امروزپنجشنبه, 10 مهر 1399-- Thursday Oct 01 2020

ساعت 23:43:11

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

خمینی شهر رتبه دار زائرین اربعین 1398 در استان اصفهان

خمینی شهر رتبه دار زائرین اربعین 1398 در استان اصفهان

دوشنبه, 29 مهر 1398 ساعت 09:52 کدخبر :12196
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : رسول مختاری

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین به نقل از اصفهان- ایرنا- رییس حج و زیارت اصفهان گفت: بیش از ۸۰ درصد زائران این استان از سفر اربعین بازگشتند و پیش€Œبینی می€Œشود بقیه زوار تا اواسط هفته جاری وارد کشور شوند.

غلامحسین زاهدی افزود: ۳۰۶ هزار و ۲۳۷ اصفهانی امسال به منظور شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی ثبت نام کردند که این تعداد نسبت به سال گذشته ۲ برابر افزایش داشت.

به گفته وی امسال ۲۷۴ هزار و ۱۲ نفر از اصفهان و ۳۲ هزار و ۲۲۵ نفر از شهرستان کاشان، در سامانه سماح ثبت€Œنام کردند.

وی اضافه کرد: اصفهان، خمینی شهر و نجف آباد به ترتیب بیشترین زائران اربعین را در استان داشتند.

رییس حج و زیارت اصفهان با بیان این که در راهپیمایی سالجاری فقط یک زائر از این استان بر اثر تصادف جان خود را از دست داد ، خاطرنشان کرد: امسال غلامرضا کیانی از فلاورجان بر اثر تصادف، در ابتدای راهپیمایی و در مرز شلمچه جان باخت.  

وی ادامه داد: رسیدگی و اعلام حوادث راهپیمایی اربعین بر عهده جمعیت هلال احمر است و تا کنون آماری در زمینه به ما ارائه نشده است.

به گزارش ایرنا، برای پیاده€Œروی اربعین سال گذشته ۱۵۰ هزار نفر از استان اصفهان در سامانه سماح ثبت€Œنام کرده بودند.

اصفهان هم€Œاکنون پس از استان€Œهای تهران، خوزستان رتبه سوم کشور را از لحاظ تعداد ثبت€Œنام€Œکنندگان برای اعزام به پیاده€Œروی کربلا قرار دارد.

اربعین حسینی همزمان با بیستم صفر، چهلمین روز شهادت حضرت امام حسین(ع) به همراه فرزندان و یاران ایشان در روز عاشوراست که به همین مناسبت سالانه، همایش پیاده€Œروی از نجف تا کربلا با حضور علاقه€Œمندان و ارادتمندان اهل بیت(ع) برگزار می€Œشود.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید