امروزسه شنبه, 29 مهر 1399-- Tuesday Oct 20 2020

ساعت 06:35:10

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

درواقع اسلام آن حجاب ارزشی سنتی ایرانی را تأیید، تثبیت و تقویت  کرد
امام جمعه خمینی شهر:

درواقع اسلام آن حجاب ارزشی سنتی ایرانی را تأیید، تثبیت و تقویت کرد

شنبه, 22 تیر 1398 ساعت 07:59 کدخبر :12186
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سیدحسام ابطحی

در نماز جمعه 21 تیرماه 1398 در خمینی شهر دو مطلب مهم حجاب و عفاف و اهمیت دین شناسی توسط آیت ا... شیخ عباس رحیمی بیان شد.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین نماینده ولی فقیه با اشاره به حادثه خونبار اعتراض مردم مشهد به کشف حجاب رضاخانی در 21 تیر سال 1314 گفت: اقدام رضا شاه برخلاف اسلام، فطرت و سنت ایرانی بود. اگر به آثار برجامانده از ایران باستان دقت شود، درمی یابیم که ایرانی اهل حجاب، عفت و نجابت بوده حتی بهتر و بالاتر از چیزی که شرع تعیین کرده است. وقتی اسلام آمد درواقع آن حجاب ارزشی سنتی ایرانی را تأیید، تثبیت و تقویت کرد.

مسؤول ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان ضمن تشکر از برگزاری اجتماع بزرگ مدافعان حریم خانواده در پنج شنبه گذشته، این تجمعات و همایشها را آغازی دانست برای مبارزه اجتماعی علیه پدیده شوم بدحجابی و گفت: همه باید احساس وظیفه کنند و نهی از منکر نمایند. مسأله عفت و حجاب در همه زمینه ها مطرح می شود؛ در بحث آرایش، پوشش، اختلاط زن و مرد و....

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان درمورد اختلاط کارمندان زن و مرد در یک اداره که بجای رسیدگی به کار مردم به برنامه های دیگر مشغولند، گلایه کرد و گفت: چرا اصناف بی تفاوت است؟ چرا اتحادیه ها بی تفاوتند؟ چرا به حضور خانمهای بدحجاب در آموزشگاهها و موسسات اخطار نمی دهند؟ اینها مجوز و پروانه شان را از دولت اسلامی گرفته اند! چرا نباید نسبت به حفظ حجاب و عفاف حساسیت نشان داده شود؟ من از تمام اتحادیه ها انتظار دارم. جرم است اگر نظارت نکنید. خودتان مجرمید اگر نظارت نکنید.

خطیب جمعه هشدار داد: تمام دستگاه ها موظف هستند نسبت به حجاب در ادارات، مدارس، مراکز بهداشتی، در بازار، اصناف و هر جا که باید از دولت مجوزی اخد کنند، باید نسبت به حجاب حساس باشند. از این تاریخ به بعد خود شما مردم باید ناظر باشید و تذکر دهید و جلوی این مسائل را بگیرید. اگر هم توجه نکردند به ستاد امر به معروف گزارش دهید. اگر همه نظارت کنند این بساط جمع می گردد. وگرنه آینده خوبی نخواهد بود و موجب پشیمانی همه خواهد شد.

استاد حوزه و دانشگاه ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع)، یکی از کارهایی را که آن امام همام به شدت پیگیر آن بود، بحث عالم پروری یا فقیه پروری برشمرد و گفت: جوانان اگر می خواهند در دام گروهکهای انحرافی نبفتند، باید بروند و در کنار علما مسائل دینی و اعتقاداتشان را خوب یاد بگیرند. نمی توان دین را از شبکه های اجتماعی یاد گرفت. دین را باید از اهلش و مراکز آن یاد گرفت. روایات بسیاری درمورد اهمیت و ضرورت دین شناسی و فقاهت از امام رضا(ع) به ما رسیده و نسبت به حوزه های علمیه و فقاهت و دین شناسی فرهنگ سازی می کرده است.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید