امروزسه شنبه, 12 فروردين 1399-- Tuesday Mar 31 2020

ساعت 20:59:39

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

مسؤولان استان باید به مشکلات و خواست مردم شهرستان خمینی شهر توجه فرمایند
امام جمعه خمینی شهر:

مسؤولان استان باید به مشکلات و خواست مردم شهرستان خمینی شهر توجه فرمایند

یکشنبه, 02 دی 1397 ساعت 11:56 کدخبر :12128
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سید حسام ابطحی

در آخرین نماز جمعه پاییز 1397 در خمینی شهر مطالبی از جمله تذکر به استاندار جدید استان اصفهان، بحث حمل و نقل و سالروز میلاد حضرت عیسی(ع) مطرح گردید.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین آیت ا... شیخ عباس رحیمی خطاب به استاندار جدید استان اصفهان تذکر داد و گفت: به مدیران ارشد استان تذکر دهند که در تصمیم گیریهایشان عجولانه و نپخته عمل نکنند. گاهی مسؤول شهرستان که دارد متعهدانه تلاش می کند، ناگهان شبانه عزل می کنند. به چه دلیل؟ چرا برای مردم سؤال درست می کنید؟ چرا ناگهان رئیس اداره ای مثل شبکه بهداشت خمینی شهر را که متدین است و زحمت می کشد، عزل می کنید؟ بدون اینکه حتی به مسؤولان شهرستان اطلاع دهید. اینها کار خوبی نیست امیدواریم جبران شود و تکرار نگردد. حساب شده عمل کنید. خمینی شهر هم جزئی از این استان است. مسؤولان استان به مشکلات و خواست مردم این شهرستان نیز توجه بفرمایند.

خطیب نماز جمعه بحث حمل و نقل در همه دنیا را یک رگ حیاتی دانست و گفت: چه حمل و نقل مسافر چه حمل کالا اگر فلج شوند، زندگی فلج می شود. مردم مجبورند سفر کنند و کالا تهیه کنند و اگر کوچکترین خللی در این قضیه ایجاد گردد، مشکلات فراوانی بوجود می آید.

نماینده ولی فقیه ادامه داد: کلاً بخش حمل و نقل خصوصیست و دست شرکتهاست اما دولت باید بر آن نظارت نماید تا مبادا سوءاستفاده ای صورت گیرد یا حق راننده ای ضایع گردد. بنابراین تمامی راننده ها محترمند حتی آن راننده تاکسی. این قشر اقتصاد کشور را می چرخانند. اولاً شغل پرزحمتیست. در گذشته اینان بیمه نبودند که اخیراً اقدامات خوبی شده است. ثانیاً باید جاده ها از لحاظ اصول فنی مناسب گردد که وزارت راه مسؤول این امر است.

استاد حوزه و دانشگاه تأکید کرد: باید دولت تسهیلاتی فراهم نماید برای حل گیر و دارهایی که گاهی در گمرک یا در مرزها یا جاده ها برای ایشان پیش می آید. همچنین نظارت دولت و وزارت راه و ترابری و سازمانهای مربوطه ضروریست تا مشکلاتی از جمله بحث لاستیک و لوازم یدکی بوجود نیاید. البته همه باید همکاری کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان نو کردن ناوگان حمل و نقل مانند تاکسی، اتوبوس و کامیونها را از وظایف دولت دانست و گفت: خودروسازها نیز باید همکاری کنند. مرم نیز باید همکاری کنند و به اتوبوسها آسیب نرسانند. باید به قدری فرهخنگمان بالا برود که اتوبوس و تاکسی را از خودروی شخصی بیشتر مواظبت کنیم.

مسؤول ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان تأکید کرد: مردم و دولت و مسؤولان باید همکاری کنند تا مشکلات حمل و نقل حل شود و نگذارند خود رانندگان اعتراض کنند. قبل از بروز مشکلات، آن را برطرف کنند. مسؤولان نگذارند مشکل پیش بیاید بعد بنشینند ببینند که مشکل را باید چطوری حل کرد.

امام جمعه شهرمان با اشاره به سالروز میلاد حضرت عیسی(ع) گفت: اسلام به ما آموخته است باید به تمامی پیامبران احترام کنیم؛ حتی برخی زیارت نامه ها با سلام بر انبیای بزرگ آغاز می شود. باید به همه ادیان احترام بگذاریم. درست است که از نظر ما آن ادیان منسوخ شده و عمل به آنها جایز نیست اما پیامبرش و خود آن دین محترم است. اگر ما ولادت حضرت عیسی(ع) را تبریک می گوییم بخاطر این است که به تمامی انبیا ایمان داریم و انتظار داریم پیروانش حداقل به همان گفته های مسیح عمل کنند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید