امروزيكشنبه, 11 آبان 1399-- Sunday Nov 01 2020

ساعت 02:15:43

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

خمینی‌شهر نمونه در جذب گردشگر

خمینی‌شهر نمونه در جذب گردشگر

شنبه, 15 تیر 1398 ساعت 07:32 کدخبر :12180
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
شهردار خمینی‌شهر گفت: نوروز امسال آماری بالغ بر 410 هزار گردشگر را شاهد بودیم که این تعداد باعث شد خمینی‌شهر در بین شهرهای بیش از 200 هزار نفر جمعیت، در جذب گردشگر نمونه معرفی شود.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس  خمینی€Œشهر، علی اصغر حاج€Œحیدری در نشست خبری که مناسبت 14 تیر روز شهرداری€Œها و دهیاری€Œها برگزار شد در جمع خبرنگاران با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در شهرداری خمینی€Œشهر اظهار کرد: 6 سال از کار و فعالیت در شهرداری خمینی€Œشهر گذشت، در زمان فراوانی و زمانی که اوضاع کشور خوب بود و تحریم€Œهای سخت و ناجوان€Œمردانه تحمیل نشده بود شهرداری خمینی€Œشهر در بحث پرداخت حقوق به نیروهای خود با مشکل روبرو بود و اجرای پروژه€Œهای عمرانی با سرعت حرکت نمی€Œکرد، اما افتخار دارم با مجموعه تیم شهرداری کار را شروع کردیم و در این مدت 6 ساله حقوق مجموعه شهرداری عقب نیفتاد و پروژه€Œهای ارزشمندی انجام شد.

شهردار خمینی€Œشهر با اشاره به اینکه 40 پروژه در سطح شهر فعال است، افزود: میادین متعددی در نقاط مختلف احداث و اصلاح هندسی€Œهایی در معابر انجام شد و 8 بلوار در سطح شهر افتتاح شد و با این اقدامات 30 گره ترافیکی در سطح شهر برطرف شد.

وی با بیان اینکه شهرداری و پلیس راهور تعامل و همکاری خوبی را در این مدت داشت، اضافه کرد: سخت€Œترین کار در مرحله آزادسازی€Œها در بافت قدیم شهر بود و خیابان€Œهایی که چندین دهه شروع و هنوز ادامه داشت و این اقدامات ترافیکی باعث شد تصادفات منجر به فوت در خمینی€Œشهر 44 درصد کاهش یابد.

حاج€Œحیدری در ادامه با ابراز اینکه در این مدت به مسأله گردشگری توجه ویژه€Œای شد، تصریح کرد: با 6 هزار گردشگر شهرداری را تحویل گرفتم و نوروز امسال آماری بالغ بر 410 هزار گردشگر را شاهد بودیم که این تعداد باعث شد رتبه ارزشمندی را کسب کنیم و خمینی€Œشهر در بین شهرهای بیش از 200 هزار نفر جمعیت، در جذب گردشگر نمونه معرفی شود.

وی تصریح کرد: حرکات ارزشمندی در این زمینه توسط مجموعه شهرداری انجام شد که منطقه گردشگری لادر و منطقه بام سبز، خانه€Œهای تاریخی سرتیپ سدهی و ابوالحسن خان مجیر و میردامادی و زهتاب، جاذبه€Œهای تاریخی عصارخانه و برج کبوتر از جمله مراکز جذب گردشگر بود.

شهردار خمینی€Œشهر خاطرنشان کرد: نوروز امسال ابتکار خوبی زده شد و اتوبوس€Œهایی در قالب تورهای خمینی€Œشهرگردی فعال و مسافران را از چهلستون و منارجنبان اصفهان به خمینی€Œشهر منتقل می€Œکرد تا مسافران از این خطه نیز بازدیدی داشته و با این شهرستان بیشتر آشنا شوند.

وی با اعلام اینکه طرح جامع خمینی€Œشهر تجدید شد و سال گذشته شورای عالی معماری و شهرسازی طرحی را ابلاغ و مشاور طرح تفصیلی نیز انتخاب شد که در شهر فعالیت دارد و این طرح به روز بوده و نقاط ضعف در حال بررسی است تا طرح جامع و کامل با توجه به شرایطی که در خمینی€Œشهرداریم بدست آید، اذعان کرد: اقدام خوبی که فرماندار شهرستان انجام داد، طرح جامع اطلس شهرستان خمینی€Œشهر بود که در زمینه€Œهای عمرانی، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، اقتصادی، آموزشی و بهداشتی کار کردند و اطلس جامعی حاصل شده است.

حاج€Œحیدری با اشاره به اینکه در تاریخ برای خمینی€Œشهر قدمت 3 تا 7 هزار ساله مطرح شده، ادامه داد: خمینی€Œشهر موزاییک با شهر اصفهان است و در بحث توسعه شهری موانعی بر سر راه دارد، 600  هکتار بافت قدیمی و فرسوده در خمینی€Œشهر داریم و برای توسعه از سمت شمال شهر برنامه€Œریزی€Œهای خوبی انجام شد.

وی افزود: حاشیه€Œنشینی برای شهرهای هم€Œجوار کلان شهرها رخ می€Œدهد و اکنون برخی از قسمت€Œهای خمینی€Œشهر جزو حاشیه نشینی€Œهای اصفهان شده و با انجام طرح€Œهایی دنبال هستیم که خدمات بیشتری در آن مناطق داشته تا رنگ حاشیه€Œنشینی از آن نقاط برود.

شهردار خمینی€Œشهر در پایان اعلام کرد: خمینی€Œشهر را با بودجه 30 میلیاردی تحویل گرفتم که سال گذشته نیز بودجه€Œای بالغ بر 97 میلیاردی محقق شد و برای سال 98 حدود 129 میلیارد بودجه برای شهرداری پیش€Œبینی شده است که 60 درصد عمرانی و 40درصد جاری تخصیص دارد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید