امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 01:11:53

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

مهر گزارش می‌دهد:

احتمال فروش کیش ایر به بانک تات/ اظهارنظر انصاری درباره سهام کیش ایر

یکشنبه, 18 دی 1390 ساعت 13:45 کدخبر :3481
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری مهر

احتمال واگذاری شرکت هواپیمایی کیش ایر به بانک تات درحالی در محافل دولتی و اقتصادی بر سرزبانها افتاده است که علی انصاری عضو هیئت مدیره بانک تات می‌گوید که سهام این شرکت هواپیمایی را نخریده است.

به گزارش خبرنگار مهر، بحث واگذاری شرکت هواپیمایی کیش ایر به بانک تات بیش از یکسال است که در محافل اقتصادی و دولتی مطرح است اما جریان انحرافی قصد دارد این موضوع را رسما کلید بزند.

بانک تات با محوریت علی انصاری که تا چندی قبل رئیس هیئت مدیره بود و با تذکر بانک مرکزی به عضو هیئت مدیره تقلیل یافت، مدتهاست که قصد خرید شرکت هواپیمایی کیش ایر را دارد. براساس گزارشهای غیررسمی، 20 درصد سهام بانک در اختیار برادران انصاری است.

از سوی دیگر، مالکیت 98 درصد شرکت هواپیمایی کیش ایر برای منطقه آزاد کیش و دو درصد مابقی برای شرکت سرمایه گذاری منطقه آزاد کیش است. سعید بهاری مدیرعامل شرکت هواپیمایی کیش ایر در گفتگو با مهر این موضوع را تائید می کند که بانک تات از متقاضیان خرید این شرکت بوده ولی هم اکنون بحث واگذاری مطرح نیست.

حمید بقایی معاون اجرایی رئیس جمهور سابق مذاکره برای برقراری پرواز مستقیم بین ایران و قاهره توسط شرکت هواپیمایی کیش ایر را دارد و وی مدتهاست رئیس دبیرخانه شورای هماهنگی مناطق آزاد و تجاری کشور را عهده دار است.

انصاری: کیش ایر را نخریدم

با این حال، علی انصاری عضو هیئت مدیره بانک تات در گفتگو با مهر گفت: از واگذاری شرکت هواپیمایی کیش‌ایر مطلع نیستم، نه تقاضایی داده‌ام و نه خریدی در این رابطه انجام داده‌ام.

این در حالی است که سعید بهاری مدیرعامل شرکت هواپیمایی کیش ایر در گفتگو با مهر درباره واگذاری سهام کیش ایر گفت: 98 درصد از سهام این ایرلاین برای سازمان منطقه آزاد کیش و 2 درصد هم برای شرکت سرمایه گذاری منطقه آزاد کیش است.

وی افزود: سال گذشته در مهرماه موضوع واگذاری کیش ایر مطرح شده بود و بانک تات هم یکی از متقاضیان بود که پس از مدتی این موضوع منتفی شد و فعلا هم در این خصوص مذاکره ای انجام نشده است.

بهادری اظهارداشت: فعلا هم برنامه ای برای خصوصی سازی این ایرلاین وجود ندارد و ممکن است در آینده مطرح شود اما ما امیدواریم که این اتفاق "به زودی" کلید بخورد و کیش ایر خصوصی شود.

کیش ایر اصل چهل و چهاری نیست

در همین حال، معاون شرکت بورس و اوراق بهادار با اعلام اینکه هواپیمایی کیش ایر جزو لیست واگذاری سهام در بورس یا فرابورس نیست، گفت: اگر این شرکت فروخته شده باشد در راستای اصل 44 نبوده است.

علی سنگینیان در گفتگو با مهر در مورد واگذاری سهام هواپیمایی کیش ایر گفت: این شرکت جزو شرکتهای قابل واگذاری نیست و در لیست پذیرش بورس و فرابورس و کلا بازار سرمایه قرار ندارد.

معاون شرکت بورس و اوراق بهادار با اعلام اینکه هواپیمایی کیش ایر متعلق به منطقه آزاد کیش است، افزود: همچنین این شرکت متقاضی پذیرش در بازار سرمایه نیست.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا هواپیمایی کیش ایر بانک تات با محوریت علی انصاری فروخته شده است؟ گفت: اگر این اتفاق افتاده باشد، به دلیل اینکه سهام آن در لیست واگذاریها نیست، در قالب اصل 44 نبوده است.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید