امروزيكشنبه, 11 آبان 1399-- Sunday Nov 01 2020

ساعت 01:45:57

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

دولت باید به معلمان حتی حق التدریسی¬ها رسیدگی کند
امام جمعه خمینی شهر:

دولت باید به معلمان حتی حق التدریسی¬ها رسیدگی کند

شنبه, 07 اردیبهشت 1398 ساعت 09:09 کدخبر :12163
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سیدحسام ابطحی

روز معلم، روز شوراها،روز جهانی کار و کارگر،دهه تکریم و غبارروبی مساجداز جمله مطالب مهمی بود که در اولین نماز جمعه اردیبهشت 1398 در خمینی شهر توسط آیت ا... شیخ عباس رحیمی بیان شد.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین خطیب جمعه با اشاره به سالروز شهادت آیت ا... مرتضی مطهری و روز معلم گفت: شهید عزیزی که برای فرهنگ ملت ما بسیار مفید و کم نظیر بود، یک معلم تمام عیار، باسواد، متعهد، دلسوز و بروز بود. این روز را به معلمان عزیز و متعهد و دلسوز تبریک می گوییم. معلمان سعی کنند وظیفه تعلیم و تربیت هر دو با هم را آن گونه که خدا و اسلام به گردنشان نهاده، انجام دهند دولت نیز وظیفه دارد مشکلات فرهنگیان را برطرف نماید و حمایت کند.

استاد حوزه و دانشگاهیکی از مشکلات را کمبود معلم دانست و گفت: بار کمبود معلم روی دوش دیگر معلمان بالاخص معلمان بازنشسته است. دولت نباید از تعلیم و تربیت کم بگذارد. بودجه سرانه آموزش و پرورش را که زده، هزینه های مدارس را که زده، بخشی از معوقات معلمان که پرداخت نشده. دولت نباید نسبت به آموزش و پروش کمبود ایجاد کند. دولت باید به معلمان حتی حق التدریسی­ها رسیدگی کند. معلمان هم با وجود همه مشکلات صبور باشند و ان شاءا... وظیفه الهی و وجدانی خود را انجام دهند.

نماینده ولی فقیهضمن تبریک 9 اردیبهشت روز شوراها به تمام شوراهایی که در خدمت مردمند و زحمت می کشند، فلسفه شورا را این دانست که کارها دست خود مردم باشد و گفت: مردم باید خودشان شهر و روستایشان را آباد سازند. قانون است خودتان رأی بدهید و جهت عمران و سازندگی چند نفر را انتخاب کنید. کسانی را انتخاب کنید که این افراد برای منافع مردم باشند نه خودشان. عقلشان هم به کار گیرند که چه کار عمرانی­ای الویت دارد. کاربلد هم باشند که به مردم زور نگویند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان با اشاره به 11 اردیبهشت روز جهانی کار و کارگر گفت: در اسلام هم کار مقدس است هم کارگر. تنها رهبری که گفت دست کارگر را می بوسم پیامبر اسلام(ص) بود. در مکتب اسلام است که مزد کارگر را باید قبل از خشک شدن عرقش پرداخت. تنها مکتبی که می گوید 9 جزء از 10 جزء عبادت، مربوط به کار کردن است.

این نویسنده شهیر ضمن تبریک این روز به تمامی کارگران ادامه داد: بیکاری معنا ندارد. باید گشت کار پیدا کرد. اگر کسی توان کار داشت و گدایی کرد نباید به او کمک کرد. گداپروری نکنیم. البته در جاهایی دولت وظیفه دارد. نباید فراموش کند که قول داده بحث اشتغال را حل نماید. دولت باید جلوی تعطیلی صنایع و کارخانجات را بگیرد.پس سال "رونق تولید" یعنی چه؟ بیش از یک ماه از سال گذشت. دولت چه کرده؟ امسال سال تکان خوردن است. صنعت را باید تکان داد و بیکاری را کم نمود. همه وظیفه داریم.

مسؤول ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستانبا اشاره به دهه تکریم و غبارروبی مساجد (دهه آخر ماه شعبان) گفت: به مساجد رسیدگی کنید و برای ماه مبارک رمضان آماده سازید. مصلی هم همینطور. حداقل نظافت ظاهری­اش را انجام دهید. مصلی به یک جاروبرقی قوی نیاز دارد. این جاروهای کوچک داغ می کند و نمی شود. بانی شوید و این پیشنهاد را ناامید نکنید.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید