امروزپنجشنبه, 31 خرداد 1397-- Thursday Jun 21 2018

ساعت 03:06:41

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 01:32:35

فرمانده انتظامي استان اصفهان:

افراد معتاد به مواد مخدر صنعتي بيشترين جرائم را مرتكب مي‌شوند

پنجشنبه, 01 اردیبهشت 1390 ساعت 09:34 کدخبر :860
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری فارس

 

فرمانده انتظامي استان اصفهان گفت: افراد معتاد به مواد مخدر صنعتي بيشترين جرائم را مرتكب مي‌شوند.

حسن كرمي ظهر دیروز در جمع مددجويان بهبود يافته موسسه خيريه كانون بهار زندگي كه مربوط به ترك اعتياد است، با اشاره به اينكه اين كانون براي نخستين بار در ابتداي سال‌جاري اقدام به ترك اعتياد گروهي افراد كرده است، اظهار داشت: افراد معتاد از جمله افراد آسيب‌پذيري هستند كه در جامعه به حسب بيماري كه دارند، مرتكب برخي جرائم مي‌شوند.

وي با بيان اينكه هر كشوري دشمناني دارد كه سعي مي‌كند با اهداف تحميلي برخي افراد آسيب‌پذير را تسليم خواسته‌هايشان كنند، افزود: دشمنان، امروزه‌ به جاي نيروي نظامي و تسليحاتي از جنگ نرم استفاده مي‌كنند.

فرمانده انتظامي استان اصفهان با تاكيد به اينكه دشمنان سربازان جنگ خود را از افراد داخلي آن كشور انتخاب مي‌كنند، تصريح كرد: همان افرادي كه بايد از كشور خود دفاع كنند، ناخودآگاه با تحت تاثير قرارگرفتن افكار، از نيروي دشمن دفاع مي‌كنند.

وي به عدم رعايت شئون اسلامي و ترويج بي‌بندوباري در جامعه اشاره كرد و گفت: جنگ نرم تنها در حوزه سياسي نيست و دشمن در امور روزمره نيز با ترويج افكار پليد و شيطاني تعدادي را آلوده فرهنگ خود مي‌كند.

كرمي با بيان اينكه برخي سرباز دشمن مي‌شوند، گفت: تبليغات ماهواره‌اي از مواردي است كه از نظر فكري بر افراد تاثيرگذار است.

وي اضافه كرد: براي مقابله با تهديدات دشمن بايد سرمايه‌گذاري كلاني صورت گيرد، چرا كه عواقب آن متوجه تمام آحاد جامعه مي‌شود.

فرمانده انتظامي استان اصفهان با بيان اينكه بيشترين جرائم را معتادان به مواد صنعتي و در لحظه نزديك شدن به حالت جنون انجام داده‌اند، به سرقت اخير اتفاق افتاده در اصفهان اشاره كرد و گفت: فرد معتادي شبانه به منزل دو زن كه پيش از اين در منزل آنها رفت و آمد مي‌كرده است، وارد شده و با سرقت طلا در لحظه شناخته شدن چهره‌اش آنها را با چكش به قتل مي‌رساند.

وي خاطرنشان كرد: در صورتي كه جرائم در جامعه استمرار پيدا كند، فرد معتاد در جامعه رها و افكار زيادي را درگير خود مي‌كند.

كرمي با بيان اينكه در جنگ نرم به تاثيرات سياسي بيشتر توجه مي‌شود، اضافه كرد: معتاد كردن و تشويق به مصرف مواد صنعتي از جمله موارد جنگ نرم دشمنان است كه تاكنون بسياري از جوانان را تحت تاثير قرار داده است.

وي با اشاره به اينكه خانواده‌ها نبايد معتادان را رها كنند، تاكيد كرد: جرم معتادان در صورت رهايي در جامعه دو برابر مي‌شود.

فرمانده انتظامي استان اصفهان به لزوم ساير دستگاه‌هاي اجرايي اشاره كرد و گفت: برخي دستگاه‌هاي اجرايي توانايي قرار دادن تسهيلات ويژه براي اين معتادان را دارند.

وي در ادامه 72 درصد سرقت‌ها در اصفهان را توسط معتادان دانست و افزود: بيش از 70 درصد اين معتادان به دليل سرقت در زندان هستند.

كرمي به سخنان سردار احمدي مقدم اشاره كرد و گفت: به نقل از اين سردار، معتادان در مرحله نخست مجرم نبوده بلكه بيمار هستند و بايد به آنها كمك كرد تا درمان شود.

وي بيان داشت: براي ترغيب معتادان به اين كمپ‌هاي حمايتي، نبايد معتادان دستگير شوند، بلكه از طريق مساجد، كلانتري‌ها و خانواده‌ها به اين مراكز معرفي شوند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید