امروزدوشنبه, 07 خرداد 1397-- Monday May 28 2018

ساعت 01:40:32

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

آمار دستگیرشدگان تظاهرات ضد سرمایه‌داری

سه شنبه, 26 مهر 1390 ساعت 11:00 کدخبر :2836
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : الف

از زمان آغاز فعاليت جنبش "تسخير وال استريت" و فعاليت معترضان ضد سرمايه داري و ضد فساد مالي از اواسط ماه سپتامبر، پليس امريكا بيش از 2000 تن را دستگير كرده است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۵۴
اعتراض‌هاي ضد سرمايه داري در حالي همچنان در بسياري از شهرهاي آمريكا در جريان است كه آمار دستگيرشدگان توسط نيروهاي پليس روز به روز در حال افزايش است.
به گزارش الف به نقل از خبرگزاری رویترز و روزنامه فایننشال تایمز، براساس گزارش‌ رسانه‌ها از زمان آغاز فعاليت جنبش "تسخير وال استريت" و فعاليت معترضان ضد سرمايه داري و ضد فساد مالي از اواسط ماه سپتامبر، پليس امريكا بيش از ۲۰۰۰ تن را دستگير كرده است. اين در حالي است كه با گسترش اين اعتراض‌ها در سراسر آمريكا موج دستگيري معترضان نيز افزايش يافته و انتظار مي رود در روزهاي آينده نيز معترضان بيشتري دستگير شوند.
پليس آمريكا همچنين به دليل نگراني از افزايش اين اعتراض‌ها از هر وسيله و راهكاري براي آرام كردن اوضاع از جمله متهم كردن معترضان به اتهام هاي مختلف استفاده مي كند.
*شيكاگو
پليس شيكاگو اعلام كرد كه در يك روز دست كم ۱۷۵ معترض را دستگير كرده است. يكي از معترضان در شيكاگو گفت كه نيروهاي پليس براي متفرق كردن معترضان به خشونت وارد عمل شدند. پليس شيكاگو اين دستگيرشدگان را به نقض قوانين شهري متهم كرده كه قرار است در آينده نزديك در دادگاه حاضر شوند.
*ايلينويز
فعالان حقوق بشر اعلام كردند كه پليس اين شهر طي اعتراض‌هاي اخير در شهرهاي اين ايالت ده‌ها تن را دستگير كرده است و اين در حالي است كه اين معترضان همچنان بدون مشخص شدن وضعيتشان در زندان به سر مي برند
*نيويورك
در نيويورك حدود ۹۰ معترض دستگير و زنداني شدند.
*فونيكس و كلورادو
دست كم بيش از ۷۰ تن طي اعتراض‌هاي اخير در اين دو منطقه دستگير شدند.
*بوستون
پليس آمريكا بيش از ۱۰۰ تن را طي اعتراضي دستگير كرد.
* آريزونا
مقامات در آريزونا اعلام كردند كه حدود ۱۰۰ معترض طي دو تظاهرات بزرگ ضد سرمايه داري در اين شهر دستگير شدند. ۵۳ تن در منطقه توسكان و ۴۶ تن ديگر نيز در منطقه فونيكس دستگير شدند. برخي از اين معترضان دستگير شده با ضمانت آزاد شده‌اند اما پليس اعلام كرد كه تمامي اين دستگيرشدگان قرار است در دادگاه محاكمه شوند.
* دنور
دست کم ۴۲ تن طی یکی از تظاهرات‌ها در این شهر دستگیر شدند.
* واشنگتن
علاوه بر دستگیری ده‌ها معترض و چند فعال سیاسی ، کورنل وست استاد دانشگاه پرینستون نیز دستگیر شد.
- در کشورهای دیگر
براساس اعلام پلیس چند کشور، بیش از ده‌ها نفر از معترضان در لندن، فرانکفورت،آمستردام، ژنو، دوبلین، پاریس، سارایوو، تورنتو، وین، زوریخ و مادرید نیز به دنبال برگزاری اعتراض‌های ضد سرمایه داری دستگیر شدند. در ایتالیا نیز پلیس این کشور از دستگیری حداقل ۱۲ تن طی اعتراض‌ شهرهای رم و چند شهر دیگر خبر داد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید