امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 14:47:42

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

احداث اولين خط ترامواي کشور در مرکز اصفهان

چهارشنبه, 28 اردیبهشت 1390 ساعت 06:43 کدخبر :1180
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری موج

خبرگزاري موج - نماينده مردم اصفهان در مجلس با بيان اين که راه‌اندازي خط تراموا مشکلات ترافيک شهر اصفهان را کاهش مي‌دهد، گفت: به اين پروژه حدود هفتاد ميليارد تومان اعتبار اختصاص داده شده است.

به گزارش خبرنگار موج از اصفهان، حميدرضا فولادگر درباره پروژه راه‌اندازي تراموا در اصفهان گفت: اين پروژه قرار بود که چند سال پيش احداث شود، به‌ دليل حاصل نشدن توافق با سرمايه‌گذار‌ها متوقف شد.
نماينده مردم اصفهان در مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: خوشبختانه پروژه راه‌اندازي تراموا بعد از چند سال با مشارکت شرکت خارجي با اعتباري بالغ ‌بر هفتاد ميليارد تومان دوباره شروع به‌کار کرد.
اين نماينده با بيان اينکه مسافت حرکت تراموا شهر اصفهان حدود ده کيلومتر است، گفت: اين تراموا حرکت خود را از خيابان امام خميني شروع و بعد از گذشتن از مرکز شهر در ميدان شهدا متوقف مي‌شود.
فولادگر درباره زمان افتتاح اين پروژه ياد‌آور شد: اميدواريم که اين پروژه تا پايان امسال به بهره‌برداري برسد.
وي درباره فوايد راه‌اندازي خط تراموا در شهر اصفهان، افزود: با توجه به اين که شهر اصفهان بسيار پرترافيک است، بهره‌برداري از اين خط باعث کاهش ترافيک شهرمي‌شود.
عضو کميسيون صنايع و معادن مجلس، تاکيد کرد: تراموا نسبت به وسايل حمل و نقل عمومي ديگر مثل اتوبوس يا مترو هم از نظر اقتصادي و هم ازنظر ميزان کاربرد در شهر بهتر است.
تراموا قطار خياباني است که ريل‌گذاري آن روي سطح خيابان‌هاي شهر انجام مي‌شود و در محدوده داخل شهرها به جابه‌جايي حجم زياد مسافر مي‌پردازد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید