امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 01:09:27

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با فارس خبر داد

آغاز دوباره بارش‌ها از امروز در کشور

شنبه, 21 آبان 1390 ساعت 14:23 کدخبر :3053
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری فارس

خبرگزاری فارس: مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی از آغاز دوباره بارش‌ها در کشور خبر داد و گفت: دمای هوا طی روزهای یکشنبه و دوشنبه در نیمه شمالی کشور به ویژه سواحل دریای خزر بین 3 تا 8 درجه کاهش می‌یابد و در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه به همین میزان افزایش دارد.
خبرگزاری فارس: آغاز دوباره بارش‌ها از امروز در کشور

عبدالرضا امیدوار شهری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: سامانه بارشی روی دریای سیاه به 2 بخش شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود که بخش شمالی سامانه طی روزهای شنبه تا دوشنبه در نوار شمالی کشور و بخش جنوبی آن در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در نوار جنوبی فعال است.

وی ادامه داد: بر این اساس شنبه 21 آبان در استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل و گیلان بارش متناوب باران و برف پیش‌‌بینی می‌شود و در این روز در برخی نقاط شمال خوزستان، جنوب چهار محال و بختیاری و شمال کهگیلویه و بویراحمد رگبار باران و برف گاهی با وزش باد و رعد و برق رخ خواهد داد.

امیدوار شهری افزود: یکشنبه 22 آبان در استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران و گلستان بارش متناوب باران و برف و در استان‌های آذربایجان غربی، خراسان شمالی و دامنه‌های جنوبی البرز بارش پراکنده باران و برف داریم ضمن اینکه در این روز بارش در استان‌های اردبیل، گیلان و مازندران از شدت بیشتری برخوردار است.

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی عنوان کرد: دوشنبه 23 آبان در استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و مازندران بارش متناوب باران و برف و در استان‌های گلستان، خراسان شمالی و شما خراسان رضوی بارش پراکنده باران و برف پیش‌بینی می‌شود.

امیدوار شهری افزود: از عصر سه‌شنبه بارش پراکنده باران گاهی با رعد و برق و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف در استان‌های ایلام، خوزستان، لرستان، چهار محال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد رخ خواهد داد و به تدریج این شرایط در روز چهارشنبه در مناطق فوق تشدید می‌شود.

وی تصریح کرد: از عصر شنبه ابتدا در استان گیلان و طی روز یکشنبه در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان به سبب بارش شدید باران آب‌گرفتگی معابر عمومی پیش‌بینی می‌‌شود و شدت فعالیت این سامانه در روز دوشنبه به استان‌های گیلان و غرب مازندران محدود می‌شود.

امیدوار شهری گفت: از عصر شنبه تا عصر دوشنبه در استان اردبیل مناطق مرتفع البرز و برخی نقاط شمالی استان‌های آذربایجان شرقی و غربی به سبب بارش باران، برف اختلال در تردد رخ خواهد داد.

وی خاطرنشان کرد: از عصر شنبه تا روز دوشنبه دریای خزر به سبب وزش باد مواج است و دمای هوا طی روزهای یکشنبه و دوشنبه در نیمه شمالی کشور به ویژه سواحل دریای خزر بین 3 تا 8 درجه کاهش می‌یابد و در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه به همین میزان افزایش دارد.

مدیر کل پیش‌بینی سازمان هواشناسی در پایان گفت: دمای هوای تهران امشب به 6 درجه سانتیگراد می‌رسد و این دما یکشنبه و دوشنبه به ۴ و ۵ درجه کاهش پیدا می‌کند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید