امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 10:30:06

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

بازدید ‌بالای نوجوانان کشور از یک سایت مسیحی!

جمعه, 27 خرداد 1390 ساعت 08:06 کدخبر :1518
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری رسا

یک پژوهشگر حوزه جنگ نرم گفت: در جنگ نرم، رسانه‌ها به خصوص رسانه‌های اروپایی و آمریکایی با به کارگیری رسانه‌های تویتر، ویکی پدیا، فیس بوک و ایجاد قراردهای مالی سنگین در صدد ایجاد یک توطئه بزرگ برآمدند.

حجت‌الاسلام محمدرضا ایلمغانی، بیان داشت: امروز خانواده یکی از اهداف اصلی در فعالیت‌های سایبری و ماهواره‌ای دشمن محسوب می‌شود.

وی بیان داشت: امروز رسانه های دشمن با ساخت برنامه‌ها و بازی های رایانه ای برای نوجوانان، پرخاش‌گری، انزوا، خشونت طلبی و رفتارهای غیر اخلاقی را ترویج می‌دهند.

این محقق حوزه علمیه قم بیان داشت: تا پنج سال پیش ما شاهد تهاجم فرهنگی بوده ایم که رسانه ها به صورت جدی سعی داشتند مباحث مستهجن را وارد عرصه رسانه کنند و با ساخت برنامه های صوتی و تصویری، جوانان را هدف قرار دهند.

وی بیان داشت: از پنج سال پیش با جهشی که در صدا و سیما پیرو تاکیدات مقام معظم رهبری صورت گرفت و به موازات قدرتمند شدن فضای مجازی و از طرف دیگر با قانون‌مند شدن روش‌های جنگ نرم و ایجاد انقلاب های مخملین، جنگ نرم ایجاد شد.

این محقق حوزه علمیه قم بیان داشت: در جنگ نرم، رسانه ها به خصوص رسانه های اروپایی و آمریکایی با به کارگیری رسانه‌های تویتر، ویکی پدیا، فیس بوک و ایجاد قراردهای مالی سنگین در صدد ایجاد یک توطئه بزرگ برآمدند.

وی اظهار داشت: متاسفانه با وجود حساسیت بیش از اندازه جنگ نرم، هنوز طلاب حوزه‌های علمیه آن گونه که شایسته است به این حوزه نپرداخته اند.

وی با اشاره به اینکه طلاب طبیبان خانگی جامعه هستند، اظهار داشت: جنگ نرم دارای ابعاد گوناگون و درجه تاثیر بالایی است که باید مبلغان حوزه به صورت تخصصی‌تر به آن بپردازند.

این محقق حوزه علمیه قم بیان داشت: امروز جنگ نرم مجازی با تعریف میدان‌های گوناگون برای فعالیت و برای گروه‌های مختلف سنی در حال پیگیری برنامه ضدفرهنگی است.

وی با اشاره به اینکه دشمن تلاش گسترده‌ای برای اغفال نوجوانان و جوانان آغاز کرده است، اظهار داشت: چرا امروز باید پر بازدیدترین سایت کودکان و نوجوانان در کشور ما یک سایت مسیحی به زبان فارسی باشد.

این محقق حوزه علمیه قم اظهار داشت: بهترین منابع در تست هوش و مطالب درسی را یک سایت یهودی به زبان فارسی ارائه می‌دهد.

وی بیان داشت: در این پایگاه‌ها در کنار این مطالب، پویانمایی‌های زیبایی با موضوع عقاید مسیحیت و یهودیت درج شده است

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید