امروزجمعه, 04 خرداد 1397-- Friday May 25 2018

ساعت 21:12:25

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

دستگاه قضایی به اعمال منافی عفت بی توجه نیست

با تایید حکم اعدام زانی 67 ساله پس از پنج سال اعلام شد

شنبه, 01 مرداد 1390 ساعت 08:19 کدخبر :1918
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : ایمنا

برای احقاق حقوق با کسی مماشات نداریم
خبرگزاري ایمنا: دادستان عمومي و انقلاب اصفهان گفت: دستگاه قضایی به منظور حفظ کیان و آبروی شهروندان در بدو امر مجاز به بیان جزییات پرونده‌ها به ویژه پرونده‌هاي جرايمي مانند اعمال منافي عفت نیست و همین امر باعث می‌شود شهروندان تصور کنند این دستگاه به چنین پرونده‌هایی بی‌اهمیت است.

به گزارش ایمنا، محمدرضا حبيبي با بیان این که این پرونده در پی تماس زن ناشناسی با پایگاه بسیج از سال ۸۵ در دست بررسی قرار گرفت، اظهار داشت: طی تحقیقات صورت گرفته مشخص شد که این فرد با نصب دوربین مدار بسته در منز‌ل خود در حین سوء استفاده از فریب‌خوردگان از آنها فیلم‌بردار می‌کرده است.
وی با اشاره به این که متهم مذکور سوژه‌هایش را از افرادی که دارای ضعف اقتصادی، اجتماعی و یا فرهنگی بوده‌اند انتخاب ‌کرده است، افزود: تعداد شاکیان این پرونده ۳۷ نفر زن و دختر می‌باشد.
دادستان عمومی و انقلاب اصفهان با اشاره به تاييد شدن حکم این متهم ۶۷ ساله پس از چند سال افزود:حکم این پرونده در سال ۸۶ توسط شعبه ۱۶ کیفری دادگستری اصفهان صادر و برای تایید به دیوان عالی کشور فرستاده شد و بالاخره بعد از ۴ بار ارجاع به دیوان عالی کشور حکم اعدام این شخص صادر شد.
وی با اشاره به این که روند این پرونده به علت لزوم رفع برخی از نواقص از سال ۸۵ تا کنون به طول انجامید، گفت: دستگاه قضایی به منظور حفظ کیان و آبروی شهروندان در بدو امر مجاز به بیان جزییات پرونده‌ها به ویژه پرونده‌هاي جرايمي مانند اعمال منافي عفت نیست و همین امر باعث می‌شود شهروندان تصور کنند این دستگاه به چنین پرونده‌هایی بی‌اهمیت است در صورتی‌که این موضوع صحیح نمی‌باشد و دستگاه قضایی برای احقاق حقوق با کسی مماشات نمی‌کند.
وي اضافه كرد: در حال حاضر اين حكم قطعي است و پس از انجام تشريفات قانوني نسبت به اين مجرم اجرا مي‌شود./

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید