امروزدوشنبه, 31 ارديبهشت 1397-- Monday May 21 2018

ساعت 21:31:44

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

حجت الاسلام نظام زاده:

ایرانیها بعد تحصیل در خارج برگردند/ ایرانیهایی که برنمی گردند افتخارآفرین باشند

دوشنبه, 30 خرداد 1390 ساعت 07:21 کدخبر :1575
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری مهر

نماینده مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی آسیا و اقیانوسیه گفت: انتظار می‌رود دانشجویان بعد از تحصیل به ایران برگردند و اگر عده معدودی هم به دلایل مختلف امکان بازگشت را ندارند مطمئناً در هرکجای دنیا که باشند ایرانی و افتخارآفرین خواهند بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، دبیر، مسئولان اجرایی و بازرس اتحادیه اسلامی انجمن‌ های دانشجویان ایرانی دانشگاه‌های مالزی یکشنبه 29 خرداد ماه در دیدار با حجت الاسلام محمدعلی نظام زاده نماینده مقام معظم رهبری در  امور دانشجویان ایرانی آسیا و اقیانوسیه و حجت الاسلام عین‌الله عابدی معاون فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی خارج کشور در کوالالامپور در خصوص مسائل مختلف دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی در مالزی گفتگو کردند.

حجت الاسلام نظام زاده، رشد علمی کشور را ‌که مورد اذعان کشورهای بزرگ جهان است‌، مرهون تلاش و مجاهدت‌ های جوانان ایران دانست و دانشجویان ایرانی را جوانانی با ضریب هوشی بالا و استعداد کم ‌نظیر معرفی کرد.

نماینده ولی فقیه تاکید کرد: انتظار می‌رود دانشجویان بعد از تحصیل به ایران برگردند و اگر عده معدودی هم به دلایل مختلف امکان بازگشت را ندارند، مطمئناً در هرکجای دنیا که باشند، ایرانی و افتخارآفرین خواهند بود.

در این نشست، پیشنهاد نمایندگان دانشجویان جهت انجام یک تحقیق علمی جامع برای بررسی وضعیت دانشجویان ایرانی در مالزی و آسیب ‌شناسی وضعیت فعلی و پیش ‌بینی آینده ارائه شد که مورد توجه مسئولان حاضر در جلسه قرار گرفت و مقرر شد این موضوع با طرح و برنامۀ مشخص و با همکاری اتحادیه اجرا شود.

همچنین بر تلاش جهت تقویت ارتباط بین اتحادیه و تشکل‌های دانشجویی با ارگان‌های رسمی جمهوری اسلامی ایران در مالزی نیز تاکید شد.

در این نشست، پیشنهاد ایجاد امکان برقراری ارتباط بین مسئولان اتحادیه ‌های مختلف دانشجویی خارج کشور توسط نهاد نمایندگی و نیز بررسی مقدمات توسعه اتحادیه دانشجویان مالزی و تشکیل اتحادیه اسلامی دانشجویان جنوب شرق آسیا ارائه شد و کلیات آن مورد توافق قرار گرفت.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید