امروزجمعه, 04 خرداد 1397-- Friday May 25 2018

ساعت 07:57:22

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

استاندار اصفهان خبر داد:

اخذ بیش از ۳ هزار مجوز استخدام برای استان در سال جاری

یکشنبه, 10 اردیبهشت 1391 ساعت 09:02 کدخبر :4013
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : ایمنا

صنایع بزرگ در خرید اوراق مشارکت طرح‌های آبی همکاری کنند
خبرگزاری ایمنا: استاندار اصفهان گفت: در سال جاری و در اقدامی بی‌نظیر در طول نظام اداری استان بیش از ۳ هزار مجوز استخدام برای شهرها و روستاهای استان دریافت شده ست که از این تعداد ۷۰۰ مجوز برای شهر اصفهان است.

به گزارش ایمنا‌ علیرضا ذاکر اصفهانی در نخستین جلسه شورای اداری استان اصفهان بااشاره به تحقق حداکثری سیاست‌های استان در سال گذشته، اظهار داشت: در سال ۱۳۹۰ اولویت برنامه‌های استان در چهارچوب محیط زیست، مدیریت منابع آبی، رفاه عمومی، آرامش و امنیت اجتماعی بوده است که خوشبختانه با بررسی عملکر دستگاه‌های اجرایی نتایج قابل قبولی در کارنامه استان ثبت شده است.
افزایش ۳۰۰ هزار رای اصفهانی در انتخابات مجلس نهم
وی همچنین به موفقیت‌های سیاسی استان در سال گذشته اشاره کرد و افزود: در سال گذشته در همین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی حضور مردم استان و به ویژه شهرستان اصفهان بیشتر از حد انتظار بود و این را می‌توان یک برد بزرگ سیاسی برای کشور و به ویژه استان دانست.
استاندار اصفهان با تاکید بر این که در سال‌های بعد از انقلاب همواره موضوع مشروعیت نظام و بحث مشارکت مردم در مباحث سیاسی بسیار مورد توجه بوده است، تصریح کرد: حضور پرشور مردم در این انتخابات نشانگر رشد بالای مشارکت مردم در امور سیاسی است که علت این امر را می‌توان به ارتباط بسیار خوب حاکمیت با بدنه اجتماعی نسبت داد.
وی افزایش بیش از ۳۰۰ هزار رای در انتخابات کلانشهر اصفهان حضور دور نهم مجلس شورای اسلامی نسبت به دوره قبل را نشان از توجه مردم به نظام و سرنوشت کشور عنوان کرد و افزود: در فضایی که اخیرا در بدنه اجتماعی ایجاد شده است همه مردم در بخش‌های مختلف مانند صنعت، کشاورزی، دانشگاه و هنر فرصتی برای حرف زدن و ارایه نظرات خود دارند.
ذاکر اصفهانی در ادامه بزرگترین مشکل استان را کم‌آبی عنوان کرد و بیان داشت: امسال برای ششمین سال متوالی در استان اصفهان با پدیده خشکسالی و کم آبی مواجه هستیم.
وی به تشکیل قرار گاه آب استان از ۲۲ اسفند در استانداری اصفهان اشاره کرد و افزود: از زمان تشکیل این قرارگاه تا کنون ۱۹ جلسه برای رسیذگی به مساله آب استان تشکیل شده است.
رییس شورای اداری استان اصفهان اضافه کرد: بارندگی‌هایی که اخیرا اتفاق افتاده است مناسب بود اما هنوز در مناطقی دچار مشکل هستیم و به نسبت متوسط بلند مدت این بارندگی‌ها با کاهش روبرو بوده است.
وی با بیان این که در حال حاضر ورودی سد زاینده رود ۲۷۴ میلیون متر مکعب در ساعت گزارش شده است، تصریح کرد: این میزان ورودی نسبت به میزان یک ماه گذشته با افزایش خوبی روبرو بوده است اما همچنان نسبت به ورودی طی ۴۰ سال اخیر با کاهش ۷۰ درصدی مواجه است.
صنایع بزرگ درخرید اوراق مشارکت طرح‌های آبی همکاری کنند
ذاکر اصفهانی با تاکید بر این که همه دستگاه‌های استان باید مصرف بهینه آب را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهند، تصریح کرد: لازم است صنایع بزرگ مشارکت بیشتری را برای به بهره‌برداری رساندن پروژه‌های آبی داشته باشند.
استاندار اصفهان به آغاز عملیات اجرایی طرح پروژه بهشت‌آباد طی ۳ هفته گذشته اشاره کرد و افزود: وزیر نفت طی تماس تلفنی پالایشگاه را موظف کرده است که نسبت به خرید مرحله دوم فروش اوراق مشارکت پروژه بهشت آباد اقدامات لازم را انجام دهند.
وی افزود: مرحله دوم فروش اوراق مشارکت طرح انتقال آب به فلات مرکزی شروع شده و لازم است که شهرداری‌ها، صنایع و شرکت‌های تولیدی نسبت به خرید اوراق و پیشرفت هر چه زودتر این پروژه همکاری‌های لازم را داشته باشند.
ذاکر اصفهانی در ادامه با بیان این که بارندگی‌های اخیر به ویژه در مناطق شمالی استان خسارات زیادی را به محصولات کشاورزی وارد کرده است، گفت: مسوولان این مناطق باید نسبت به این مساله توجه ویژه داشته باشند، البته از سوی مدیریت بحران استانداری اقدامات خوبی صورت گرفته است.
اظهارنظر نامناسب برخی مسوولان‌ چالش اصلی مدیریت آب استان
وی عدم توجه برخی از مسوولان به برنامه‌های استانداری در زمینه آب را یکی از چالش‌های مدیریت آب استان عنوان کرد و افزود: برخی از مسوولان بدون اطلاع از برنامه‌ها اظهار نظراتی را در برخی از مصاحبه‌هایشان ارایه می‌دهند که موجب ایجاد نا امنی در جامعه می‌شود.
استاندار اصفهان با اشاره به این که تصمیم گیری درباره آب در سکوت انجام می‌شود، افزود: مردم نباید متوجه مشکلات و محدودیت‌ها شوند بلکه جامعه باید در آرامش باشد.
فرماندار لنجان ار هدر رفت آب در کشت‌های دیمی جلوگیری کند
وی عدم همکاری برخی از کارگاه‌ها و بنگاه‌های اقتصادی در حوزه زاینده رود با مسوولان آب استان را از دیگر چالش‌های مدیریت آب استان خواند و ادامه داد: از فرمانداران شهرستان‌های حاشیه رودخانه و به ویژه فرماندار لنجان تقاضا داریم که از استفاده نامناسب مردم این شهرستان از آب رودخانه به منظور کشت دیمی برنج جلوگیری کنند.
ذاکر اصفهانی استفاده بی‌رویه مردم حاشیه زاینده‌رود از آب این رودخانه را یکی از مهم‌ترین دلایل هدر رفت آب دانست وگفت: در حال حاضر یک سوم آب رودخانه در اثر همین بی‌توجهی‌ها به هدر می‌رود.
وی با اشاره به این که در اعتبارات در رابطه با آب دچار محدودیت اعتبار هستیم، خاطرنشان کرد: دولت نمی‌تواند بیشتر از این اعتبار به آب استان اختصاص دهد و مردم و صنایع بزرگ باید در این زمینه بیشتر همکاری کنند.
اخذ بیش از ۳ هزار مجوز استخدام برای استان در سال جاری
استاندار اصفهان در ادامه در ارتباط با استخدام‌ در مراکز دولتی در استان اصفهان طی سال‌های گذشته اشاره کرد و افزود: از سال ۸۰ تا سال ۸۸ در استان اصفهان حدود هزار و ۸۰۰ نفر در مراکز دولتی استان استخدام شدند ولی این آمار از سال ۸۸ تا سال ۹۰ بیش از ۴ هزار مجوز فقط برای آموزش و پرورش دریافت شده است.
وی تصریح کرد: در سال جاری و در اقدامی بی‌نظیر در طول نظام اداری استان بیش از ۳ هزار مجوز استخدام برای شهرها و روستاهای استان دریافت شده ست که از این تعداد ۷۰۰ مجوز برای شهر اصفهان است.
ذاکر اصفهانی با تاکید بر این که از این تعداد مجوز دریافتی ۲۵ درصد متعلق به فرزندان شهید و ایثارگران استان می‌باشد، بیان داشت: علاوه بر مجوزهای اخذ شده بیش از ۵۱۸ مجوز خاص فرزندان شهید و ایثارگر اخذ شده است.
وی در ادامه به افتخارات دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در سطح بین‌المللی اشاره کرد و افزود: بر اساس آخرین رتبه بندی دانشگاه‌های برتر جهان که در سال ۲۰۱۲ انجام شده است برای اولین بار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بین ۱درصد دانشگاه‌های برتر جهان از نظر پژوهشی و هزار دانشگاه برتر جهان از نظر علوم بالینی قرار گرفت.
تب برفکی جایزه بهترین فیلم پلیسی دنیا را به خود اختصاص داد
وی با اشاره به این که در سال گذشته برخی از بودجه فرهنگی استان به بخش سینما و ساخت مستند اختصاص یافته است، اضافه کرد: در همین راستا در سال گذشته فیلم سینمایی تب برفکی توسط سیمای مرکز اصفهان تهیه شده است که این فیلم توانسته است جایزه بهترین فیلم و تهیه کنندگی فیلم‌های پلیسی را در بین ۵۲ کشور جهان و بالاتر از کشورهای آمریکا، روسیه چین و فرانسه رتبه اول را به خود اختصاص دهد.
استاندار اصفهان تصریح کرد: همه دستاوردهای استان نشانه وجود ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان در بخش‌های مختلف است.
۳۱ درصد از مصوبات سفرهای هیات دولت خاتمه یافته است
وی به دستاوردهای استان در حوزه عمران طی سال جاری نیز اشاره کرد و بیان داشت: در سه دوره سفر رییس جمهور به استان ۸۳۵ مصوبه وجود داشته که ۶۱۱ عدد از این مصوبات اجرایی شده است.
ذاکر اصفهانی درصد مصوبات اجرایی استان را ۷۵ درصد اعلام کرد و ادامه داد: از این تعداد مصوبه اجرایی ۲۵۸ مصوبه خاتمه یافته است که آمار تحقق کامل ۳۱ درصدی مصوبات ۳ دوره سفر هیات دولت به این استان را نشان می‌دهد.
وی با اشاره به این که در سال گذشته بیش از ۴ هزار پروژه عمرانی در استان به بهره‌برداری رسیده است، گفت: در سال گذشته برای اولین بار اعتبارات عمرانی استان ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.
پیش‌بینی درآمد ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلاری از محل صادرات غیر نفتی در استان
رییس شورای اداری استان اصفهان همچنین به رشد صادرات غیر نفتی در استان اصفهان اشاره کرد و گفت: در سال گذشته صادرات غیر نفتی استان با ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار اعتبار و با افزایش ۴۷ درصدی نسبت به سال ۸۹ پیشرفت خوبی را داشته چرا که این میزان در سطح کشور رشد ۲۷ درصدی را نشان می‌دهد.
وی اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود در سال جاری بیش از ۳میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان صادرات غیر نفتی در استان اصفهان داشته باشیم.
ذاکر اصفهانی به اختصاص ۳۲۷ میلیارد تومان تسهیلات ۷ درصد به بخش کشاورزی استان اشاره کرد و ادامه داد: در حال حاضر طرح‌ها در حال بررسی است و در اولین فرصت در راستای اجرای طرح‌های پیشنهادی از سوی شهرستان‌ها اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.
بررسی ۳ هزار و ۶۰۰ پرونده در بازرسی‌های نوروزی
وی در ادامه به وضعیت مناسب بازار اصفهان در ایام نوروز اشاره کرد و افزود: در طول بازرسی‌های نوروزی حدود ۴۰ هزار بازرسی صورت گرفته است که در این راستا ۳ هزار و ۶۰۰ پرونده تشکیل و بیش از ۴ میلیارد تومان جریمه برای متخلفان در نظر گرفته شده است.
استاندار اصفهان اسکان بیش از ۴ میلیون مسافر نوروزی در شهر اصفهان و ۲۲ میلیون مسافر در سطح استان را نشانه مدیریت خوب اسکان مسافران در طول نوروز دانست و بیان داشت: در این ایام توانستیم شرایط خوبی را برای پذیرایی مهمانان نوروزی انجام دهیم.
ایجاد ۳۰۰ هزار شغل در سال گذشته در استان اصفهان
وی همچنین به تعهد اشتغال ۱۸۶ هزار نفری در استان اشاره کرد و بیان داشت: در سال گذشته با احتساب طرح مسکن مهر بیش از ۳۰۰ هزار فرصت شغلی در استان ایجاد شده که این خود کارنامه درخشانی برای استان است.
ذاکر اصفهانی تصریح کرد: در سال جاری رویکرد و توجه ویژه به بخش خصوصی و مساعدت این بخش از محل هدفمندسازی یارانه‌ها صورت خواهد گرفت.
وی در ادامه با بیان این که در سال جاری نیز تعداد پروژه‌های عمرانی استان به ۴ هزار پروژه می‌رسد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از ۴ هزار و ۶۰۰ پروژه عمرانی در سطح استان در دست اجرا می‌باشد.
رییس شورای اداری استان اصفهان به تامین اعتبار بیش از ۹۰ درصد تعهدات استان در سفرهای شهرستانی اشاره کرد و بیان داشت: امیدواریم بتوانیم جوابگوی همه پروژه‌های شهرستانی باشیم.
وی با اشاره به پیش رو داشتن سفر چهارم هیات دولت به استان اصفهان، گفت: دستگاه‌های اجرایی استان نسبت به اصلاح اطلاعات در معاونت برنامه‌ریزی اقدام کنند به گونه‌ای که هر میزان اعتباری که به پروژه‌ها اختصاص داده شده است در سامانه ثبت شود چرا که برای پروژه‌های سفر اعتبارات خاص منظور نشده است.
ذاکر اصفهانی به آمار سرشماری سال گذشته اشاره کرد و افزود: به زودی نتایج آمار گیری سال گذشته به استان‌ها ارایه خواهد شد تا برنامه‌ریزی‌های بهتری در زمینه بهبود شرایط استان صورت پذیرد.
اختصاص ۵میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل اردوگاه اسد آباد مبارکه
وی در ادامه از اختصاص ۵ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه اردوگاه اسد آباد مبارکه به اداره کل زندان‌های استان خبر داد و افزود: پیش‌بینی می‌شود با بهره‌برداری از این طرح بتوانیم بیش از دو هزار زندانی را از زندان مرکزی اصفهان به این اردوگاه منتقل کنیم.
استاندار اصفهان حق بیمه صدور پروانه ساخت را یکی از مشکلات اساسی ساخت و ساز در شهر ها و روستاهای استان عنوان کرد و افزود: به دنبال این طرح ساخت و سازهای بدون مجوز و خلاف افزایش پیدا کرده و نمایندگان مجلس باید در این زمینه پیگیری‌های لازم را برای تصویب قانون جدید در این زمینه انجام دهند.
وی با تاکید بر این که سال جاری آخرین سال فعالیت دولت دهم و سال آخر فعالیت شوراها می‌باشد، گفت: مسوولان اجرایی استان جمع‌بندی خود را نسبت به طرح‌های عمرانی استان ارایه دهند و اولویت طرح‌های ناتمام با حضور دستگاه‌های اجرایی در این زمینه حایز اهمیت است.
تاکید بر مناسب سازی شهرها برای تردد جانبازان و معلولان
ذاکر اصفهانی از بانک‌های عامل استان درخواست کرد که با حفظ شئون و شرایط قانونی نسبت به وصول مطالبات معوقه از بخش خصوصی اقدام کنند تا اعتبارات جمع‌آوری شده در زمینه‌های مناسب استفاده شود.
وی در ادامه مناسب‌سازی فضای شهرها برای تردد معلولان و جانبازان را امری مهم خواند و گفت: از شهرداری‌ها و سازمان نوسازی و زیبا سازی شهرها درخواست داریم تا اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهند.۲۲/

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید