امروزسه شنبه, 29 خرداد 1397-- Tuesday Jun 19 2018

ساعت 22:17:27

آخرین به روز رسانی : دو شنبه 01:37:57

آه داوران ۹۰ را گرفت

سه شنبه, 15 اسفند 1391 ساعت 09:26 کدخبر :5324
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
عادل فردوسی پور در لحظات اولیه برنامه 90 دوشنبه شب خود ، چیزی نمانده بود که روی سن استودیوی خود نقش بر زمین شود.

به گزارش”بوتیا”، برنامه شب گذشته ۹۰ از ساعت ده و چهل دقیقه آغاز شد؛ این برنامه، مثل روال گذشته دوشنبه شب‌ از شبکه ۳ پخش شد و در ادامه به بررسی بازی‌های هفته بیستم و هشتم لیگ بر‌تر پرداخت.
“به نظر شما چه نتیجه ای در بازی استقلال و تراکتورسازی رقم خواهد خورد؟” این پرسشی بود که برنامه “۹۰″ این هفته با آن آغاز شد. در پایان برنامه طولانی دیشب، از بین بیش از ۲ میلیون نفر شرکت کننده، شرکت کننده، ۴۳ درصد به برد استقلال، ۱۸ درصد به تساوی و ۳۹ درصد به برد تراکتورسازی رای دادند.

شکوه حضور هواداران تراکتورسازی در نخستین بازی این تیم در لیگ قهرمانان آسیا، دیگر بخشی بود که برنامه “۹۰″ این هفته در ابتدا به آن پرداخت و پس از آن گزیده دیدارهای آسیایی نمایندگان ایران پخش شد.
خداداد افشاریان کارشناس داوری برنامه ۹۰ بود ، وی اعتقاد داشت : در بازی گهر و سپاهان یکی از گلهای سپاهان خطا بود ، در ضمن داوری بازی پرسپولیس و سایپا مشکلی نداشت ، ضمنا در بازی صبا و استقلال پنالتی استقلال صحیح بود ولی خطای لک بیمورد اعلام شد و در صحنه دیگر خطای عمران زاده روی لک گرفته نشد .

آه داوران فردوسی پور را گرفت!

پس از این بخش، نوبت به قرعه کشی برندگان برنامه قبل رسید اما نزدیک بود این بخش کار دست مجری برنامه بدهد. فردوسی پور که قصد داشت برای انتخاب برندگان به LCD استودیو نزدیک شود سکندری خورد و کم مانده بود بیفتد. این اتفاق باعث شد که مجری جوان برنامه چند ثانیه سر جای خود بایستد و خنده اش را با دستانش پنهان کند. در این لحظه خداداد افشاریان به او گفت که این اتفاق به خاطر این است که آه داوران او را گرفته است!  تو که سوالت طوری بود تا همه رای به تقصیر کار بودن داوران بدهند!  مسابقه پیامکی برنامه قبل درباره انتقادات از داوران بود. هرچند فردوسی پور تاکید کرد که انتقادات از داوران را غیرمنصفانه می داند و خودش پیامک زده و به نفع داوران رای داده اما نظر مردم چیز دیگری بوده است. اما این حرفش کارشناس داوری برنامه را قانع نکرد.

عابدینی : احتمالا من می روم و درخشان می ماند!

شهرام قویدل، مالک باشگاه داماش در همین رابطه روی خط برنامه آمد و درباره اتفاقات روی داده در گیلان و کناره گیری خودش گفت: بعد از ظهر دیروز به من خبر دادند حدود ۱۰۰ نفر به صورت خودجوش رفتند جلوی رختکن تیم و اجازه تمرین را نداده اند. این رفتار حرفه ای نیست و معنی ندارد که هوادار تصمیم بگیرد که کدام بازیکن بازی کند یا فلان مربی باشد یا نباشد. وقتی در شبکه اینترنتی هماهنگ کردند که بروند تمرین را به هم بریزند ، چرا تیم را تمرینش را نمی بندند که این اتفاق نیفتد؟ من با قطعیت می گویم مدیر رسانه ای می دانسته این اتفاق می افتد و به شما می گویم این اتفاق هماهنگ شده بوده است. چطور می شود ۱۰۰ نفر آدم بیایند یک جا و خودجوش شعار بدهند؟

بعد از قویدل عابدینی روی خط برنامه ۹۰ آمد و گفت:آنچه آقای قویدل می گوید ، بر اساس اخباری بوده که روی اینترنت پخش شده بود. مدیر رسانه ای ما این خبرها را در اینترنت دیده بود اما عامل انجامش نبود. سراوانی قطعا در راستای سیاست های باشگاه کار کرده است. آنچه در تمرین اتفاق افتاده خوب نبوده. من تائیدش نمی کنم. ولی آنها به درخشان توهینی نکردند.

او در ادامه گفت:«من درخشان را به عنوان یک مربی حمایت کردم.من اصلا درخشان را اخراج نکردم. گفتم که این آقایان سر تمرین نروند تا بروم رشت و شرایط را بررسی کنم. گفتم این آقایان نروند سر تمرین .گفتم می روم همه چیز را می بینم و کنفرانس مطبوعاتی می گذاریم و بررسی می کنیم. ممکن است این وسط کسی هم مقصر باشد. شاید رفتار تماشاگران حرفه ای نباشد اما اگر هوادار نباشد که فوتبال معنایی ندارد. هواداران روز یکشنبه هیچ اهانتی به حمید درخشان نکردند ، فقط خواستند او سر تمرین نرود تا مدیرعامل نتیجه را مشخص کند. من تا فردا با قویدل حرف می زنم.احتمال اینکه بنده نباشم خیلی زیاد است. احتمالا من می روم ، اگر ایشان به عنوان مالک بماند ، با حمید درخشان کارشان را ادامه می دهند.

تفسیر مترجم سرمربی کروات سپاهان !

در برنامه این هفته ۹۰ بخشی از مصاحبه خبرنگاران با لوکا بوناچیچ پخش شد که حاوی نکته جالبی بود.

مترجم لوکا بوناچیچ که دستیار وی نیز محسوب می شود، به جای اظهارات سرمربی مس، شخصا به بیان نقطه نظرات خود می پرداخت و چهار کلمه صحبت لوکا را به چهار خط تبدیل می کرد.

وی همچنین در اقدامی نوآورانه در پاسخ به سوال خبرنگار بدون اینکه از بوناچیچ بپرسد، شروع به جواب دادن کرد!

اتهام دوباره فردوسی‌پور به رویانیان در مورد بخشش گل محمدی !

در ادامه برنامه این هفته ۹۰ به بحث بخشش محرومیت یحیی گل محمدی پرداخته شد.

احمدرضا براتی کارشناس حقوقی فوتبال به استناد قانون ۵ و ۷۷ قانون فوتبال و بخشنامه ۸۶۶ ، مدارک اعلام کرد با توجه به اینکه داور مسابقه به صورت کتبی اعلام نکرده و مسئولان دپارتمان داوری نیز عملکرد داور را تایید کرده اند.

سپس اسماعیل حسن زاده رئیس کمیته انضباطی در پاسخ به اظهارات براتی گفت: داور بازی مذکور اعلام نکرده که تصمیمش اشتباه بوده و رئیس دپارتمان داوری، فردای بازی رسما اعلام کرده که داور به درستی مربی را اخراج کرده است. بنابراین لغو محرومیت گل محمدی کاملا غیرقانونی بوده است.

حسن زاده در پاسخ به این سوال که چطور ممکن است نامه دپارتمان داوری در تاریخ ۶ اسفند به کمیته انضباطی ارائه شود در حالی که عسگری رئیس دپارتمان در ایران حضور نداشته و سلیمانی دبیر دپارتمان نیز روز ۷ اسفند بر صحت عملکرد داور تاکید کرده است، گفت: بهتر است این سوال را از خود آقایان بپرسید. ما بر حسب نامه ای که به ما رسید تصمیم گیری کردیم.

خداداد افشاریان کارشناس داوری برنامه نیز در این خصوص اظهار داشت: این نوع روش تصمیم گیری منسوخ شده است و قرار نیست اگر مسئولان دپارتمان به اشتباه یک داور اذعان کردند تصمیمات تغییر کند. به این شکل اقتدار داوران خود را زیر سوال می برند.

فردوسی پور نیز در این خصوص گفت: عجیب است که سلیمانی هفتم اسفند در برنامه ۹۰ عملکرد داور را تایید می کند اما یک روز قبل نامه ای به دپارتمان می رود و به اشتباه داور تاکید می شود. این اتفاق موجب شده این شائبه بوجود آید که همه چیز به دیدار رویانیان با کفاشیان مربوط است که بلافاصله نبی تاکید کرد اخراج گل محمدی اشتباه بوده و این مربی بخشیده می شود و بعد برای آرام شدن اوضاع دستیار گل محمدی را دو جلسه محروم می کنند.

بازیکنان گهر پشت در هتل ماندند!

مدیر هتل پردیس کرج از ورود بازیکنان گهر دورود به هتل جلوگیری کرد. به اعتقاد وی باشگاه گهر ۲۴۰ میلیون بدهی دارد !
باشگاه گهر بابت استفاده ای که در فصل جاری از این هتل داشته به مدیر این هتل بدهکار است و به همین دلیل ، مسئولان حراست از ورود بازیکنان به هتل جلوگیری کرد.

فتح الله زاده: درباره استعفا فعلا سکوت می کنم!

مدیر عامل باشگاه استقلال گفت: من درباره موضوع استعفا سکوت می کنم. مهم این است که ما در حال تلاش هستیم تا در لیگ و بازی های آسیایی موفق شویم.
فتح الله زاده در خصوص مسائل مالی باشگاه این گونه توضیح داد: بعضی از دوستان به جای کمک کردن کاری می کنند که رابطه ما و وزیر دورتر شود. امیدواریم که همان بودجه ای که مجلس برای ما تعیین کرده به ما داده شود.
وی درباره مشکل مالیاتی جباری عنوان کرد: مشکل مالیاتی آقای جباری همچنان پابرجاست و احتمالا در همین هفته این مشکل حل شود.

سوکای: مهمان ویژه برنامه ۹۰

جواهیر سوکای، مهاجم آلبانیایی و گلزن سپاهان بود. مهاجم خارجی سپاهان درخصوص بازی حساس هفته آینده بین استقلال و تراکتور گفت: بازی تراکتور و استقلال یک بازی خوب و قوی خواهد بود و من فکر می کنم بازی این دو تیم مساوی شود.

سوکای در پاسخ به این سوال که چه تیمی قهرمان می شود گفت: هر تیمی قوی تر باشد قهرمان می شود. من فکر می کنم سپاهان قهرمانی را به دست بیاورد چون سپاهان واقعا زیبا بازی می کند.

سوکای در بخش پایانی اظهارات درمورد درگیری اش با سید جلال حسینی در بازی با پرسپولیس اظهار داشت: قصد زدن سیدجلال را نداشتم . من با جلال دوست هستم وبا او همبازی بودیم.
وی در این گفت و گو از بازی ها و تیم های گذشته و شرایطش در فوتبال ایران صحبت کرد. سوکای درباره نیمکت نشینی اش هم در سپاهان گفت که باید به تصمیم سرمربی احترام بگذارد. مهاجم سپاهان همچنین نتیجه دیدار این هفته استقلال و تراکتورسازی – دو رقیب سپاهان در راه قهرمانی لیگ برتر – مساوی پیش بینی کرد.

نکته جالب توجه در این قسمت این بود که گاهی اوقات مترجم که هم وطن سوکای بود با وی گرم صحبت می شد و فراموش می کرد صحبت های او را ترجمه کند. این مساله چند بار رخ داد تا این که فردوسی پور از مترجم خواست که حرف های سوکای را برای مخاطبان برنامه “۹۰″ هم ترجمه کند!

وی در پایان صحبت هایش از فردوسی پور سوال کرد که چرا اینقدر معروف است و همه مردم او را می شناسند؟!

فاصله کوتاه بین جشن و عزا با بطری آب

بنا بر این گزارش ، هفته پایانی لیگ برتر فوتسال، امسال هم با حواشی پررنگی همراه شد و با گذشت سه روز بعد از پایان بازی‌های این فصل حرف و حدیث‌ها درباره اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی هفته آخر بر سر زبان‌ها افتاه است. لیگ فوتسال در حالی به اتمام رسید که تیم گیتی پسند به عنوان قهرمان این دوره از مسابقات معرفی شد و ارژن شیراز هم به خاطر تفاضل گل کمتر، به لیگ دسته اول سقوط کرد. بعد از قهرمانی گیتی پسند، مسئولان باشگاه صبا، قهرمانی این تیم را ناپاک دانستند و شائبه تبانی تیم‌های منصوری و گیتی پسند و ماجرای پاداش ۵ میلیونی مدیران باشگاه صبا به بازیکنان تیم شهید منصوری را مطرح کردند!

با این حال به نظر می‌رسد شائبه تبانی در میان تیم‌های انتهای جدول هم به شدت جریان دارد. ماجرا از این قرار است که ارژن فارس تا ۱۰ ثانیه پایانی بازی با نتیجه ۲ بر یک از فرش آرا پیش بود که داور یک پنالتی از نقطه دوم برای حریف اعلام کرد. از سوی دیگر هلال‌احمر، دیگر تیم در معرض سقوط هم با نتیجه ۴ بر ۳ از میثاق عقب بود و کمتر از ۴۰ ثانیه به پایان مسابقه آنها باقی مانده بود. بعد از آنکه پنالتی فرش آرا گل نشد و سوت پایان بازی به صدا درآمد، بازیکنان این تیم به تصور باخت هلال‌احمر به داخل زمین مسابقه ریختند و پایکوبی کردند. دقایقی بعد خبر رسید که هلال‌احمر در ثانیه آخر بازی دروازه میثاق را باز کرده و به این ترتیب طی چند ثانیه، جشن بازیکنان ارژن به عزا تبدیل شد!

حمید کمالی سرمربی ارژن فارس با مشکوک توصیف کردن این اتفاقات می‌گوید: «قبل از بازی ما با فرش آرا به من اطلاع دادند که مراقب باشم چون نمایندگانی از تیم‌های گاز خوزستان و هلال‌احمر، دیگر تیم‌های در معرض سقوط در سالن حاضر می‌شوند تا دقیقه به دقیقه اتفاقات بازی را گزارش کنند و در صورتی که نتیجه بازی ما باب میل آنها نباشد، اتفاقاتی در بازی هلال‌احمر با میثاق و گاز با دبیری رخ بدهد.

در همین گیرودار یکی از دوستان خبر آورد که بازی هلال‌احمر به خاطر پرتاب یک بطری آب به داخل زمین متوقف شده و بازی دیرتر از مسابقه ما به پایان رسیده است. بعد هم در کمال تعجب متوجه شدیم که تیم میثاق در ثانیه آخر گل تساوی را از هلال‌احمر دریافت کرده است و این اتفاق دقیقا بعد از پرتاب بطری و توقف بازی رخ داده است.

 

 

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید