امروزپنجشنبه, 31 خرداد 1397-- Thursday Jun 21 2018

ساعت 20:52:08

آخرین به روز رسانی : پنج شنبه 03:03:37

نورالله حیدری دستنایی در گفتگو با فرارو

اینها در برابر اصولگرایان ناب می‌ایستند/ اینها در خط فتنه و جریان انحرافی هستند

یکشنبه, 24 مهر 1390 ساعت 10:40 کدخبر :2799
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : فرارو

فرارو- یک نماینده اصولگرا گفت: «این‌ها اگر ادعا دارند که اصولگرا‌تر از بقیه هستند و از بقیه بصیرت بیشتری دارند، باید در مقابل جریان انحرافی و مواضع آقای احمدی‌نژاد در خارج، موضع می‌گرفتند. در حالی که خاموش بودند و این نشان می‌دهد که این‌ها ماموریتی دارند که شاید خبری از آن نداشته باشند. با ادامه روند کنونی جبهه پایداری در ‌‌نهایت با اصولگرایی ناب به مبارزه بلند خواهد شد و این نیرو‌ها در مقابل هم قرار خواهند گرفت.»

آیت الله مهدوی کنی باره ها جبهه پایداری را به شرکت
بنا براین مواضع این گروه نشان می‌دهد که این‌ها نمی‌خواهند تمکین کنند. هیچ کس که بدون اشکال و ایراد نیست. هر کسی را برای وحدت انتخاب بکنیم، اشکال و ایراداتی را خواهد داشت. آیا مگر به مواضع جبهه پایداری اشکال و ایرادی وارد نیست، آیا همه رویکرد‌ها و نظرات جبهه پایداری مورد قبول عامه است
در جلسات کمیته ۷+۸ فرا خوانده است و هربار اعضای این جبهه از آمد و رفت به کمیته وحدت اصولگرایان سر باز زده اند و بر موضع خود پایداری کرده اند.

اعضای جبهه پایداری می گویند به دنبال حل ابهام‌های فرآیند وحدت هستند؛ اما بیرون از کمیته وحدت. آن‌ها راه حل را در جلسات خصوصی با آیت الله مهدوی کنی می‌جویند در حالی که آیت الله گفته است تنها کمیته جای حل ابهام هاست.

نورالله حیدری دستنایی، در گفتگو با فرارو؛ درباره علل عدم حضور جبهه پایداری در جلسات کمیته وحدت اصولگرایان، گفت: «در مورد جبهه پایداری دو تحلیل مختلف می‌توان داشت یک تحلیل خوشبینانه است که این آقایان دیدگاه‌هایی دارند که باید شنیده شود اما تحلیل دیگری که اکثریت به آن معتقدند این است که برخی از این دوستان جبهه پایداری به دنبال بهانه‌اند.»

حیدری ادامه داد: «رویکرد اول معتقد است که این آقایان نظراتی در باره ترکیب و فرایند وحدت دارند و می‌خواهند نقش بیشتری را در این ترکیب ایفا کنند. خوب در این صورت ایشان می‌توانند دعوت را بپذیرند، بیایند و استدلال کنند و در ‌‌نهایت نظرشان اگر مورد قبول واقع شد در کمیته وحدت اعمال بشود.»

وی افزود: «اما رفتارهایی که این
دقیقا این طور است، من هم فکر می‌کنم ممکن است که ایشان به صراحت اعلام نکنند که کمیته را به رسمیت نمی‌شناسیم، اما ادبیات، گفتمان، مواضع، فرصت سوزیشان و عدم تمکینشان دقیقا اثبات می‌کند که این کمیته را به رسمیت نمی‌شناسند و چون به رسمیت نمی‌شناسند، قاعدتا شرکت هم نکرده و دعوت‌های پی در پی را قبول نمی‌کنند
جبهه از خود نشان می‌دهد ما را به این ظن قوی می‌رساند که اصولا به دنبال بهانه گیری و بهانه تراشی‌اند به این معنا که اگر این عزیزان نهاد روحانی، جامعه مدرسین و جامعه روحانی را قبول دارند، این گونه عمل نمی‌کردند.»

حیدری با بیان اینکه فرضاً اگر ما بگوییم همه افرادی که ایشان مورد نقد قرار می‌دهند، درست است، گفت: «نهاد روحانیت که متجلی در جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه با آن پیشینه درخشان است و آن مواضع صریح در مقابل فتنه و جریان انحرافی داشته است و همچنین در زمان گذشته و اکنون مورد حمایت صریح حضرت امام و رهبری بوده است، چگونه مورد قبول جبهه پایداری قرار نمی‌گیرد.»

این نماینده اصولگرای مجلس ادامه داد: «به نظر می‌رسد که اگر این عزیزان به دنبال وحدت باشند، باید به نظرات نهاد روحانیت تن در دهند اما بیشر ابهامات ایشان بهانه جویی و بهانه گیری است. یعنی ایشان اگر دلشان برای اصولگرایی می‌سوزد واگر خط ترمزشان فتنه و کسانی که در مقابل فتنه و جریان انحرافی سکوت کرده‌اند، است، باید سمعاً و طاعتاً به این دو نهاد روحانی تن در دهند؛ هر چند به دیگرانی هم انتقاد داشته باشند.»

حیدری ادامه داد: «بنا براین مواضع این گروه نشان می‌دهد که این‌ها نمی‌خواهند
اگر جبهه پایداری استدلال قوی داشته باشند و خود را از خانواده اصولگرایان بدانند می‌آید و در کمیته مطرح می‌کند؛ اما جبهه پایداری می‌خواهد یک جوری به جامعه پیام و علامت بدهند که ما این‌ها را قبول نداریم. اما آن‌ها نمی‌توانند این را رسماً و علناً بگویند
تمکین کنند. هیچ کس که بدون اشکال و ایراد نیست. هر کسی را برای وحدت انتخاب بکنیم، اشکال و ایراداتی را خواهد داشت. آیا مگر به مواضع جبهه پایداری اشکال و ایرادی وارد نیست، آیا همه رویکرد‌ها و نظرات جبهه پایداری مورد قبول عامه است.»

وی در پاسخ به این پرسش که با توجه به اینکه جبهه پایداری نقد‌ها و پیشنهاداتش را در کمیته مطرح نمی‌کند، می‌توانیم بگویی که جبهه اساسا کمیته را به رسمیت نمی‌شناسد، گفت: «دقیقا این طور است، من هم فکر می‌کنم ممکن است که ایشان به صراحت اعلام نکنند که کمیته را به رسمیت نمی‌شناسیم، اما ادبیات، گفتمان، مواضع، فرصت سوزیشان و عدم تمکینشان دقیقا اثبات می‌کند که این کمیته را به رسمیت نمی‌شناسند و چون به رسمیت نمی‌شناسند، قاعدتا شرکت هم نکرده و دعوت‌های پی در پی را قبول نمی‌کنند.»

این نماینده اصولگرا ادامه داد: «اگر جبهه پایداری استدلال قوی داشته باشند و خود را از خانواده اصولگرایان بدانند می‌آید و در کمیته مطرح می‌کند؛ اما جبهه پایداری می‌خواهد یک جوری به جامعه پیام و علامت بدهند که ما این‌ها را قبول نداریم. اما آن‌ها
من اتفاقا در این قضیه بسیار نقد دارم و هیچ کس نمی‌تواند ادعا بکند که جز اسلام و ولایت مردم را به صحنه کشانده است و مردم تنها برای ولایت است که در صحنه‌ها حضور می‌یابند
نمی‌توانند این را رسماً و علناً بگویند.»

حیدری در ارزیابی اینکه جبهه پایدری معتقد است، که سوم تیر محصول طبقه پایداری جبهه پایداری است و آن‌ها به این پشتوانه با اصولگرایان صحبت می‌کنند، گفت: «اتفاقا نقطه افول جبهه پایداری همین جاست، اگر کسی و یا هر گروهی حتی جامعتین این جلوه‌ و شکوه حضور مردمی، مانند حماسه‌های نه دی و انتخابات‌ها را بخواهد از دایره رهبری خارج و از آن خود بکند، این آغاز افول آنهاست چون غرور باعث شکست آن گروه خواهد شد.»

وی افزود: «من اتفاقا در این قضیه بسیار نقد دارم و هیچ کس نمی‌تواند ادعا بکند که جز اسلام و ولایت مردم را به صحنه کشانده است و مردم تنها برای ولایت است که در صحنه‌ها حضور می‌یابند.»

حیدری در پاسخ به این پرسش که آیا عدم وحدت به نفع جریان انحرافی است، گفت: «من هم دقیقاً در نطقم همین حرف را عرض کردم. اگر جبهه پایداری که دارد فرصت‌ها را از دست می‌دهد
من هم روی عملکرد جبهه پایداری انتقاد دارم و هم در قابل سکوت این جبهه در باره مواضع آقای احمدی‌نژاد در خارج که عنوان کرد ما با رهبری مقداری اختلاف نظر داریم و فصل الخطاب ما هم قانون است، معترضم. جبهه پایداری به این مواضع احمدی‌نژاد انتقادی نکردند و هیچ واکنشی ندارند
و در حال آوردن ان قلت و فتنه جویی است، در واقع در حال حرکت در جهت مقاصد، دو جریان فتنه و انحرافی است. چرا که به نظرم آن‌ها از اختلاف ما سود می‌برند و قطعا این جبهه به سوی‌‌ همان خط قرمزهایی که مطرح می‌کند در حال حرکت است.»

وی در خصوص عملکرد ضعیف نمایندگان جبهه پایداری در قبال اختلاس و پیگیری رد پای جریان انحرافی در آن، گفت: «من هم روی عملکرد جبهه پایداری انتقاد دارم و هم در قابل سکوت این جبهه درباره مواضع آقای احمدی‌نژاد در خارج که عنوان کرد ما با رهبری مقداری اختلاف نظر داریم و فصل الخطاب ما هم قانون است، معترضم. جبهه پایداری به این مواضع احمدی‌نژاد انتقادی نکردند و هیچ واکنشی ندارند.»

حیدری در پایان گفت: «این‌ها اگر ادعا دارند که اصولگرا‌تر از بقیه هستند و از بقیه بصیرت بیشتری دارند، باید در مقابل جریان انحرافی و مواضع آقای احمدی‌نژاد در خارج، موضع می‌گرفتند. در حالی که خاموش بودند و این نشان می‌دهد که این‌ها ماموریتی دارند که شاید خبری از آن نداشته باشند. با ادامه روند کنونی جبهه پایداری در ‌‌نهایت با اصولگرایی ناب به مبارزه بلند خواهد شد و این نیرو‌ها در مقابل هم قرار خواهند گرفت.»

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید