امروزدوشنبه, 31 ارديبهشت 1397-- Monday May 21 2018

ساعت 02:01:08

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

مدیر کل پزشکی قانونی استان اصفهان خبر داد:

افزایش ۷/۵ درصدی زد و خورد بین بانوان اصفهانی

یکشنبه, 27 فروردین 1391 ساعت 12:51 کدخبر :3958
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : ایمنا

خبرگزاری ایمنا‌: مدیر کل پزشکی قانونی استان اصفهان گفت: آمار مراجعه نزاع بانوان اصفهانی به مراکز پزشکی قانونی این استان۷/۵ درصد رشد داشته است.

مهرداد ستاره در گفتگو با ایمنا‌ به آمار معاینات سرپایی مراکز پزشکی قانونی استان اصفهان در سال گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: در سال گذشته ۱۴۱ هزار و ۹۶۲ نفر در این مراکز معاینه شده‌اند که این آمار نسبت به سال ۸۹ که ۱۴۰ هزار و ۶۲۹ نفر بوده است با افزایش ۹ درصدی روبرو بوده است.

وی با اشاره به این که از تعداد کل مراجعات سرپایی مراکز پزشکی قانونی استان اصفهان ۴۵ هزار و ۶۵۹ نفر زن بوده‌اند، افزود: از این تعداد ۹۶ هزار و ۳۰۳ نفر نیز مرد بوده‌اند.
مدیر کل پزشکی قانونی استان اصفهان با بیان این که بالاترین میزان مراجعات سرپایی مربوط به نزاع و سوانح رانندگی می‌باشد، خاطرنشان کرد: نزاع و سوانح رانندگی بیش از ۴۵ درصد از مراجعات پزشکی قانونی را به خود اختصاص داده‌اند.
وی در ادامه به افزایش نزاع بین خانم‌ها و کاهش آن بین آقایان اشاره کرد و افزود: در سال گذشته ۱۲ هزار و ۸۳۴ نفر زن برای نزاع به پزشکی قانونی مراجعه کرده‌اند که این آمار در مقایسه با ۱۲ هزار و ۱۳۴ نفری سال ۸۹ با افزایش ۷/۵ درصدی روبرو بوده است.
دکتر ستاره آمار مراجعات نزاع آقایان اصفهانی به مراکز پزشکی قانونی استان اصفهان را نیز ۲۹ هزار و ۷۹۸ نفر اعلام کرد و افزود: این آمار با توجه به مراجعه ۳۰ هزار و ۳۷۶ نفر در سال ۸۹ با کاهش ۹/۱ درصدی مواجه بوده است.
وی آمار مراجعات مصدومین ناشی از تصادفات در سال ۹۰ را نیز ۲۲ هزار و ۳۸۹ نفر اعلام کرد و بیان داشت: این آمار با توجه به مراجعه ۲۳ هزار و ۵۱ نفر در سال ۸۹ بیش از ۹/۲ درصد کاهش داشته است.۲۲/

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید