امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 21:30:21

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

رئيس پليس آگاهي استان اصفهان خبر داد:

اجراي طرح مقابله با مجرمان حرفه‌اي در اصفهان

سه شنبه, 03 خرداد 1390 ساعت 07:37 کدخبر :1257
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری فارس

خبرگزاري فارس: رئيس پليس آگاهي استان اصفهان گفت: طرح مقابله با مجرمان حرفه‌اي هر هفته در اصفهان اجرا مي‌شود.

به گزارش خبرگزاي فارس از اصفهان حسين حسين‌زاده با اعلام اين خبر كه پليس آگاهي اصفهان در نظر دارد هر هفته يك طرح مقابله با مجرمان حرفه‌اي را اجرا كند، اظهارداشت: طرح مقابله با سارقان خودور و موتورسيكلت، سلاح سرد، كيف قاپي، سرقت از منزل و مغازه و تجاوز به عنف انجام شده كه نتيجه آن دستگيري مجرمان سابقه‌دار و حرفه‌اي در اصفهان و كاهش جرائم و ايجاد امنيت بيشتر است.

* 40 درصد ارتكاب جرم قتل، ناشي از مصرف مواد مخدر و مشروبات الكلي
سرهنگ حسين‌زاده با اشاره به جرائم كشف شده توسط پليس اصفهان گفت: در مهم‌ترين پرونده‌هايي كه به علت ادوات، شخصيت قاتل، سن و تحصيلات در اداره مبارزه با جرائم جنايي پليس مورد تجزيه و تحليل قرارگرفته مشخص شده است كه 40 درصد جرائم را مجرمان به واسطه اعتياد به مواد مخدر و يا استفاده كنندگان از مشروبات الكلي انجام داده‌اند.
وي با تاكيد به اينكه بسياري از مقتولان اگر ضوابط شرعي، اخلاقي و قانوني را رعايت كرده بودند، زنده مي‌ماندند، گفت: متاسفانه روابط نامشروع با زنان اجنبي و خبردار شدن خانواده اين مجرمان باعث شده است كه برخي از اين افراد توسط خانواده همسر با سلاح سرد و يا گرم به قتل برسند.
رئيس پليس آگاهي استان اصفهان در ادامه به نمونه‌اي از اين مجرمان اشاره كرد و افزود: ج.ت 30 ساله به واسطه اختلاف با يكي از دوستان خود و درگيري با آن و نيز دسترسي به سلاح جنگي كمري و نيز سلاح سرد و تحت تاثير استفاده از مواد مخدر، تهيه و توزيع آن قرار گرفته و سبب قتل دوست خود مي‌شود.
وي ادامه داد: به مدت 1.5 سال پليس پرونده را پيگيري كرد تا سر انجام با غافلگيري و سركشي مخفيگاه اين فرد دستگير شد.
سرهنگ حسين‌زاده در توصيه‌اي به خانوده‌ها و افرادي كه دسترسي به صلاح سرد و يا آن را همراه دارند، تصريح كرد: توصيه مي‌شود سلاح‌هاي سرد از دسترسي افرادي كه آستانه تحمل پاييني دارند، دور نگه داشته شود.

*انگيزه آدم ربايي به علت 18 ميليون بدهكاري
رئيس پليس آگاهي استان اصفهان همچنين در ادامه از پرونده آدم‌ربايي مجرمان غير حرفه‌اي خبرداد و گفت: صبح يكي از روزهاي هفته گذشته ساعت هشت دو نفر برادر با نام‌هاي الف.ق و ح.ق 26 و 28 ساله با مراجعه به درب منزل شخصي و معرفي خود به عنوان راننده آژانس دختر بچه اي را به نام دلارام از منزل ربوده و فرار مي‌كنند.
وي با بيان اينكه خانوده اين دختر بچه از اطلاع به پليس منع كرده و متاسفانه پليس از ساير افراد با خبر شد، افزود: رئيس پليس آگاهي اصفهان به محض اطلاع از وقوع آدم‌ربايي ظرف مدت 12 ساعت توانست مجرم را دستگير كند.
سرهنگ حسين‌زاده تصريح كرد: در آستانه فصل تابستان خانواده‌ها از راننده اطمينان حاصل كرده و نيز هر گونه موارد را به پليس اطلاع دهند.
وي افزود: اين دو برادر سابقه كيفري ندارند و فقط به واسطه بدهكاري 18 ميليوني تصميم به آدم‌ربايي كرده‌اند.

*زنان در ساعات خلوت روز سوار ماشين شخصي نشوند
رئيس پليس آگاهي استان اصفهان اضافه كرد: توصيه مي‌شود زنان درساعات بين ساعت 10 تا چهار صبح و سه تا 17 و زماني كه حساسيت و خلوتي خيابان زياد است از سوار شدن به خودروي شخصي پرهيز كنند.
وي اظهارداشت: ح.ع 27 ساله متهم به تجاوز به عنف و از افراد با سابقه از خلوتي خيابان استفاده كرده و مبادرت به آدم‌ربايي، سرقت و تجاوز به عنف كرده است.
سرهنگ حسين‌زاده اضافه كرد: اين فرد خود رابه عنوان مسافركش شخصي جا زده و زنان و دختران را سوار و تا كنون چهار فقره ارتكاب به تجاوز به عنف داشته است كه در نهايت توسط ماموران كلانتري 25 اصفهان دستگير و تحويل مراجع قضايي شد.

*دستگيري سه متهم شرور گردنبند قاپ در اصفهان
وي در ادامه صحبت‌هاي خود تصريح كرد: سه نفر از اعضاي يك خانواده به نام‌هاي س. سوسني، د.سوسني و ح.سوسني از افراد سابقه‌دار گردنبند قاپ، سرقت كش‌رو زني مبادرت به سرقت گردنبند از گردن افراد در خيابان‌ها مي‌كردند.
رئيس پليس آگاهي استان اصفهان با بيان اينكه اين افراد از جمله افراد با سابقه در امر سرقت هستند، گفت: سه دستگاه خودرو زانتيا، ماكسيما و مزدا 3 از اين افرد كشف و ضبط شد.
وي با اشاره به اينكه سه روز طرح مبارزه با كيف‌قابي در شهر اصفهان اجرا شد، گفت: 19 نفر كيف‌قاپ حرفه‌اي و سابقه‌دار و 100 فقره كيف‌قاپي كشف شد.
سرهنگ حسين‌زاده با اعلام اين خبر كه پليس آگاهي اصفهان در نظر دارد هر هفته يك طرح مقابله با مجرمان حرفه‌اي را اجرا كند، اضافه كرد : طرح مقابله با سارقان خودرو، موتورسيكلت، سلاح سرد، كيف‌قاپي، سرقت از منزل و مغازه و عنف انجام شده كه هدف از اين طرح دستگيري مجرمان سابقه‌دار و حرفه‌اي است.

*پلمپ 8 مركز توزيع لباس دست دوم
وي در ادامه از فعاليت‌هاي برخي فروشندگان لباس دست دوم از برخي كشورهاي خارجي و خريداري لباس‌هاي بيمارستاني آنها خبرداد و گفت: متاسفانه برخي مغازه‌ها با عنوان لباس‌هاي دست دوم تاناكورا مبادرت به فروش لباس دست دوم مي‌كنند كه اين مسئله مورد مخالفت اداره كل بازرگاني و قاچاق كالا و ارز و نيز معاونت غذا و داروي اصفهان قرار گرفته و به پليس گزارش شده است.
وي ادامه داد: با پيگيري‌هايي كه پليس اصفهان انجام داده است، توانسته هشت مغازه توزيع لباس‌هاي تاناكورا را پلمپ و از توزيع اين لباس‌ها خودداري كند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید