امروزيكشنبه, 11 آبان 1399-- Sunday Nov 01 2020

ساعت 02:08:06

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

وسیله ازدواج آسان را برای جوانان فراهم سازید
امام جمعه خمینی شهر

وسیله ازدواج آسان را برای جوانان فراهم سازید

شنبه, 16 تیر 1397 ساعت 08:02 کدخبر :12011
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سید حسام ابطحی

روز عفاف و حجاب، سالروز شهادت رئیس مکتب تشیع،وضعیت اقتصادی کنونی کشور از جمله مطالب مهمی بود که در نماز جمعه 15 تیر 1397 خمینی شهر بیان شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین آیت ا... شیخ عباس رحیمی با اشاره به 21 تیر روز عفاف و حجاب گفت: دشمن درصدد نابود کردن عفت جامعه ماست. حجاب زنان ما را دارند کمرنگ و تشویق بر بی حجابی می کنند. ارزشها را زیر سؤال می برند. زنان بد حجاب و بی حجاب دهن کجی می کنند به فرهنگ دینی و شیعه و حتی دهن کجی به شهری که به حسینیه ایران معروف است. امر به معروف و نهی از منکر مرده است.
مسؤول ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان یکی از راههای برخورد با بدحجابی و بی حیایی را بحث ازدواج دانست و توصیه کرد: وسیله ازدواج آسان را برای جوانان فراهم سازید و آنان را به ازدواج تشویق نمایید. این هزینه های سرسام آور و سنگین من درآوردی ازدواج را برای رضای خدا کم کنیم. اگر خرجهای آنچنانی را حذف کنیم، اینقدر جامعه دچار مشکلات نمی شود.
استاد حوزه و دانشگاهضمن تسلیت سالروز شهادت رئیس مکتب تشیع امام صادق(ع)، جوانان را تشویق به مطالعه و شیعه شناسی کرد و گفت: به اذعان دانشمندان و علما بالاخص اهل تسنن هیچ کتاب حدیثی، فقهی، کلامی، اخلاق و احکام پیدا نمی شود مگر اینکه در آن مطالبی از امام صادق(ع) وجود داشته باشد. شیعه به همه ائمه مخصوصاً به این امام همام افتخار می کند. سعی کنید آنچه ائمه(ع) خواسته اند، آن ارزشها و ملاکهایی که این امام برای شیعه قائل شده است، یاد بگیرید و عمل نمایید.
نماینده ولی فقیهادامه داد: امام صادق(ع) به گردن همه مسلمانان بالاخص ما طلبه ها و روحانیون حق بسیار دارد. از تمامی نمازگزاران دعوت می شود در مراسم عزاداری امام صادق(ع) ساعت 10 صبح دوشنبه 18 تیر 1397 در همین مصلی شرکت کنند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستانبا اشاره به وضعیت اقتصادی کنونی کشور گفت: یکی از راههای رهایی از این وضعیت "مدیریت جهادی" است. اگر نگوییم در برخی جاها سوء مدیریت و خیانت وجود دارد، "ضعف مدیریت" قطعاً وجود دارد؛ در بانک مرکزی، در وزارت اقتصاد، وزارت کشاورزی.
خطیب جمعهخطاب به رئیس جمهور گفت: مدیریت اقتصادی کشور را اصلاح کنید. اگر مدیری انقلابی و جهادی نبود، کنار بگذارید. امیدواریم حالا دولت تکانی بخورد و مسائل اقتصادی را حل نماید تا این کشور شیعه بتواند در مسیر راهگشایی به سمت ظهور و حکومت جهانی گام بردارد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید