امروزسه شنبه, 08 مهر 1399-- Tuesday Sep 29 2020

ساعت 17:39:39

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

موقوفات این شهرستان نشان از تعبد و تدین مردم این شهرستان است
امام جمعه خمینی شهر:

موقوفات این شهرستان نشان از تعبد و تدین مردم این شهرستان است

شنبه, 11 آبان 1398 ساعت 12:21 کدخبر :12198
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سیدحسام ابطحی

در نماز جمعه 10 آبان ماه 1398 در خمینی شهر مطالبی مانند دهه وقف و سخنان مقام معظم رهبری در جمع دانشجویان دانشگاه افسری ارتش ایراد گردید.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین آیت ا... سید محمد موسوی با اشاره به دهه وقف گفت:موقوفاتی که در این شهرستان توسط واقفان مومن و متدین نشان از تعبد و تدین مردم این شهرستان است. تعداد بالای رقبات و موقوفه ها و نیتهایی که واقفان برای ترویج مکتب اهل بیت(ع)بالاخص عزاداری سید و سالار شهیدانیا برای آموزش علوم دینی داشته اند نشان می دهد که از قدیم الایام به مردم این شهرستان در ترویج علوم اهل بیت(ع) و مکتب اسلام ناب محمدی همت وافری داشته اند و این خود سند افتخاری است برای شما مردم ولایت مدار و مومن شهرستان.

نماینده ولی فقیه وقف را یک سرمایه جاویدان و ماندگار برای ترویج و تبیین آرمانهای اسلامی دانست وگفت:وقف یک استوانه مالی عظیم است برای دفاع از احکام و شعائر اسلامی واین دهه فرصت مناسبی برای تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف به عنوان یک سنت حسنه و عمل صالح است که اولیای الهی بدان اهمیت می€Œدادند.

خطیب جمعه تأکید کرد:عزیزانی که در اداره اوقاف مشغول به خدمت هستند و وظیفه دارند که این رقبات و موقوفات را حفظ نمایند. حفظ موقوفات و رقبات یک وظیفه شرعیست که بر دوش این نهاد گذاشته شده است. همچنین اجرای نیت واقفان فرهنگ اسلامی را درجامعه همن نهادینه کند.

استاد حوزه و دانشگاهوی با اشاره بهسخنان مقام معظم رهبری در جمع دانشجویان دانشگاه افسری ارتشگفت: جمله معظم له مبنی بر اینکه"دشمنان ما برای تخریب دستگاه محاسباتی مردم و مسئولان تلاش می کنند"یک هشدار است یعنی باید هم مردم و هم مسئولان حواسشان جمع باشد فریب القائات دشمن را نخورند.دشمن در صدد است افکار و ذهن مردم را منحرف نماید.آنقدر تبلیغ می€Œکند تا محاسبه مردم و مسئولان اشتباه از آب در بیاید.

این نویسنده شهیر ادامه داد: مثلاً مردم تصور کنند که مقاومت در برابر استکبار فایده€Œای ندارد یا مسؤولان تصور کنند با مذاکره می توان مشکلات را حل نمود در حالی که می€Œبینیم متاسفانه مذاکرات نتیجه مطلوبی نداشت.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستانضمن تسلیت سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) گفت:امام بزرگواری که از وجود نازنینش منجی عالم بشریت، گل سرسبد عالم و ذخیره الهی به وجود آمده است که دنیا را پر از عدل و داد می کند بعد از آنکه پر از ظلم و ستم شد.

توضیح درمورد سه حادثه مهم که در روز ۱۳ آبان رخ داده بود، از دیگر مطالبی بود که امام جمعه شهرمان بیان نمود.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید