امروزيكشنبه, 11 آبان 1399-- Sunday Nov 01 2020

ساعت 02:05:16

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

سلسله محافل قرآن فجر فاطمی برگزار می گردد

سلسله محافل قرآن فجر فاطمی برگزار می گردد

دوشنبه, 15 بهمن 1397 ساعت 08:53 کدخبر :12148
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سیدحسام ابطحی

به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و با همکاری اتحادیه تشکلهای قرآنی شهرستان خمینی شهر محافل قرآنی با عنوان «فجر فاطمی» در مساجد مختلف شهرستان برگزار می گردد.

مدیرعامل این اتحادیه در گفتگو با خبرنگار فرصت آنلاین تشریح کرد: چندی پیش کمیته قرآن و عترت ستاد دهه فجر شهرستان از اتحادیه تشکلهای قرآنی درخواست کرد برنامه های قرآنی پیشنهادی خود را ویژه این ایام اعلام کند. اتحادیه نیز تصمیم گرفت سعی کند به مناسبت 40 سالگی انقلاب اسلامی 40 محفل قرآن در مساجد و حسینیه های شهرستان برپا نماید.

دکتر سید محمد مهدی ابطحی ادامه داد: به این منظور از طرف اتحادیه به کانونهای مساجد و مسؤولان محافل و مراکز قرآنی تماس گرفته شد و از آنان خواسته شد درصورت تمایل با همکاری اتحادیه محفل انس با قرآن برگزار کنند.

وی زمان برپایی این محافل را از 21 دی مصادف با میلاد حضرت زینب(س) تا 21 بهمن اعلام کرد و گفت: مهمترین برنامه محفل باشکوه «عطر قرآن و فاطمه» بود که با حضور قاریان بین المللی و استقبال زیاد همشهریان شامگاه جمعه 5 بهمن 1397 در حسینیه ثارا... برگزار شد. تعدادی از محافل نیز در روزهای گذشته انجام شد و اکثر محافل قرآن در ایام دهه فجر و فاطمیه دوم برگزار خواهد شد.

مسؤول محفل امام رضا(ع) تأکید کرد: در این طرح اتحادیه به صورت هدیه و کاملاً رایگان به مراکزی که تمایل به برگزاری محفل انس با قرآن دارند، قاری مجلسی، گروه تواشیح یا سرود، مجری قرآنی و بعضاً خطابه خوان اعزام می کند.

دکتر ابطحی اظهار داشت: اتحادیه در این طرح از قاریان نوجوان برتر شهرستان، همچنین گروه تواشیح مسک، ملکوت، نخبگان جامعه قاریان و حافظان، گروه هم نوایی شمیسا، گروه سرود آوای اهلبیت(ع) هرستان، قرآن آموزان خطابه خوان موسسه جامعه القرآن عروه الوثقی و مجریان قرآنی توانمند شهرستان استفاده می کند و جهت تأمین هدیه های این افراد از مجمع خیرین قرآنی ثقلین کمک می گیرد. همشهریان نیز می توانند با تماس با تلفن 09135232829 و عضویت در این مجمع، محافل قرآنی شهرستان را یاری نمایند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید