امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 23:54:08

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

معاون وزیرعلوم به مهر خبر داد:

آمار دانشجویانی که در موعد مقرر تحصیل را تمام نمی‌کنند/ سنوات دکتری

سه شنبه, 29 شهریور 1390 ساعت 08:49 کدخبر :2505
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری مهر

رئیس موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی از کاهش ماندگاری دانشجویان مقاطع مختلف در دانشگاهها خبر داد و گفت: میزان ماندگاری دانشجویان بخصوص در مقطع کارشناسی ارشد کمتر شده است.

مسعود هادیان دهکردی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره میزان ماندگاری دانشجویان در دانشگاهها گفت: میزان ماندگاری دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد حدود 6 نیمسال تحصیلی بود که در حال حاضر به 5 نیمسال رسیده است. البته در خیلی از دانشگاهها تمهیداتی اندیشیده شده است که دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد طی 2 سال و یک ماه یا 2 سال و 2 ماه این مقطع را به پایان می رسانند.

رئیس موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی افزود: پیش از این میزان ماندگاری و استفاده از سنوات دانشجویان مقطع کارشناسی، بالای 5 سال بود اما در حال حاضر ماندگاری دانشجویان مقطع کارشناسی از 5/4 سال تجاوز نمی کند هر چند که ممکن است برخی به دلیل بیماری یا مشکلاتی که ضمن تحصیل برایشان ایجاد می شود دیرتر موفق به اتمام مقطع کارشناسی شوند.

معاون وزیر علوم اضافه کرد: همچنین آئین نامه جدید تاکید دارد دانشجویان مقطع دکتری حداکثر چهار سال می توانند در این مقطع تحصیل کنند البته این میزان توسط شوراهای مربوطه در دانشگاه امکان افزایش هم دارد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید