امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 14:18:00

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس :

احداث سالن همایشهاى بین المللى در تهران جانبداری از جریان انحرافی است

سه شنبه, 26 مهر 1390 ساعت 10:46 کدخبر :2824
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : ایمنا

خبرگزاری ایمنا:عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: احداث سالن همایشهاى بین المللى در تهران جانبداری از جریان انحرافی می باشد اما خوشبختانه با درایت وزارت کشور تاکنون در تهران عملیات اجرایی این مجموعه آغاز نشده است. عوض حیدرپور در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری ایمنا، با تاکید بر این که با ” برگزاری این اجلاس از بزرگترین و مهمترین رویدادهای دنیا با توجه به شرایط فعلی کشورها به شمار می آید و مقرر شده ایران میزبان این اجلاس باشد که با صلاحدید و توصیه مقام معظم رهبری اجلاس سران باید در اصفهان برگزار شود “
برگزاری اجلاس سران جنبش غيرمتعهدها در اصفهان اقتدار جمهوری اسلامی به نمایش گذاشته می شود و کشورهای دیگر می توانند حقیقت و واقعیت امروز ایران را در این کلان شهر ببینند افزود: برگزاری این اجلاس از بزرگترین و مهمترین رویدادهای دنیا با توجه به شرایط فعلی کشورها به شمار می آید و مقرر شده ایران میزبان این اجلاس باشد که با صلاحدید و توصیه مقام معظم رهبری اجلاس سران باید در اصفهان برگزار شود.
وی با بیان این که اصفهان نماد تمدن و فرهنگ ايران اسلامي و پايتخت فرهنگي جـهــان اســلام اســت اذعان داشت: متاسفانه گروهی از جریان انحرافی سعی داشتند سالن های اجلاس کشورهای سران غیر متعهد را در کیش احداث کنند که با پیگیری نمایندگان مجلس از این امر جلوگیری به عمل آمد.
وی با ابراز خرسندی از پیشرفت فیزیکی ساخت مجموعه سالن همایش های بین المللی در اصفهان تصریح کرد: جای بسی خوشحالی است که شهرداری اصفهان با تمام توان اجرای این پروژه بزرگ را شروع کرده و تاکنون پیشرفت قابل توجهی داشته است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست
” خوشبختانه با درایت وزارت کشور تاکنون در تهران عملیات اجرایی این مجموعه آغاز نشده و موازی کاری در این رابطه صورت نگرفته است “
خارجی مجلس با اشاره به این که اصفهان به دليل مرکزيت، مهد تمدن، هنر، تاريخ و نوآوري و شناخت ايران اسلامي با نام این کلان شهر از جایگاه ویژه ای برخوردار است اضافه کرد: اصفهان ظرفیت برگزاری اجلاس سران جنبش غيرمتعهدها را با توجه به دارابودن مراکز فرهنگی ، گردشگری و اقامتی دارد و حتی زیرساخت های حمل ونقلی و ترافیکی این شهر بهتر از تهران و پایتخت است.
وی اظهار امید واری کرد: سالن اجلاس سران کشورهای غیر متعهد با توجه به توان اجرایی بالای شهرداری و با حمایت های دولت در موعد مقرر و براساس برنامه زمانبندی در اصفهان به بهره برداری برسد.
حیدرپور احداث
” : سهم دولت و شهرداری در این زمینه مشخص شده و نگرانی برای اعتبارات دولتی جهت احداث سالن همایش های بین المللی وجود ندارد “
سالن همایش هاى بین المللى در تهران را جانبداری از جریان انحرافی دانست و خاطر نشان کرد: خوشبختانه با درایت وزارت کشور تاکنون در تهران عملیات اجرایی این مجموعه آغاز نشده و موازی کاری در این رابطه صورت نگرفته است.
وی با تاکید بر این که پیگیرهای لازم جهت اختصاص بودجه دولتی برای احداث سالن همایش های بین المللی از سوی نمایندگان به عمل آمده ادامه داد: سهم دولت و شهرداری در این زمینه مشخص شده و نگرانی برای اعتبارات دولتی جهت احداث سالن همایش های بین المللی وجود ندارد.
ناگفته نماند؛ جمهوري اسلامي ايران ميزباني و رياست شانزدهمين دوره اجلاس سران جنبش غيرمتعهدها در سال ۹۱ را به عهده گرفته است.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید