امروزدوشنبه, 07 خرداد 1397-- Monday May 28 2018

ساعت 05:29:44

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

سرورالدین به مهر خبر داد:

افزایش ظرفیت کنکور در گروه پزشکی/ دو برابر شدن ظرفیت پذیرش یک دانشگاه

شنبه, 29 مرداد 1390 ساعت 15:48 کدخبر :2178
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری مهر

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به جلسه مشترک با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از افزایش ظرفیت یک دانشگاه علوم پزشکی خبر داد و گفت: این افزایش ظرفیت در راستای پذیرش بهتر در سه رشته دکتری حرفه ای انجام شد.

دکتر محمدحسین سرورالدین در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: مجموع افزایش ظرفیت در رشته های گروه علوم پزشکی 14 درصد است که نسبت به سال گذشته کاهش نداشته است.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی تهران به دلیل نبود امکانات، ظرفیت محدودی را برای رشته های دکتری حرفه ای، دندانپزشکی، داروسازی و پزشکی اعلام کرده بود که مقرر شد با توجه به پرمتقاضی بودن این رشته ها، ظرفیت در این رشته ها در این دانشگاه افزایش یابد.

سرورالدین اظهار داشت: در مجموع این سه رشته در مقطع دکتری حرفه ای 250 نفر به ظرفیت پذیرش دانشگاه علوم پزشکی تهران افزوده شد.

وی تاکید کرد: با توجه به پرمتقاضی بودن رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به خصوص در دانشگاه علوم پزشکی تهران این افزایش ظرفیت به داوطلبان در رتبه های بالا که نمرات مشابهی دارند برای پذیرش کمک می کند.

به گزارش مهر، در دفترچه کنکور سراسری سال 90 ظرفیت پذیرش در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران 335 نفر با احتساب بورسیه ارتش اعلام شده است که با افزایش ظرفیت به 585 نفر خواهد رسید.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید