امروزيكشنبه, 11 آبان 1399-- Sunday Nov 01 2020

ساعت 02:09:04

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

بیست و یکمین مجمع عمومی اتحادیه تشکلهای قرآنی برگزار شد

بیست و یکمین مجمع عمومی اتحادیه تشکلهای قرآنی برگزار شد

سه شنبه, 25 دی 1397 ساعت 12:51 کدخبر :12143
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سمیه قاسمی

بیست و یکمین مجمع عمومی اتحادیه تشکلهای قرآنی شهرستان خمینی شهر با حضور مدیران و مسؤولان محافل و مراکز قرآنی شهرستان در تاریخ 19 دی 1397 در سالن اجتماعات کتابخانه الغدیر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین در این مجمع عمومی مدیرعامل اتحادیه طی سخنانی گزارشی از فعالیتهای سال جاری اتحادیه بیان نمود و گفت: محافل و مراکز بسیاری در سطح شهرستان خمینی شهر فعالیت دارند و به نشر و ترویج قرآن و معارف اهلبیت(ع) مشغول هستند که تا کنون تعداد 111 مرکز قرآنی در اتحادیه تشکیل پرونده داده اند. مابقی مراکز نیز می توانند در روزهای آتی با مراجعه به دفتر اتحادیه فرمهای عضویت را تکمیل کنند و به عضویت این اتحادیه درآیند.

دکتر سید محمد مهدی ابطحی ترویج تفسیر و معارف قرآنی را یکی از اهداف مهم اتحادیه در سال جاری عنوان کرد و گفت: در راستای تحقق همین هدف هم اکنون هر هفته کلاسهای تفسیر موضوعی تنزیلی قرآن که روشی نوین در فهم قرآن است، توسط دکتر شکرانی دانشیار دانشگاه اصفهان با همکاری اداره تبلیغات شهرستان و دانشگاه فیض الاسلام از طرف اتحادیه تشکلهای قرآنی شهرستان خمینی شهر ویژه مربیان قرآنی و عموم مردم قرآن دوست تشکیل می شود.

وی ادامه داد: یکی از برنامه هایی که امسال بهتر از سال گذشته در حال پیگیری است، برپایی محافل شبی با قرآن در مساجد و حسینیه های سراسر شهرستان به مناسبت ایام فاطمیه و دهه فجر به صورت مشارکتی بین اتحادیه و آن مرکز قرآنی می باشد به این صورت که با هماهنگی قبلی اتحادیه یک قاری و گروه تواشیح را به آن مرکز اعزام می کند و به این ترتیب نوای روحبخش قرآن را در این ایام در نقاط مختلف شهرستان جاری می سازد.

مسؤول محفل امام رضا(ع) خبر داد: به امید خدا شامگاه جمعه پنجم بهمن ماه سال جاری ویژه برنامه این محافل با حضور قاریان بین المللی و برنامه های مختلف قرآنی در حسینیه ثارا... برگزار می گردد که امید است با استقبال همشهریان قرآنی قرار بگیرد.

در ادامه غلامرضا خدادادی بازرس اتحادیه گزارشی از روند تشکبل جلسات اتحادیه و گزارشهای مالی آن به حضار ارائه داد.

مهمترین برنامه این مجمع عمومی برگزاری انتخابات هیئت مدیره اتحادیه برای دو سال 1398 و 1399 و انتخاب بازرس برای سال 1398 بود که نهایتاً آقایان سید محمد مهدی ابطحی، اسماعیل رضایی، محمد زمانی، سید محمد حسین موسوی زاده، عبدالرسول محمدی، سید ابوالفضل موسوی زاده و سید حسام ابطحی به عنوان اعضای اصلی هیئت مدیره اتحادیه و محمود عابدی به عنوان بازرس اتحادیه انتخاب گردیدند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید