امروزيكشنبه, 11 آبان 1399-- Sunday Nov 01 2020

ساعت 02:07:28

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

در کلاسهای تابستانه باید دشمن شناسی شود که امروزه یکی از خطرناکترین دشمنان مواد مخدر است
امام جمعه خمینی شهر:

در کلاسهای تابستانه باید دشمن شناسی شود که امروزه یکی از خطرناکترین دشمنان مواد مخدر است

شنبه, 15 تیر 1398 ساعت 06:57 کدخبر :12178
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سیدحسام ابطحی

اوقات فراغت، دهه کرامت، هفته حج و برجام از جمله مطالبی بود که در نماز جمعه 14 تیرماه 1398 در خمینی شهربیان شد.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین آیت ا... شیخ عباس رحیمی با اشاره به فرارسیدن اوقات فراغت گفت: مسؤولان آموزش و پرورش و مساجد برنامه های خوبی برای جوانان داشته باشند. در کلاسهای تابستانه باید دشمن شناسی شود که امروزه یکی از خطرناکترین دشمنان مواد مخدر است و دست پلید شیاطین و استکبار پشت سرش است. بحث از مبارزه گذشته است؛ حداقل آگاهی دهید. اگر همه به میدان نیایند مطمئناً دشمن موفق می گردد. با فرزندانمان دلسوزانه کار کنیم. مراقب رفتارشان، دوستانشان باشیم. سعی کنیم آنان را به این کلاسها هدایت کنیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ضمن تبریک دهه کرامت و سالروز ولادت حضرت معصومه(س) گفت: این شخصیت باارزش باعث عظمت و اعتلای تشیع گردیده است. حوزه علمیه قم از برکات آن بزرگوار است که امروز اسلام را به سرتاسر جهان منتشر می سازد. این انقلاب نیز از برکات وجود شاگردان این مکتب در قم است.

نماینده ولی فقیه با اشاره به روز تجلیل از امامزادگان، امامزادگان را امانتهای اهلبیت(ع) دانست و گفت: هر جا بویی از اهلبیت(ع) است، آنجا امامزاده وجود دارد. در شهرستان خمینی شهر نیز 9 امامزاده وجود دارد. در مناسبتهای مختلف از برکات این عزیزان استفاده می کنید. نگذارید در شهری که این همه بقاع متبرکه و شهید دارد، عفاف و حجاب کمرنگ گردد.

مسؤول ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان با اشاره به هفته حجاج گفت: حج سه رکن سیاسی، اجتماعی و معنوی دارد و هر سه رکن را باید حفظ کرد. نمی توان از هم جدا ساخت. حج با سیاست آمیخته است مثل نمازجمعه که سیاسی هست. فقط حجاج باید سعی کنند در عربستان تابع مقرراتی باشند که ایران اعلام می کند.

استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: حرمت جمهوری اسلامی ایران را حفظ نمایند چرا که حجاج سفیر جمهوری اسلامی اند، سفیر شهدایند، سفیر تشیع هستند. خریدن اجناس این وهابیها شاید شرعیت نداشته باشید؛ سوغاتی را از ایران بخرید و برای کارگر ایرانی هم تولید اشتغال نمایید.

بحث برجام از دیگر مطالبی بود که خطیب جمعه مطرح کرد و گفت: ایران مطمئن شد اروپاییان نیز دنباله روی خط آمریکا هستند. می گویند ما با شماییم ولی درواقع هیچ قدم مؤثری برای رفع تحریمها انجام ندادند. آنها وقتی راضی می شوند که ما دست از تمام ارزشها و خدا و پیامبر و قرآن و امام و انقلاب و شهدا و ولایت برداریم ولی ملت غیور این کار را نخواهد کرد. حواسمان باشد که جهت ناامید کردن ملت از این به بعد جوسازی، توطئه و دروغهای رسانه ای زیادتر می شود. باید گوش به فرمان رهبری باشیم.

لازم به ذکر است به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدرپیش از خطبه ها سرهنگ صفری رئیس پلیس مواد مخدر استان اصفهان به ایراد سخنرانی پرداخت. همچنین حجت الاسلام صالحیان دبیر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان به عنوان مهمان دقایقی سخنرانی نمود.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید