امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 14:46:21

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

سلیمی با مهر مطرح کرد:

اخذ مدرک دکتری فقط با پرداخت پول/ سفارش می‌دهند پایان نامه می‌گیرند!

یکشنبه, 19 تیر 1390 ساعت 08:54 کدخبر :1812
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری مهر

عضو کمیسیون آموزش مجلس اقدام وزارت علوم برای ارزیابی مجدد فهرست دانشگاههای مالزی را مفید به حال داوطلبان تحصیل در مالزی دانست و گفت: خواسته عمومی است که وزارت علوم به طور مستمر دانشگاههای خارجی را ارزیابی کند.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی در گفتگو با خبرنگار مهر در این باره افزود: خیلی از افرادی که برای تحصیل در مقطع دکتری به مالزی می روند نتوانسته اند در داخل کشور در مقطع دکتری قبول شوند بنابراین در آنجا فقط با پرداخت پول دکتری می گیرند.

وی از دانشگاههایی در کشورهای آذربایجان، ارمنستان و تاجیکستان خبر داد که متقاضیان آنها با پرداخت پول و تنها با حضور یک یا دو هفته ای در سال در این دانشگاهها می توانند مدرک دکتری بگیرند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با یادآوری اینکه اعتبارسنجی دانشگاهها بر عهده وزارت علوم است گفت: تعداد زیادی سراغ دارم که از این دانشگاههای کم کیفیت مدرک گرفته اند لذا خواسته عمومی شده که وزارت علوم به طور مستمر دانشگاههای مورد تأیید را ارزیابی مجدد کند.

سلیمی بدون اینکه از کشور خاصی نام ببرد گفت: در برخی کشورها دانشجویان پایان نامه را سفارش می دهند و خود دانشگاه برایشان انجام می دهد!

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 0 amir 22 تیر 1390 ساعت 04:39
برادر من این اقایون مستندشون یک در هزاره . وزیرشون مدرک جعل کرد خفه خون گرفته بودند . حالا گیر دادن به یک عده جوون زحمت کش که اون هم به خاطر بی عرضگی مدیریتی در تامین منابع و ایجاد ظرفیت با هزار مشکل به عشق درس خوندن امدن اینجا ایشون راست میگن هرکی ایران دکتری قبول نشده اومده مالزی اما حضرات یادشون رفته یا شاید هم بدونن که با چه ردوبندهایی که خدا داند بخش از سهمیه ها ی پدیرش دکترا نصیب خودشون شد که براحتی دکتر شدند خلاصه اقای وکیل مردم . گر حکم شود که مست گیرند . در مجلس و دولت هر آنکه هست گیرند.
این آقا راست می گویند ما دانشجویان چون پارتی و پول و استاد آشنا ایران نداشتیم مجبور شدیم به یک کشور خارجی پناه بیاوریم و ۴۰ تا مقاله بین المللی و اختراعاتمان را به اسم این کشور ثبت کنیم

این آقایان چه دلیل مستندی برای اینگونه اظهار نظرها دارند؟! اگر واقعا چنین مواردی وجود دارد چرا بطور علنی آنها را اعلام نمی کنند و به مراجع ذیصلاح برای بررسی ارجاع نمی دهند؟!
آوردن “خیلی از دانشجویان” بسیار خطرناک است. مگر در ایران چقدر ظرفیت برای دوره دکتری داریم؟ لطفا قبل از هرگونه اظهار نظر در مورد عواقب آن فکر کنید.
این روحانی محترم روز قیامت چطور می خواهند پاسخ این همه دانشجویی را که با زحمات طاقت فرسا و هزینه شخصی رنج دوری از خانواده و وطن را بر خود خریده اند بدهند؟!

والسلام علی من اتبع الهدی
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید