امروزيكشنبه, 30 ارديبهشت 1397-- Sunday May 20 2018

ساعت 22:20:03

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

انتقاد شدید آیت الله صافی از مروجان نشریه "خاتون"

شنبه, 29 مرداد 1390 ساعت 15:49 کدخبر :2180
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : الف

آيت‌الله صافي گلپايگاني گفت: چرا بايد به نام روشنفكري همه مقدسات اسلام زير سوال برود؟ اين اشخاص از كجا پيدا شدند كه اين‌چنين به احكام الهي حمله مي‌كنند و هر روز درصدد تغيير هويت اسلامي جامعه هستند؟ چرا قوه‌ قضاييه و دادستاني به وظيفه اصلي خود عمل نمي‌كنند؟

به گزارش ايسنا،‌ اين مرجع تقليد در ديدار جمعي از طلاب مدرسه علميه خاتم الاوصياء، مطالبي را پيرامون فضيلت ماه مبارك رمضان، فلسفه‌ دعا و نيايش، ضرورت بهره‌بردن از آثار و بركات اين ماه بزرگ و همچنين اهانت بعضي از سست عقيده‌ها و روشنفكران تصنّعي به مقدسات اسلامي بيان کردند.

وي با انتقاد از رويكرد دين‌ستيزي مجله‌اي كه اخيراً با پول بيت‌المال مسلمين و در تيراژ بسيار زياد و به طور رايگان منتشر شده است، گفت: عده‌اي به جاي اينكه مشكلات مردم مانند گراني، تورم، بيكاري و ... را برطرف كنند، به مقدسات جسارت مي‌كنند. اهانت بزرگي كه بعضي از نويسندگان اين مجله به ساحت مقدس اسلام كرده‌اند، دل هر انسان مؤمن و شيعه‌ي اميرالمومنين (ع) را به درد مي‌آورد.

اين مرجع تقليد با بيان اين‌كه همه مسوولند و بايد از دين در مقابل اين هجمه‌ها دفاع كنند، ادامه داد: چه شده است كه عده‌اي در اين زمان به خود جرات مي‌دهند اين چنين به مقدسات مذهب توهين كنند؟ چرا قوه‌ قضاييه و دادستاني به وظيفه اصلي خود عمل نمي‌كنند؟ چرا بايد بنام روشنفكري همه مقدسات اسلام را زير سوال برد؟ اين اشخاص از كجا پيدا شدند كه اين چنين به احكام الهي حمله مي‌كنند و هر روز درصدد تغيير هويت اسلامي جامعه هستند؟

آيت الله صافي با بيان اين كه اين اشخاص قلب مقدس امام زمان (ع) را آزردند، گفت: بايد قوه قضاييه اين افراد را تعزير كند تا براي كساني كه قصد تعرض به مقدسات را دارند درس باشد. اين آقايان نمي‌دانند كه مملكت صاحب دارد و اينجا مملكتِ امام زمان (ع) و مملكتِ هزاران شهيد انقلاب اسلامي است. در اين شب‌هاي قدر از خدا بخواهيد كه خداوند اين‌ها را هدايت كند و اگر قابل هدايت نيستند به جزاي اعمال خود برساند.

اين مرجع تقليد با بيان اين كه حجاب و چادر براي زن افتخار است و كرامت و شخصيت واقعي زن در حفظ حجاب، عفاف و عدم اختلاط زن و مرد است تاکيد کرد: مردم مسلمان ايران هرگز فريب اين اشخاص را نمي‌خورند و با هوشياري و بيداري و با امر به معروف و نهي از منكر از دستورات شرع مقدس اسلام و آرمان‌هاي مقدس نظام اسلامي دفاع مي‌كنند.

وي در ادامه با استشهاد به آيات و روايات متعدد درباره ماه مبارك رمضان و نيز اهميت دعا، گفت: مهمترين فايده‌اي كه اين ماه براي انسان دارد؛ رسيدن به عالي‌ترين مقام عبوديت و بندگي، معرفت، خودسازي و تكامل روح و جان انسان است كه وجود اين همه آداب انسان سازي، خود دليل اَكمل است بر اين كه دستورات اسلام همه از عالم غيب و مطابق با فطرت پاك انساني است.

وي با اشاره به فوائد و بركات اين ماه شريف، افزود: در اين ماه با تلاوت قرآن كريم و استفاده از ادعيه وارده از معصومين عليهم السلام، روح ايثار، گذشت، فداكاري و مواسات با برادران ديني در انسان پديد مي‌آيد و رذايل اخلاقي از بين رفته و انسان با اطاعت از فرمان الهي به درجه اعلاي بندگي مي‌رسد.

آيت الله صافي گلپايگاني با تأكيد بر الگوبرداري از شيوه و منش زندگي مولاي متقيان علي (ع)، اظهاركرد: نكته مهمي كه ما بايد از اين ماه بزرگ برداشت كنيم، شناخت روش و سيره ائمه معصومين عليهم السلام بخصوص مولاي متقيان حضرت اميرالمومنين (ع) مي‌باشد. روش حكومت‌داري، عبادت، زهد و پارسائي آن بزرگوار براي همه درس است و محاسبه‌ي نفس، تواضع، انكار منكر و ابطال باطل از ويژگي‌هاي مهم و آموزنده‌ي آن حضرت است.

اين مرجع تقليد در ادامه افزود: عدالت به معناي واقعي كلمه را آن امام مظلوم در جامعه پياده كردند؛ عدالتي كه فقط با عمل و رفتار قابل تحقق است نه اينكه فقط شعار بدهيم و به آن عمل نكنيم.

آيت الله العظمي صافي در توصيه‌اي به طلاب، خاطرنشان کرد: در حالي كه مشغول تعليم و تدريس هستيد، بايد به آن چه در جامعه مي‌گذرد توجه داشته باشيد و بدانيد كه دشمن از فرصت‌هاي مختلف درصدد ضربه زدن به اسلام و نظام اسلامي و باورهاي ديني مردم است.

وي در پايان با تقدير از طلاب مدرسه خاتم الاوصياء(ع) اظهاركرد: شما خودتان را به امام زمان (عليه السلام) فروخته‌ايد و سرباز آن آقا هستيد، سعي كنيد كه رضايت حضرت را با درس خواندن، تهذيب نفس، كسب اخلاق حميده اسلامي و بيان صحيح احكام و تبليغ دين بدست آوريد. من براي موفقيت شما دعا مي‌كنم و از شما هم ملتمس دعا هستم.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید