امروزسه شنبه, 29 مهر 1399-- Tuesday Oct 20 2020

ساعت 06:33:04

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

دست سازه های خمینی شهری ها در یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی

دست سازه های خمینی شهری ها در یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی

شنبه, 01 تیر 1398 ساعت 08:57 کدخبر :12175
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سهیلا عموشاهی
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری خمینی شهر گفت: حضور در نمایشگاه های صنایع دستی و گردشگری  فرصتی برای معرفی صنایع دستی و اماکن گردشگری شهرهاست. 
سید محمد هادی موسوی در گفت و گو با خبرنگار فرصت آنلاین  در خمینی شهر در حاشیه یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی اصفهان با اشاره به جایگاه نمایشگاه€Œهای صنایع دستی در ارتقاء جایگاه هنر و مشاغل سنتی اظهار کرد: همواره نام اصفهان به عنوان سرچشمه هنر همه جا مطرح بوده است و خمینی شهر نیز که همجوار با اصفهان است از نظر پیشینه تاریخی سبقه ای 2000 ساله دارد که در بسیاری از هنرها و صنایع پیشتاز و شهره است. 
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری خمینی شهر، اصفهان را سرآمد شهرهای ایران معرفی کرد و افزود: هنرها و صنایع دستی از مهمترین تولیدات کشور هستند که به عنوان کالا یا خدمات ایرانی باید در کنار سایر کالاها مورد حمایت و توجه قرار گیرند و این وظیفه ماست که با حمایت از این صنعت این دیدگاه را در سطح کشور و حتی بین الملل نهادینه سازیم. 
وی با اشاره به سابقه و قدمت بالای هنر و صنایع دستی و جاذبه های بکر و بی نظیر گردشگری در خمینی شهر، تصریح کرد: اگر بتوانیم همه ظرفیت€Œهای هنرهای کاربردی را شناسایی و احصا کنیم و به هنرمندان جوان اعتماد کنیم و همان حمایت هایی که در مورد سایر کالاها و تولیدات ایرانی داریم، مشمول آثار و تولیدات هنری هم کنیم، حتی با صرف هزینه€Œای به مراتب کمتر، در مورد اشتغال جوانان و رشد اقتصادی به موفقیت€Œهای بیشتری دست خواهیم یافت. فراگیری این هنرها در شرایط امروز کشور می €Œتواند در ایجاد اشتغال و کارآفرینی کمک زیادی کند.
موسوی افزود: خاتم کاری، مینا کاری، منبت، قلم زنی، نمدمالی، کلاه مالی، چوغا و قالی بافی از جمله آثار هنری زیبایی هستند که به دست  خمینی شهری ها آفریده می شوند و امروز برخی از این صنایع را در این نمایشگاه به نمایش گذاشته ایم. 
موسوی در مورد اقدامات انجام شده در حوزه گردشگری اعلام کرد: در ایام عید نوروز با برگزاری بیش از570 برنامه در حوزه گردشگری و نشاط اجتماعی در خانه های تاریخی و اماکن گردشگری خمینی شهر توانستیم بین شهرهای 200 تا 500 هزار نفر جمعیت مشترکا با کاشان رتبه اول استان را کسب کنیم.  
به گزارش  خبرنگار فرصت آنلاین ، قدمت تاریخی خمینی شهر به زمان ساسانیان می رسد و خانه های تاریخی سرتیپ امینی سدهی، مجیر، زهتاب و میردامادی ها همچنین برج های کبوتر جوی آباد و دستگرد از مناطق دیدنی تاریخی این شهر است. مناطق گردشگری چشمه لادر و بام سبز نیز از دیگر جاذبه های گردشگری این شهر محسوب می شود. 
یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی از تاریخ 28 الی 31 مرداد ماه در محل نمایشگاه های بین المللی اصفهان واقع در پل شهرستان میزبان هنردوستان است. 
مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید