امروزسه شنبه, 06 آبان 1399-- Tuesday Oct 27 2020

ساعت 20:56:16

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

مسئولین پیگیر خط مترو خمینی شهر باشند
استاندار اصفهان در خمینی شهر

مسئولین پیگیر خط مترو خمینی شهر باشند

سه شنبه, 23 بهمن 1397 ساعت 10:10 کدخبر :12153
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

 

استاندار اصفهان با تاكید بر اینكه وضعیت کنونی خمینی€Œشهر در شأن مردم این شهر نیست، گفت: با توجه به فعالیت €Œهای اثرگذاری که شهرداری و شورای شهر انجام داده است، انتظار می€Œرود همه مسئولان شهرستان تلاش کنند شرایط منطقه بهتر از گذشته شود. عباس رضایی در جلسه شورای اداری این شهرستان بعد از بهره برداری و هشت طرح عمرانی، خدماتی، رفاهی به ارزش 860 میلیارد ریال با اشاره به اینکه توقع دارم مسئولان شهرستان پیگیری احداث خط مترو به خمینی€Œ€Œشهر باشند، ادامه داد: احداث خط مترو به رفع مشکلات منطقه کمک خواهد کرد و باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

خط 2 قطارشهری اصفهان با ۲۴ ایستگاه از مسیر زینبیه آغاز می شود و پس از گذشتن از ایستگاه های میدان لاله، میدان قدس، میدان امام علی(ع)، شکرشکن، چهارراه فلسطین، باغ گلدسته، ایستگاه امام حسین(ع)، طالقانی و کهندژ به سمت خمینی€Œشهر می€Œرود. متروی خمینی شهر در ذیل متروی اصفهان تعریف شده است. به عبارت دیگر دو خط از خطوط طراحی€Œشده متروی اصفهان، به خمینی€Œشهر مربوط می€Œشود و به این منظور ایستگاه هایی در خمینی€Œشهر پیش بینی شده است. اولین خط، خط غربی- شرقی است که از خمینی شهر شروع و پس از عبور از خیابان اشرفی اصفهانی (کهندژ) (در ایستگاه مشترک امام حسین (ع)) از زیر خط شمالی-جنوبی وارد خیابان سپه شده تا خیابان زینبیه ادامه می یابد. فاز یک این خط مورد تایید شورای ترافیک کشور قرار گرفته است. تنها اختلافی که در مورد این خط وجود دارد به علت عبور آن از آثار تاریخی اصفهان است و همین مسئله موجب تاخیر این خط شده است. این اختلاف البته تاثیری بر ایستگاه€Œهای خمینی شهر ندارد. خط جنوب - غرب نیز از دیگر خطوط مترو است که از درچه می گذرد.  این خط از ایستگاه مشترک آزادی شروع می€Œشود، پس از عبور از شهر درچه، فلاورجان و فولادشهر و عبور از گردنه گاوپیسه به ذوب آهن اصفهان و زرین شهر ختم می€Œشود. طول کل این مسیر حدود ۴۳ کیلومتر خواهد بود. استاندار اصفهان در سفر خود به شهرستان خمینی شهر خواستار پیگیری اجرای این طرح از سوی مسئولان شد تا بخش بزرگی از مشكلات منطقه به€Œواسطه این طرح برطرف شود.

میز خدمت خمینی €Œشهر در استانداری
رضایی همچنین با اشاره به اینكه جای خوشحالی است شاهد سرمایه€Œ گذاری بخش خصوصی در این شهرستان بودیم ، گفت: تلاش می€Œ€Œکنیم در آینده نزدیک یک روز کاری را با  نام  میز خدمت خمینی €Œشهر با حضور مسئولان استان اصفهان در استانداری برای حل مشکلات شهرستان تشکیل دهیم. وی تصریح کرد: با توجه به کمبود و محدودیت زمین و اراضی موردنیاز برای اجرای طرح €Œهای آینده شهرستان، درخواست می شود هرگونه واگذاری زمین با دقت و کار کارشناسی دقیق انجام شود. رضایی تاکید کرد: باید تلاش شود حداقل زمین با حداکثر استفاده برای اجرای طرح€Œ های خدماتی ، تولیدی و موردنیاز در شهرستان در نظر گرفته شود. وی ادامه داد: با توجه به محدودیت و کمبود قیر، شهرداران شهرستان تلاش کنند از مصالح بتن به €Œجای آسفالت کنند تا هم نیاز شهرستان رفع شده و علاوه بر آن با استفاده از بتن به رونق کارخانه €Œهای سیمان استان کمک شود.

رضایتمندی از عملکرد شهرداران
استاندار اصفهان با اشاره به اینکه امروز شاهد رضایتمندی از عملکرد شهرداران شهرستان خمینی€Œ شهر بودیم، گفت: شهرداری€Œ€Œها باید تلاش کنند  با استفاده از راهکارهای جایگزین که به منزله  الگو هستند، به ترویج این روش کمک کنند.  رضایی با بیان اینکه از مسئولان شهرستان انتظار داریم به حل مشکلات منطقه جوی€Œآباد توجه بیشتری داشته باشند، گفت: آمادگی کامل دارم در جلسه ویژه به مشکلات این منطقه رسیدگی شود و راهکارهای لازم در دستور کار مسئولان استان و شهرستان قرار گیرد تا این منطقه از وضعیت کنونی خارج شود. رضایی با اشاره به اینکه سرمایه€Œگذاری و مشارکت بخش خصوصی با دولت به معنی اعتماد و ماندگاری نظام است، تصریح کرد: مشارکت بخش خصوصی با دولت،  پیام به همه €Œکسانی است که با یاوه€Œگویی€Œهای خود اعلام می €Œکردند مردم از نظام جمهوری اسلامی بریده€Œاند. به گزارش ایرنا، استاندار اصفهان در بدو ورود به شهرستان با حضور در مراسم غبارروبی مزار شهدای امامزاده سید محمد با آرمان€Œ های امام و شهدا تجدید بیعت کرد.  استاندار از دو پل نیمه€Œ کاره غیر همسطح جاده کمربندی خمینی €Œشهر به شاهین€Œشهر بازدید و دستورات لازم را برای آغاز به کار این دو طرح صادر کرد و وعده داد تا 15 اسفند ماه مجددا از عملیات اجرایی آن بازدید خواهد کرد.رضایی همچنین از مجموعه نیمه€Œ کاره شهرک 32هکتاری حمل €Œ و نقل و پایانه بار شهرستان خمینی شهر بازید کرد. تکمیل عملیات ساخت منبع شماره دو منظریه ، افتتاح پارک خانواده هفتـــــصد دستـــــگاه، افتتاح مـــــرکز تولید قارچ دکمه€Œای،افتتاح مرکز شماره دو معاینه فنی، احداث ساختمان کانون فکری و نوجوانان منطقه جوی€Œآباد و افتتاح پست 63 کیلوولت شهید آیت€Œالله اشرفی اصفهانی شهر درچه و ساخت مجموعه تجاری نگین زاینده€Œرود از جمله طرح هایی بود كه افتتاح شد. 1H9A60811H9A58661H9A63801H9A60121H9A6384

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید