امروزچهارشنبه, 27 شهريور 1398-- Wednesday Sep 18 2019

ساعت 14:24:33

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 22:32:49

با بسته های حمایتی که دولت می دهد، مشکل جامعه حل نمی گردد مجلس در بودجه سال آینده باید به فکر ضعفای جامعه باشد
امام جمعه خمینی شهر:

با بسته های حمایتی که دولت می دهد، مشکل جامعه حل نمی گردد مجلس در بودجه سال آینده باید به فکر ضعفای جامعه باشد

شنبه, 10 آذر 1397 ساعت 10:19 کدخبر :12118
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سیدحسام ابطحی

بودجه سال آینده در مجلس، روز مجلس،سالروز تصویب قانون اساسی کشور و روز جهانی معلولان از جمله مطالبی بود که در نماز جمعه 9 آذر 1397 در خمینی شهربیان شد.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین آیت ا... شیخ عباس رحیمی در آستانه تصویب بودجه سال آینده در مجلس تأکید کرد: مجلس باید به فکر ضعفای جامعه باشد؛ آنها که زندگیشان به سختی می گذرد. با بسته های حمایتی که دولت می دهد، مشکل جامعه حل نمی گردد. مجلس باید در بودجه سال جدید هم در قضیه اشتغال هم در قضیه گرانی هم در بحث معیشت مردم وارد شود.

نماینده ولی فقیه با اشاره به 10 آذر روز مجلس گفت: مجلس باید نسبت به مشکلات مردم بیشتر حساس باشد. باید در قضیه گرانی افسار گسیخته بدون نظارت هرج و مرج دخالت بیشتری کند و قضاوت بیشتری نماید. از وزرا، کار بخواهد نه فقط اینکه برنامه ای ارائه کنند و رأی اعتماد بگیرند و بروند. اینگونه نباشد.

خطیب جمعه ادامه داد: ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان کار خوبی بود که اخیراً مجلس تصویب کرد. به کارگیری بازنشستگان یعنی پستی که باید شخص دیگری می گرفت.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه از معضلات مهم جامعه بحث اشتغال است، پیشنهاد کرد: یکی از راه حلهای این مشکل اینکه مجلس بیاید ظرف پنج سال، هر سال یک سال از سن بازنشستگی پایین بیاورد؛ سال اول 29 ساله، سال دوم 28 ساله و همینطور تا 25 ساله بانشسته کند. این کار کمی هزینه دارد ولی باعث می شود کلی بیکار تحصیلکرده سر کار بروند. به جایی زیاد لطمه نمی خورد اگر این کار بشود بجای بودجه ای که بخاطر بیکاریها خرج می شود.

مسؤول ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان با اشاره به 12 آذر 1358 سالروز تصویب قانون اساسی کشور گفت: قانون اساسی ای متقن و قوی تصویب شد که در دنیا نظیر ندارد. باید دولت و مجلس تلاش کنند این قانون اجرا گردد. متأسفانه برخی اصول قانون اساسی هنوز اجرایی نشده است مثل اصل هشتم و نظارت همگانی و امر به معروف و نهی از منکر.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ضمن تبریک 12 آذر روز جهانی معلولان به تمامی معلولان بزرگوار جامعه گفت: از تمامی مردم و مسؤولان می خواهیم در احترام به این قشر، ایجاد اشتغال و رفع گرفتاریهایشان تلاش کنند. در بین معلولان هستند افرادی که مدال آور جهانی یا هنرمند هستند. نقص عضوشان باعث نشده که سربار جامعه باشند. اگر کسی بتواند اینها را کمک کند و پرورش دهد، چه بسا الگو می شوند برای خیلی از انسانهایی که سالمند ولی نمی توانند زندگی خوبی داشته باشند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید