امروزجمعه, 01 شهريور 1398-- Friday Aug 23 2019

ساعت 11:05:47

آخرین به روز رسانی : پنج شنبه 23:42:15

نمایندگان در اعتراض به وضعیت آب استان این کار را کردند و انتظار داریم روی حرفشان بایستند
امام جمعه خمینی شهردر واکنش به استعفای دسته جمعی نمایندگان استان اصفهان:

نمایندگان در اعتراض به وضعیت آب استان این کار را کردند و انتظار داریم روی حرفشان بایستند

یکشنبه, 18 آذر 1397 ساعت 08:53 کدخبر :12123
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سیدحسام ابطحی

بودجه سال آینده در مجلس، روز مجلس،سالروز تصویب قانون اساسی کشور و روز جهانی معلولان از جمله مطالبی بود که در نماز جمعه 9 آذر 1397 در خمینی شهر بیان شد.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاینآیت ا... شیخ عباس رحیمیضمن تشکر از نمایندگان استان اصفهان بخاطر استعفای دسته جمعی شان به نشانه اعتراض گفت: این 19 نماینده وقتی دیدند برای مشکل آب زاینده رود دولت بودجه تخصیص نداده است، این کار را کردند و انتظار داریم روی حرفشان بایستند. مشکل آب حاد است، چطور دولت بودجه قرار نداده و توجه نمی کند؟! اصفهان دارد نابود می شود. باید تدبیر کرد که نیاز به بودجه است.

مسؤول ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستانبا اشاره به هفته معلولان و بیان فرازی از نهج البلاغه «ا... ا... فی الطَّبقه السُّفلی مِنَ الذینَ لاحیلهَ لَهُم مِنَ المَساکینَ و المحتاجینَ....»گفت: امام علی(ع) هشدار می دهد که مبادا غافل شوید از افراد افتاده، ناتوان و بیچاره جامعه که درآمدی ندارند؛ نیازمندان، فقرا، زمین گیر شدگان که شاید منظور معلولان باشد. سهمی از بیت المال را برای اینان باید قرار داده شود. دولت و مجلس باید این نکته را رعایت کند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستانبا اعلام اینکه در شهرستان خمینی شهر 6500 نفر معلول وجود دارد، گفت: این قشر مشکل مسکن و اشتغال دارند. مسؤولان هنگام استخدام حتی قانون مجلس در مورد این افراد را یعنی 3 درصد سهمیه معلولان را هم رعایت نمی کنند. این عزیزان درمورد مناسب سازی معابر نیز گلایه دارند که وظیفه شهرداریست و نباید به هیچ ساختمان عمومی مانند بانک و ادارات پایان کار بدهد مگر اینکه در آن برای معلولان مناسب سازی شده باشد.

استاد حوزه و دانشگاهبا اشاره به روز دانشجو گفت: متولیان امرسعی کنند رشته های مورد نیاز در دانشگاه ها تدریس گردد نه رشته های بی خاصیت و بدون کاربرد در جامعه. بحث کنکور هم باید جمع شود و دانشجوی بااستعداد را انتخاب کنند نه کسانی که مثلاً به دنبال خرید پایان نامه هستند. باید به برنامه دانشگاه ها سر و سامان داد به صورتی که فردا در کشور دانشمند مبتکر و خلّاق داشته باشیم که باعث افتخار کشور و ملت گردند.

نماینده ولی فقیه در پایان با محکوم کردن حادثه تروریستی چابهار گفت: اینها برنامه هاییست که دشمن بخاطر نشان دادن خود انجام می دهد و بدانند به جزای خود خواهند رسید.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید