امروزسه شنبه, 08 مهر 1399-- Tuesday Sep 29 2020

ساعت 18:48:43

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

مسأله «برائت از مشرکین» نص صریح قرآن کریم است
امام جمعه موقت خمینی شهر:

مسأله «برائت از مشرکین» نص صریح قرآن کریم است

چهارشنبه, 23 مرداد 1398 ساعت 11:24 کدخبر :12191
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سیدحسام ابطحی

نماز جمعه 18 مردادماه 1398 در خمینی شهر به امامت امام جمعه موقت برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین حجت الاسلام و المسلمین عبدالرحمان کمالی گفت: در ایام حج مسلمانان سراسر جهان به خرج خودشان گرد هم جمع می شوند تا به تعبیر قرآن آنجا شاهد منافع خود باشند «لِیَشهَدوا مَنافِعَ لَهُم...(حج/28)» یعنی ببینند چه به سودشان چه به زیانشان است، مسائل مسلمانان از بلاد مختلف مطرح گردد و این فرصت بی نظیریست برای جهان اسلام. از جمله این فرصتها مسأله «برائت از مشرکین» است؛ شفاف کردن خطوطشان با دشمن.

استاد حوزه و دانشگاه مسأله «برائت از مشرکین» را نص صریح قرآن کریم دانست و ادامه داد: زمانی که خداوند در قرآن (توبه/3) می خواهد برائت از مشرکین را اعلام نماید، آن را در «روز حج» انجام می دهد. وقتی خداوند این کار را انجام می دهد، مزدوران شیطانی آل سعود چه حقی دارند که مهمانان خدا را به جرم اعلام برائت از مشرکین به گلوله ببندند و صدها نفر را شهید و مجروح سازند. این بی لیاقتی سردمداران منطقه حجاز را می رساند. این همه جمعیت مسلمان در کنگره ای جمع می گردند، باید مدیریت حج و آنهایی که متولی حجند، این لیاقت را داشته باشد که متأسفانه ندارند.

خطیب موقت جمعه دهه عید قربان تا غدیر را فرصتی استثنایی خواند و گفت: اساس رستگاری در غدیرخم رقم خورد. مسأله عاشورا یکی از پیامدها و شاخه های غدیر بود. ما عاشورا را خوب آمدیم و با برگزاری مراسمات نگذاشتیم خط آزادیخواهی اسلام منحرف گردد. امروز پس از 1400 سال هنوز مردم دنیا پرچم برافراشته اباعبدا...الحسین(ع) را می نگرند و دنبال آن حرکت می کنند. این در پرتو حفظ مراسمات عاشورا بود.

حاج آقا کمالی ادامه داد: ولی متأسفانه این کار را درمورد غدیر که اساس این مسأله است، حفظ نکردیم. ما نیامدیم مراسمات عید غدیر را آنچنان برگزار کنیم تا دنیا نگاهش به آن دست بلندی باشد که دست علی(ع) را گرفت و به عنوان رهبر عالم معرفی کرد و از انسانها بیعت گرفت. ما برای زنده نگه داشتن غدیر بیشتر سرمایه داریم بیشتر زمینه داریم. هیچ برنامه ای مثل غدیرخم نیست که 90 نفر از صحابه پیامبر(ص) در کتب و مناقبت به این اتفاق عظیم شهادت دهند.

وی پیشنهاد کرد: مردم و مسؤلان با هر چه به نظرشان می آید از برگزاری مراسم، تزئینات، هدیه دادن، عیدی دادن، دید و بازدید، پوشیدن لباس نو، اطعام، کمک به دیگران، شعر گفتن و استفاده از دیگر هنرها همه باید عظمت این روز شریف را زنده نگه داریم. مردم در نیمه شعبان از همه خلاقیتهای خود برای نشان دادن عظمت میلاد حضرت ولیعصر(عج) و یادآوری این روز شریف استفاده می کنند. این حالت حتی بهتر از آن درمورد عید غدیر می تواند اتفاق بیفتد.

امام جمعه موقت در پایان گوشزد کرد: برخی مسؤولان ظرفیت استفاده از انسانهای پاکدست و توانمند را ندارند. دوست دارند با کسی همکار باشند که تملق بگوید و با آنها راحت باشد. کسی که توانمند و پاکدست و عاشق خدمت به مردم است و با تمام توان و دقت در خدمت به مردم زحمت می کشد، چنین فردی را باید حفظ کنند نه اینکه انسان چاپلوس را جایگزین کنند. این خیانت به مردم است. باید معیار «خدمت به مردم، پاکدستی و توانایی در کار» باشد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید