امروزچهارشنبه, 27 شهريور 1398-- Wednesday Sep 18 2019

ساعت 13:43:23

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 22:32:49

فعالیت 110 تشکل قرآنی در خمینی شهر

فعالیت 110 تشکل قرآنی در خمینی شهر

پنجشنبه, 08 آذر 1397 ساعت 13:26 کدخبر :12117
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سهیلا عموشاهی

رییس اتحادیه انجمن های قرآنی خمینی شهر گفت: بیش از۱۱۰تشکل قرآنی در شهرستان خمینی شهر وجود دارد که شامل موسسات، مهدکودک ها و مدارس قرآنی، محافل خانگی و سیار در سطح این شهرستان مشغول آموزش قران و عترت هستند.

به گزارش خبرنگار فرصت ، درحاشیه محفل قرآنی ارتش جمهوری اسلامی در دارالقرآن اهلبیت(ع) رییس اتحادیه انجمن های قرآنی خمینی شهر خطاب به قاریان ارتش گفت: دراینچندروزهفضایقرآنیمسابقاتشمادرجوارامامزاده سید محمد( ع) نورانی تبهشهرمادادهاست.

وی با اشاره به این موضوع که خمینی شهر حسینیه و دارالقرآن ایران است اعلام کرد: بیشاز۱۱۰تشکلقرآنیدر شهرستان خمینی شهر وجود دارد که شامل موسسات، مهدکودک ها و مدارس قرآنی، محافل خانگی و سیار در سطح این شهرستان مشغول آموزش قران و عترت هستند.

سید مهدی ابطحی اعلام کرد: در این شهر بیشاز۱۰۰۰نفرحافظانقرآ نازیکجزتاکل از خواهران تا برادرانازکودکانتاجوانان مشغول حفظ قرآن کریم می باشند. بیش از 100 نفر از نوجوانان خمینی شهری به طور تخصصی تلاوت قرآن را به شیوه تحقیق آموزش می بینند و از قاریان مطرح شهرستان و بعضا استان و کشور هستند .
وی با اشاره به استقبال زیاد مردم از قرآن در ماه مبارک رمضان افزود: ما در شهرمان گروه های تواشیح کشوری و بین المللی داریم و فضای قرآنی در گوشه گوشه ای شهر نورانیت ایجاد کرده است. لحظه به لحظه ماه مبارک رمضان در هر کوی و برزنی پر می شود از محافل خانگی قرآن، در ماه مبارک رمضانی که پشت سر گذاشتیم بیش از 300 جلسه جزء خوانی قرآن در این شهر برگزار شد.

ابطحی در مورد تشکیل تشکل های قرآنی توضیح داد: این فضای نورانی و انس با قرآن باعث تشکیل درخت تناوری به نام اتحادیه تشکل های قرآنی در این شهر شده است که به صورت خودجوش در 28 آبان ماه سال 88 تاسیس گردید و در حال حاضر با وحدت این 110 مجموعه قرآنی در کنار هم مشغول تدریس و آموزش قرآن مجید هستند. خمینی شهر در حوزه تفسیر و مفاهیم نیز همانگونه که در تلاوت پیشتازاست، نخبگان برجسته ای را دارست.  

وی در مورد شهدای قرآنی خمینی شهر گفت: افتخار می کنیم که در شهرمان به عدد شهدای کربلا شهدای قرآنی داریم.72 شهیدی که در دفاع مقدس و در دافع از حرم جزو قاریان و حافظان قرآن بوده اند.آنها اثبات کردند که قرآن فقط خواندنی نیست، قرآن عمل کردنی است. آنها به ندای الهی پاسخ دادند .  

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید