امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 22:20:48

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

بت كردن ايران و ايران منهاي اسلام خيانت به انقلاب اسلامي است

شنبه, 07 خرداد 1390 ساعت 08:41 کدخبر :1282
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : ایلنا

از خبرهاي خوش هفته گذشته كشف شبكه جاسوسي سيا توسط سربازان گمنام امام زمان (عج)بود. از اهدافي كه اين شبكه داشت، ايجاد نارضايتي بين مردم بود و اين‌ها در پي آن بودند كه فرياد مردم را بلند كنند تا عليه نظام به صحنه بيايند.

ایلنا: خطيب موقت نمازجمعه تهران: اگر سخن دفاع از اسلام و دفاع از ميهن اسلامي است، متدينين هميشه در خط مقدم بودند و اينها بيشتر از همه جان‌فشاني كرده‌اند، بنابراين عشق به ميهن و ايران اسلامي در خون، گوشت، پوست و جان همه ما است، اما بت كردن ايران و ايران منهاي اسلام خيانت به انقلاب اسلامي است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاري ایلنا آيت‌الله سيداحمد خاتمي خطیب این هفته نماز جمعه در خطبه‌هاي اين هفته نماز جمعه تهران با اشاره به ميلاد حضرت زهرا (س) و امام خميني (ره) افزود: الحمدالله در اين روزها مباحث خوبي در خصوص شخصيت زن مطرح شد و به اين واقعيت توجه شد كه بايد جايگاه بالاي زن را از نگاه مترقي اسلام ديد نه از نگاه غربي كه زن را مانند كالا عرضه مي‌كنند.
وي با بيان اين‌كه «زنده به گور كردن فقط مخصوص جاهليت نبود» افزود: امروز در جهان غرب شخصيت زن دفن و له شده است. اين را بگذاريد در كنار مكتب اسلام كه زن و مرد را يكسان مي‌بينند.
وي با اشاره به سالروز فتح خرمشهر افزود: عمليات بيت‌المقدس فتح بزرگي بود و نشان داد در جنگ سلاح‌هاي پيشرفته نيست كه حرف اول را مي‌زنند، بلكه ايمان‌هاي محكم كارساز است.
خطيب نماز جمعه تهران تصريح كرد: از خبرهاي خوش هفته گذشته كشف شبكه جاسوسي سيا توسط سربازان گمنام امام زمان (عج)بود. از اهدافي كه اين شبكه داشت، ايجاد نارضايتي بين مردم بود و اين‌ها در پي آن بودند كه فرياد مردم را بلند كنند تا عليه نظام به صحنه بيايند؛ اما سربازان گمنام با دستگيري اين شبكه توان خود را نشان دادند، هم جاسوسان داخلي را دستگير كردند و هم عوامل خارجي‌شان را شناسايي كردند و من تشكر مي‌كنم از وزير بسيجي و حزب‌اللهي اطلاعات كه اين موفقيت با مديريت ايشان صورت گرفت.
وي با اشاره به 7 خرداد به عنوان سالروز تاسيس مجلس نيز گفت: مجلس به تعبير امام(ره) در راس امور است، دليلش هم اين است كه مردم در راس امورند. شما در زير اين آسمان مردم‌سالاري به معناي واقعي را جز در ايران پيدا نمي‌كنيد، چون همه مسوولين بدون استثنا در نظام اسلامي بي‌واسطه و يا با واسطه منتخب مردم‌اند.
وي ادامه داد: مجلس هشتم هم كارنامه درخشاني در عرصه انجام وظايف‌شان داشتند. حركت صادقانه در خط ولايت، حضور در مسائل داخلي و خارجي، تصويب قوانين مهم و كليدي مثل هدفمند كردن يارانه‌ها، قانون مجازات اسلامي با هزار ماده و ... از كارهاي انجام گرفته بود، اما امسال سال آخر اين عزيزان است و اميدواريم كه با تعامل بيشتر با دو قوه ديگر به كار خود ادامه دهند و مردم ديگر صندلي خالي در مجلس نبينند و اين سال آخر را با نظم بيشتري به پايان برسانند.
خاتمي تاكيد كرد: نمايندگان مجلس بايد از بخشي‌نگري پرهيز كنند و مسائل كلان كشوري را ببينند به خصوص انتظار اين است مجلس ما در مسائل فرهنگي بيشتر بدرخشد تا منشاء خدمات بيشتري باشد.
اين عضو هيات رييسه مجلس خبرگان افزود: نكته بعدي اين است كه در روايتي از پيامبر(ص) رسيده كه فرمودند من از كفار و دشمنان نشاندار هيچ نگراني ندارم، اما از جريان‌هاي انحرافي كه به صحنه بيايند نگرانم. جرياني كه قلب‌شان نفاق دارد، جرياني كه قشنگ حرف مي‌زنند، اما آن‌چه مي‌گويند واقعيت ندارد. در ظاهر حرفي را مي‌زنند كه همه مي‌پسندند، اما رفتارشان به گونه‌اي ديگر است.

وي ادامه داد: ما از اول انقلاب هم شاهد جريان‌هاي عميق خارجي و هم شاهد جريان‌هاي داخلي انحرافي بوديم. اين جريان‌هاي انحرافي در طول 32 سال پس از انقلاب پنج ويژگي مشترك داشتند، اول روش مشترك‌شان كم‌رنگ كردن دين در جامعه بوده است. كيست كه نداد انقلاب ما همه چيزش به دين است. منتهي در طول اين ساليان جريان فتنه با طرح سكولاريسم، دين‌زدايي را عنوان كردند و برخي با بها دادن به عناويني كهنه اين كار را انجام دادند. چيزي كه اگر يك بار گفته و تمام مي‌شد ما حرفي نمي‌زديم؛ اما با اين‌كه مراجع در مقابل اين حرف ايستاده‌اند، باز هم آن را تكرار مي‌كنند.

سيداحمد خاتمي در خطبه های دوم نماز عبادي سياسي جمعه تهران اظهار داشت: از عامل جهنمي شدن فراموش كردن آخرت است.

وي با قرائت آيه‌اي از قرآن گفت: كساني كه از قيامت غفلت مي‌كنند و دنيا را آخر خط مي‌دانند، زمينه‌ساز گناه در زندگي‌شان مي‌شوند.
خطيب موقت نمازجمعه تهران با اشاره به روايتي از پيامبر(ص) كه فرمودند از كفار و دشمنان نشان‌دار هيچ نگراني ندارم، بلكه از جريانهاي انحرافي كه ممكن است به صحنه بيايند نگران هستيم، گفت: ايشان فرمودند، من از جريان انحرافيي كه قلب‌شان نفاق دارد و به آنچه شما باور داريد باور ندارند، قشنگ حرف مي‌زنند اما آنچه مي‌گويند واقعيت ندارد، در ظاهر حرفهاي همه‌پسند مي‌زنند اما رفتارشان به گونه‌اي ديگر است، نگرانم.
آيت‌الله خاتمي گفت:ما از اول پيروزي انقلاب همواره شاهد جريانات عنود خارجي و هم شاهد جريان‌هاي انحرافي داخلي مثل منافقين، فرقان، بني‌صدر، فتنه و جريان انحرافي اخير بوده‌ايم كه اين جريانات انحرافي همگي ويژگي‌هاي متشرك داشتند. كه اولين روش مشتركشان "كمرنگ كردن دين در جامعه " بوده است، در حاليكه اصل انقلاب ما دين است، اگر دين را از آن بگيريم همه‌چيزش از ميان مي‌رود.
وي با يادآوري اينكه در سال‌هاي قبل جريان فتنه با القاي سكولاريزم، دين‌زدايي را در جامعه دنبال مي‌كرد، گفت: آن جريان به گونه‌اي و اين جريان با مطرح كردن و بها دادن به عناصر كهنه مثل مكتب ايراني و ايرانيت آنرا دنبال مي‌كنند. چيزي كه اگر يكبار گفته شد و تمام شده بود ما وارد ميدان نمي شديم اما وقتي با لجاجت اصرار دارند مدام اين حرف نادرستي كه مراجع جلوي آن ايستادند را تكرار كنند، وظيفه ما روشنگري مي‌شود.
خطيب موقت نمازجمعه تهران ادامه داد: اگر سخن دفاع از اسلام و دفاع از ميهن اسلامي است، متدينين هميشه در خط مقدم بودند و اينها بيشتر از همه جان‌فشاني كرده‌اند، بنابراين عشق به ميهن و ايران اسلامي در خون، گوشت، پوست و جان همه ما است، اما بت كردن ايران و ايران منهاي اسلام خيانت به انقلاب اسلامي است.
آيت‌الله خاتمي افزود: يكي از سفراي كشور مصر مصاحبه كرده و گفته 32 سال است كه مي‌گوييم ايران دنبال اسلام نيست بلكه به دنبال امپراطوري ايران هستند، اين كه مدام مكتب ايراني مي‌گويند هم نشانه آنست.
وي متذكر شد: آنچه كه موجب شده كشورهاي ديگر از ايران الگو بگيرند، ايران اسلامي بوده است، بنابراين بنده به صراحت مي‌گويم كساني كه اينچنين سخن مي‌گويند هيچ ربطي به اين نظام اسلامي ندارند، بلكه سليقه شخصي آنها است.
عضو هيئت رئيسه مجلس خبرگان دومين نكته مشترك جريانات منحرف را "استفاده ابزاري از مقدسات " عنوان كرد و گفت: همه ديدند عده‌اي در فتنه 88 در پشت نام امام(ره) ايستادند و از آن سو استفاده كردند. اعتقاد به مهدويت، از محكم‌ترين اعتقادات ماست،250 آيه قرآن، 500 حديث از پيامبر درباره خصوصيات حضرت مهدي (عج)، 2500حديث از امام معصوم بالاترين و عميق‌ترين اعتقادات است، لذا از اين اعتقاد عميق استفاده ابزاري و كاسب‌كارانه مي‌كنند.
وي ادامه داد: امروز زمان تعيين مي‌كنند و برخي حرف‌ها و برخي تطبيق‌هاي نادرست را به زبان مي‌آورند كه هيچ ربطي به مهدويت ندارد. خواهش مي كنم اعتقاد به مهدويت را كالاي تجاري و تبليغي نكنيد و نگذاريد اين اعتقاد مقدس اينچنين ملعبه دست عده‌اي شود.
آيت‌الله خاتمي سومين روش آنها را مقابله با عالمان بابصيرت دانست و افزود: كساني كه دزدگير آنها قوي است و منحرفين را خوب مي‌شناسند، جريانات انحرافي همواره آنها را تخريب مي‌كنند.
وي ادامه داد: مقابله با ولايت فقيه دستور كار اين جريان‌ها بوده است، از جريان منافقين تا به امروز هميشه شمشير آشكار و پنهان عليه ولايت بسته‌اند.
خطيب موقت نماز جمعه تهران، ابتذال را ديگر ويژگي منحرفين عنوان كرد و گفت: نقشه دشمن ترويج ابتذال، بي‌حجابي و آندلسي كردن كشور است. جريانهاي انحرافي از ابزار اباحه‌گري و ابتدال استفاده مي‌كنند.
آيت‌الله خاتمي در بخش ديگر سخنان خود به حوادث منطقه اشاره كرد و گفت: منطقه همچنان در حال سوختن در زياده‌طلبي‌هاي آمريكاست و هنوز روزهاي خونباري در يمن و بحرين مي‌گذرد، آمريكا، آل خليفه و آل سعود زندان بزرگي با اعمال شاقه درست كرده‌اند. در زندان، شكنجه‌هاي قرون وسطايي مي‌دهند، پاي زنداني را با دلر سوراخ كردند، بدن آنها را مي‌سوزانند و اين اوضاع با مديريت آمريكا در بحرين مي‌گذرد و شكنجه‌ها را انگليس و صهيونيست‌هاي مكار مديريت مي‌كنند.
وي افزود: رسوايي امروز آمريكا شايد در طول تاريخ اين كشور بي سابقه باشد، امروز اوباما تحت فشار صهيونيست‌ها، همان حرفهاي آبكي كه زده بود را هم برگرداند.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به تكريم نخست وزير رژيم صهيونيستي در كنگره آمريكا، اظهار داشت: اين تكريم ميخي بر تابوت امريكا در دنيا بود و نشان داد كه چقدر آمريكايي‌ها نوكر صهيونيستها هستند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید