امروزشنبه, 10 خرداد 1399-- Saturday May 30 2020

ساعت 00:28:36

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

اهدای کتاب در این شرایط کار بسیار زیبا و پسندیده ای می تواند باشد
امام جمعه خمینی شهر:

اهدای کتاب در این شرایط کار بسیار زیبا و پسندیده ای می تواند باشد

یکشنبه, 16 دی 1397 ساعت 13:39 کدخبر :12137
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سیدحسام ابطحی

هفته اهدای کتاب، سالروز کشف حجاب، سالروز قیام 19 دی از جمله مطالب مهمی بود که در نماز جمعه 14 دی 1397 در خمینی شهربیان شد.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین آیت ا... شیخ عباس رحیمی با اشاره به 19 دی آغاز هفته اهدای کتاب از وزارت فرهنگ و ارشاد گلایه کرد و گفت: بعد از گذشت یک سال هنوز مشکل کاغذ را حل نشده است. ناشران قدرت چاپ کتاب ندارند. اخیراً سلطان کاغذ را دستگیر کردند با 30 هزار تن کاغذ. آقای وزیر! چه کسی به او مجوز داده؟ چرا شُلید؟ چرا بی تفاوتید؟ وزیری که نتواند مشکل کاغذ را حل کند، به چه دردی می خورد؟

استاد حوزه و دانشگاه با انتقاد از برکناری وزیر بهداشت گفت: دولت باید وزیری را که کار می کند، با چنگ و دندان نگه دارد. نباید وزیر بهداشت را از دست می داد.وزیر کارکنی بود. داشت کار می کرد. طرح سلامت را به او دادند ولی بدون بودجه! وزیر می گوید پول بدهید تا طرح را اجرا کنم.

امام جمعه شهرمانادامه داد: در شهرستانخمینی شهر سالانه 10 هزار جلد کتاب اهدا می کنم. شما هم می توانید بانی بشوید. یا به ما بدهید اهدا کنیم یا خودتان اهدا نمایید. به هر حال اهدای کتاب در این شرایط اقتصادی و گرانی کاغذ کار بسیار زیبا و پسندیده ای می تواند باشد.

خطیب نماز جمعه روز 17 دی را یادآور حادثه ای تلخ و نحس دانست و گفت: در سال 1314 کشف حجاب توسط رژیم پهلوی در چنین روزی انجام گرفت که متأسفانه بوی تعفن آن هنوز در جامعه احساس می شود. خونها ریخته شد تا حجاب ملی زنان تثبیت شد که مربوط به قبل از اسلام است و از خصوصیات یک ایرانی داشتن حجاب بوده است. اسلام که آمد آن را تأیید و تقویت کرد.

مسؤول ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان ادامه داد: حجاب برای زن ارزش است ولی متأسفانه استفاده ابزاری از زن کم کم دارد در کشور ما هم رواج پیدا می کند. از جمله اینکه فروشنده و منشی زن استخدام می شود. البته اسلام نمی گوید زن کار نکند.

نماینده ولی فقیه با توضیح قیام روحانیون و مردم قم در 19 دی 1356 گفت: کاری به افراد معدود روحانی نما نداریم ولی امروزه روحانیت در مظلومیت واقع شده است. بار حفظ اسلام در طول تاریخ بر دوش ایشان بوده. حتی هنگام انقلابها نیز روحانیت بیدار بوده است؛ در انقلاب مشروطیت، قیام 15 خرداد و انقلاب اسلامی روحانیت نقش بسزایی داشته اند. بخاطر همین دشمن دارد روحانیت و مرجعیت را می شکند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید