امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 12:17:01

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

احیای بافتهای فرسوده اصفهان

یکشنبه, 24 مهر 1390 ساعت 10:36 کدخبر :2796
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : الف

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: بیش از چهار هزار هکتار بافت فرسوده در اصفهان وجود دارد که از این میزان تنها احیای دو هزار هکتار آن تصویب شده است.

عباس حاج‌رسولی‌ها در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه راحت‌ترین مجموعه ای که می‌تواند برای مردم تصمیم‌گیری کند شوراهاست، اظهار داشت: هنوز برای تصویب این تصدی‌گری‌ها دیر نشده اما هر چقدر این اختیارات دیرتر واگذار شود، ضرر و مانع انجام خدمات به شهر بیشتر می‌شود. وی ضمن اینکه خواستار افزایش اختیارات شورای اسلامی و محلی استان شد، افزود: بودجه استانها در کشور باید به مجلس برود و همین امر سبب می‌شود بودجه دیرتر ابلاغ شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان به بودجه استان اصفهان اشاره کرد و ادامه داد: چند سالی است که به بودجه استان اصفهان توجهی نمی‌شود در حالیکه این استان در مباحث درآمدها در بخش معدل‌های مالیاتی از همه استانها پیش روتر است. وی به تدوین بودجه سال 91 اشاره کرد و گفت: شورایعالی استانها حضور فعال داشته و شاخصه‌هایی برای بودجه را باید بر اساس آن تصویب کنند.

حاج رسولیها با اشاره به اینکه شوراهای اسلامی شهر در کشور 110 عضو منتخب دارند، اظهار داشت: یکی از راهکارهای دولت و مجلس برای حل مشکلات استفاده از مجموعه 110هزار نفری اعضای شورا در 33هزار شورا سراسر کشور است. وی با تاکید به اینکه دولت و مجلس می‌توانند یکسری از مسئولیتها را به شوراها واگذار کنند، افزود: مصوبه پارک شهر و یا احیای بافت فرسوده در حال حاضر در شهرها مشکلاتی را ایجاد کرده که اگر مسئولیت اجرای آن بر عهده شورای شهر بود تخصصی‌تر انجام می‌گرفت.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید به اینکه برای اجرای مسائل شهری نیاز به یک مدیریت متمرکز است، تصریح کرد: همین مصوبه احیای بافت فرسوده و شورای شهرسازی یک بی عدالتی را در بافت شهری ایجاد کرده است. وی با تاکید به اینکه از بیش از چهار هزار هکتار بافت فرسوده تنها احیای دو هزار هکتار آن تصویب شده است، ادامه داد: این به معنای این است که نصف شهر حق استفاده از احیای بافت فرسوده را دارند اما نصف دیگر حق استفاده آن را ندارند.

حاج‌رسولی‌ها اضافه کرد: عدالت حکم می‌کرد که مسئولان برای احیای بافت همه نقاط یک تخفیف 25درصدی ساخت و ساز صادر و مجوز احیای را به همه نقاط می‌دادند. وی ادامه داد: آن قسمت از تصدی‌گری‌ها باید به اختیارات شوراها که نمونه تبلور مردم سالاری دینی است، واگذار شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد: یک ردیف ویژه برای پروژه‌های حداقلی خدمات باید تعریف شود که برای مناطق کمتر برخوردار در بودجه سال 90 دیده شود. وی همچنین به تعرفه متفاوت آب و فاضلاب در شمال و جنوب شهر اصفهان اشاره و گفت: نمونه دیگری از این بی عدالتی‌ها همین مسئله است زیرا ما در هر دو منطقه شمال و جنوب ساکنانی داریم در حالیکه این مصوبه از روی تفاوت‌های سطح زندگی در شمال و جنوب تهران برای اصفهان نیز تصویب شد.

وی با اشاره به اینکه استان اصفهان بعد از استان تهران در بخش درآمدی بیشترین درآمد را دارد، ادامه داد: باید به استان اصفهان در مباحث بودجه‌ای با توجه به اینکه پروژه‌های عمرانی زیادی دارد توجه ویژه شود. حاج‌رسولی‌ها در بخشی از صحبت‌های خود در آستانه روز استاندار گفت: ما هنوز استانداردی برای رفتار با ارباب رجوع نداریم و پیشنهاد می‌شود سازمان استاندارد به‌عنوان یک ابتکار یک استاندارد قابل قبول برای رفتار با ارباب رجوع تعریف کند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید