امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 06:49:31

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

استقبال 400 هزار فرانسوي‌ از جدايي نادر از سيمين

شنبه, 11 تیر 1390 ساعت 10:51 کدخبر :1741
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : الف

فيلم «جدايي نادر از سيمين» به كارگرداني اصغر فرهادي، در مدت سه هفته پس از اكران در فرانسه، موفق به جذب 400 هزار تماشاگر شده است.

به گزارش ايسنا، كمپاني فيلم «ممنتو فيلمز»كه حق توزيع و نمايش فيلم «جدايي نادر از سيمين» را در فرانسه در اختيار دارد، اعلام كرد؛ ساخته جديد «اصغر فرهادي» كه از روز هشتم ژوئن (18 خرداد) در سينماهاي فرانسه به‌روي پرده رفته است، تاكنون بيش از 400 هزار تماشاگر را جذب خود كرده است.

«جدايي نادر از سيمين» هم‌اكنون درميان 10 فيلم پرفروش سينماي فرانسه قرار دارد كه «پاندا كونگ‌فو كار2» رتبه اول آن را در اختيار دارد.

به گزارش اسكرين ديلي، «الكساندر موله گاي»، يكي از مديران كمپاني فيلم «ممنتو فيلمز»در اين‌باره گفت:

«فروش چشم‌گير اين فيلم يك سوپرايز شيرين است كه براي يك فيلم ايراني چنين موفقيتي بي‌سابقه بوده است. به‌نظر من علت اصلي، موضوع جهاني فيلم است كه به مذهب، زندگي زناشويي و خانواده پرداخته و هرفردي در هركجا كه باشد، ايران، آلمان، فرانسه يا انگليس مي‌تواند با آن مواجه شود.»

وي افزود: «پيش از آغاز اكران اين فيلم در فرانسه تبليغات فراواني كرديم و بيش از 1500 پوستر فيلم را منتشر و پخش كرديم، اگرچه ازلحاظ مالي ريسك بزرگي بود، اما ارزش آن را داشت. ما با دعوت از اصغر فرهادي و ليلا حاتمي كه به زبان فرانسه آشنا است، در انعكاس اين فيلم در رسانه‌ها نيز موفق بوديم.»

اين مقام كمپاني ابراز اميدواري كرد كه با آغاز اكران «جدايي نادر از سيمين» در ديگر شهرهاي فرانسه، اين فيلم بتواند در پايان تابستان ركورد يك ميليون تماشاگر را پشت سر بگذارد.

«جدايي نادر از سيمين» در ابتداي اكران در فرانسه در 105 سالن سينما نمايش مي‌يافت، اما با توجه به استقبال زيادي كه از آن صورت گرفت، هر هفته 50 سالن سينماي ديگر به اين جمع افزوده شده و تا روز چهارشنبه گذشته، 240 سالن سينماي فرانسه به نمايش اين فيلم اختصاص يافته است.

«جدايي نادر از سيمين» كه ماه گذشته موفق به كسب جايزه بهترين فيلم بخش مسابقه جشنواره سيدني استراليا شد، تاكنون در جشنواره هاي برلين، هنگ كنگ، بوينس‌آيرس، بخارست، ترانسيلوانيا و استانبول به نمايش درآمده است.

برنده خرس طلاي بهترين فيلم و دو خرس نقره‌اي براي مجموعه بازيگران در جشنواره‌ برلين از روز 25 خرداد در بلژيك و 2 تير در تايلند به‌روي پرده رفته است و طبق برنامه از روز 11 اوت (20 مرداد) در هلند، هشتم سپتامبر (17 شهريور) در سوئيس و همچنين 14 جولاي (23 تيرماه) در سينماهاي آلمان نمايش خواهد داشت.

«جدايي نادر از سيمين» با بازي ليلا حاتمي، شهاب حسيني، پيمان معادي، ساره بيات، سارينا فرهادي، علي اصغر شهبازي، بابک کريمي، شيرين يزدان بخش، كيميا حسيني و با حضور مريلا زارعي روايت مي‌شود.

اين فيلم در ادامه‌ اكران جهاني، از روز 25 دسامبر (4 دي) به‌طور هم‌زمان در ايتاليا و نروژ نمايش خواهد داشت و طبق برنامه‌ اعلام‌شده از روز 6 ژانويه سال آينده ميلادي (16 دي) در سينماهاي برزيل نمايش خود را آغاز خواهد كرد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید