امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 07:02:14

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

در ادامه تغييرات ساختاري آموزش و پرورش صورت گرفت؛

ادغام 3 سازمان و ايجاد يك معاونت جديد در وزارت آموزش و پرورش

یکشنبه, 25 اردیبهشت 1390 ساعت 17:05 کدخبر :1145
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری فارس

خبرگزاري فارس: با ادغام «انجمن اوليا و مربيان»، «اداره‌كل امور زنان» و «سازمان مدارس غيردولتي و توسعه مشاركت‌هاي مردمي» يك معاونت جديد در ساختار ستادي آموزش و پرورش ايجاد شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا»، در ادامه تغييراتي كه از مدتي پيش در ساختار ستادي وزارت آموزش و پرورش آغاز شده بود، با ادغام 3 سازمان معاونت جديدي در اين وزارتخانه ايجاد شد.

بر اين اساس، با ادغام «سازمان مركزي انجمن اوليا و مربيان، اداره‌كل امور زنان و سازمان مدارس غيردولتي و توسعه مشاركت‌هاي مردمي»، سازمان جديدي با عنوان «سازمان مدارس غيردولتي، مشاركت‌هاي مردمي و خانواده» در جايگاه معاونت وزير در ساختار ستادي وزارت آموزش و پرورش ايجاد شد.

به دنبال اين تغييرات، روز گذشته حميد‌رضا حاجي‌بابايي وزير آموزش و پرورش طي حكمي فرشته حشمتيان قائم مقام سابق وزير در سازمان مركزي انجمن اوليا و مربيان را به عنوان رئيس اين سازمان منصوب كرد.

هدف از اين تجميع، اتخاذ نگاه‌هاي جديد به مقوله «مشاركت‌هاي مردمي» در آموزش و پرورش عنوان شده است كه بر اساس آن تلاش مي‌شود تا از ظرفيت سازمان مدارس غيردولتي، اداره‌كل امور زنان و انجمن اوليا و مربيان با هدف جلب مشاركت مردم و خانواده‌هاي دانش‌آموزان در پروژه‌هاي «تحول بنيادين» در نظام تعليم و تربيت بهره گرفته شود.

بر اساس اين گزارش، تاكنون مسئوليت اداره كل امور زنان برعهده «مهري سويزي» بود كه هفته گذشته با حكم وزير آموزش و پرورش به سمت رئيس مركز ملي استعداد‌هاي درخشان و دانش‌پژوهان جوان منصوب شد؛ همچنين مسئوليت سازمان مدارس غيردولتي و توسعه مشاركت‌هاي مردمي اين وزارتخانه را نيز «حسين هُژبري» برعهده داشته است.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید