت 6:45 دستور تماس با دستگاه ها صادر شد و ارزیابی در دو مرحله ابتدای تماس تا حضور در صحنه و شیوه خدمت رسانی و تعداد نیروی انسانی و ... انجام شد. 
 
وی با بیا ن اینکه شهرستان خمینی شهر به عنوان معین شهرستان اصفهان انتخاب شده است، گفت: تمام دستگاه های شهرستان در این مانور به خوبی حضور یافتند، همچنین عدم پاسخ گویی به لحظه برخی دستگاه ها اجرایی و خدماتی بررسی خواهد شد و با مدیرانی که به موقع پاسخگوی اپراتورهای ستاد بحران نبودند، برخورد می شود تا در مواقع خطر آمادگی بیشتری داشته باشند.
مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید