امروزجمعه, 31 فروردين 1397-- Friday Apr 20 2018

ساعت 15:19:51

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 22:37:23

حسینی به مهر خبر داد:

ایجاد 40 هزار فرصت شغلی در صنعت سنگ اصفهان

شنبه, 21 خرداد 1390 ساعت 09:36 کدخبر :1429
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری مهر

اصفهان - خبرگزاری مهر: رئیس سازمان صنایع و معادن استان اصفهان گفت: صنعت سنگ اصفهان 40 هزار فرصت شغلی مستقیم ایجاد کرده است.

غلامحسین حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه صنعت سنگ یکی از بهترین پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های صنعتی استان اصفهان به شمار می‌رود، افزود: فعالان صنعت سنگ در سطح استان اصفهان طی سال‌های گذشته به موفقیت‌های بزرگی دست یافته‌اند که مهم‌ترین آن ایجاد 40 هزار فرصت شغلی مستقیم برای متقاضیان کار است.

وی با تاکید بر اینکه کشور ایران عنوان پنجمین کشور جهان در موجودی ذخایر سنگ را به خود اختصاص داده است، اظهار داشت: سرشماری‌های انجام گرفته نشان می‌دهد که نزدیک به دو هزار واحد صنعتی در حوزه سنگ در سطح استان اصفهان مشغول به فعالیت هستند.

رئیس سازمان صنایع و معادن استان اصفهان با بیان اینکه واحدهای فعال در صنعت سنگ این استان در سطح کشور شناخته شده هستند، تصریح کرد: هم‌اکنون 50 درصد تولیدات صنایع سنگ کشور در اصفهان به نتیجه می‌رسد و بر همین اساس صنایع استان بسیار فعال هستند.

وی با تاکید بر لزوم توجه به صنایع فعال حوزه سنگ اصفهان اضافه کرد: لازم است تا به بازسازی و نوسازی صنایع سنگ استان اصفهان توجه ویژه‌ای شود تا بهره‌وری این صنایع افزایش یابد.

حسینی با بیان اینکه تجهیز کارخانجات و صنایع سنگ استان اصفهان به فناوری‌های نوین و روز بسیار اهمیت دارد، بیان داشت: بر اساس آمار به دست آمده، فقط پنج درصد از صنایع فعال سنگ اصفهان از فناوری‌های نوین استفاده می‌کنند که لازم است در این ارتباط نیز راهکارهایی اندیشیده شود.

وی تاکید کرد: صنعت سنگ استان اصفهان به تمامی پیشرفت‌های لازم دست یافته است و نیازی به پیشرفت ندارد بلکه نخستین نیاز و اولویت این صنعت، تحول اساسی و استفاده از فناوری‌های نوین است.

رئیس سازمان صنایع و معادن استان اصفهان همچنین با اشاره به اینکه بخشی از صنایع سنگ این استان نوسازی شده است، گفت: فقط تعداد اندکی از صنایع سنگ سطح استان اصفهان نسبت به نوسازی و بازسازی واحدهای خود اقدام کرده‌اند.

وی افزود: در این شرایط لازم است فرهنگسازی‌های لازم به منظور نوسازی و بهسازی واحدهای صنعت سنگ استان اصفهان انجام شود.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید