امروزپنجشنبه, 31 خرداد 1397-- Thursday Jun 21 2018

ساعت 03:01:52

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 01:32:35

در گفتگو با مهر اعلام شد؛

آغاز ثبت‌سفارش کالا با ارز 1226 تومانی/ شعب ویژه رسیدگی به تخلفات

شنبه, 08 بهمن 1390 ساعت 11:48 کدخبر :3590
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری مهر
یک مقام مسئول در سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از آغاز ثبت‌سفارش کالا با ارز 1226 تومانی خبرداد و گفت: گرانفروشی به بهانه افزایش نرخ ارز مجاز نیست، چراکه هیچ یک از واردکنندگان، واردات کالا را با ارز دارای نرخ کاذب وارد نکرده‌اند.

غلامرضا کاوه در گفتگو با مهر گفت: تمامی واردکنندگان، کالاهای خود را با ارز 1100 تا 1350 تومان وارد کشور کرده‌اند و هیچ کالایی با قیمت‌های کاذب ارزی وارد کشور نشده است. بنابراین هرگونه امتناع از عرضه کالا به بهانه افزایش نرخ ارز، اخلال در نظام اقتصادی کشور تلقی می‌شود و با عوامل آن به شدت برخورد خواهد شد.

 

وی ادامه داد: از این پس تمامی واردکنندگان می‌توانند پس از ثبت سفارش، ارز مورد نیاز خود را با قیمت 1226 تومان از نظام بانکی کشور تهیه کنند.

 

مدیرکل روابط عمومی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گشت‌های مشترک میان سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان برای برخورد با گرانفروشان آغاز شده است و بر این اساس، با هرگونه تخلف صنفی اعم از عدم صدور فاکتور، عدم درج قیمت، کم‌فروشی، گرانفروشی، تقلب و احتکار از سوی تمامی صنوف، قاطعانه برخورد می‌شود.

 

وی افزود: با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته میان سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان حمایت، شعب ویژه‌ای برای رسیدگی سریع به تخلفات صنفی در حیطه‌های مذکور تعیین شده که به صورت خارج از نوبت، به تخلفات رسیدگی کنند.

 

کاوه تصریح کرد: همچنین از مردم نیز درخواست می‌شود هرگونه تخلف گرانفروشی را با شماره تلفن 124 در میان گذارند.

 

وی گفت: مطابق با ابلاغیه صادر شده، بازرسان سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت در سراسر کشور از امروز، در قالب یک طرح نظارتی، فعالیت واحدهای اقتصادی را زیر نظر خواهند داشت و به خصوص نظارت بر کالاهایی شدیدتر خواهد بود که سهم بیشتری را در سبد مصرفی خانوارها به عهده دارند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید