امروزسه شنبه, 29 خرداد 1397-- Tuesday Jun 19 2018

ساعت 09:08:32

آخرین به روز رسانی : دو شنبه 01:37:57

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان اصفهان:

احیای کیک‌بوکسینگ‌کار اصفهانی در محل حادثه، استفاده‌ از زمان طلایی احیا بود

پنجشنبه, 17 فروردین 1391 ساعت 09:39 کدخبر :3930
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : ایمنا

تلاش فوریتهای پزشکی برای راه€Œاندازی پایگاه در ورزشگاه تختی تاکنون بی€Œنتیجه بوده است
خبرگزاری ایمنا: رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان اصفهان با تاکید بر اینکه مرگ و زندگی دست خداست، عنوان کرد: با توجه به حضور پزشک، تکنسینهای اورژانس فوریتهای پزشکی و تجهیزات تخصصی در محل ورزشگاه تختی، احیای کیک€Œبوکسینگ€Œکار اصفهانی در محل حادثه، استفاده€Œ از زمان طلایی احیا بود و انتقال دیرهنگام او به بیمارستان تاثیری در فوت این ورزشکار نداشته است.

به گزارش ایمنا، رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان اصفهان در خصوص اقدامات صورت گرفته برای نجات کیک€Œبوکسینگ€Œکار اصفهانی در ورزشگاه تختی عنوان کرد: ساعت ۲۰ و ۲۱ دقیقه€Œی روز ۱۹ اسفند سال ۹۰ در تماسی با اتاق فرمان فوریتهای پزشکی (۱۱۵) اعلام شد حادثه€Œای ورزشی با شرح حال ضربه به قفسه€Œی سینه€Œی یک ورزشکار کیک€Œبوکسینگ€Œکار در ورزشگاه تختی اصفهان رخ داده و مصدوم نیاز به امدادرسانی دارد.

دکتر حمید اسماعیلی افزود: پس از دریافت این گزارش یک واحد امدادی از پایگاه€Œ اورژانس پیش€Œبیمارستانی مستقر در بیمارستان امین به ماموریت مذکور اعزام شد و تکنسینهای فوریتهای پزشکی پس از ۶ دقیقه بر بالین ورزشکار مصدوم حاضر شدند.
وی تصریح کرد: نیروهای امدادی پس از حضور در صحنه€Œی حادثه با جوانی ۲۱ ساله مواجه شدند که با حالت کاهش سطح هوشیاری بر زمین افتاده بود لذا به منظور حفظ زمان طلایی احیا سریعا جهت احیای قلبی ریوی او در صحنه€Œی حادثه و زیر نظر پزشک مسابقات اقدام کردند اما متاسفانه احیا ناموفق بود و چنانچه وی از بتدا به بیمارستان منتقل می€Œشد هم نتیجه€Œای جز این نداشت.
دکتر اسماعیلی تاکید کرد: با توجه به حضور پزشک، تکنسینهای فوریتهای پزشکی و تجهیزات تخصصی اورژانس ۱۱۵ در ورزشگاه تختی، بهترین اقدام برای کیک€Œبوکسینگ€Œکار اصفهانی احیای او در محل حادثه و زیر نظر پزشک مسابقات بود تا زمان طلایی احیا از دست نرود و چنانچه عمر مصدوم به دنیا بود با احیای انجام شده در محل زنده می€Œماند.
پیگیریهای مرکز فوریتهای پزشکی برای ایجاد پایگاه امدادی در ورزشگاه تختی تاکنون بی€Œنتیجه بوده است
وی ادامه داد: با توجه به اینکه ورزشگاه تختی در یکی از چهارراه€Œهای پرتردد و مرکز شهر اصفهان واقع شده و مسابقات زیادی نیز در این مکان برگزار می€Œشود، مرکز فوریتهای پزشکی اصفهان در سال گذشته با توجه به نیاز منطقه و اهمیت جان ورزشکاران این مرز و بوم، بارها و بارها جهت راه€Œاندازی یک پایگاه اورژانس پیش€Œبیمارستانی در مکان ورزشگاه تختی با مسئولان ورزشگاه صحبت کرده و از آنها خواسته است تا محلی را در این ورزشگاه برای استقرار واحد امدادی در اختیار ما قرار دهند اما متاسفانه این مسئله€Œی مهم همواره پشت گوش انداخته شد.
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان اصفهان عنوان کرد: این مرکز آمادگی خود را همچون گذشته برای ایجاد یک پایگاه فوریتهای پزشکی و استقرار نیروهای امدادی در محل ورزشگاه تختی اعلام می€Œکند

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید