امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 07:35:45

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

برادر خواهر بدون سرپرست از خدمت سربازی معاف می‌شود

پنجشنبه, 17 فروردین 1391 ساعت 09:38 کدخبر :3929
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : ایمنا

خبرگزاری ایمنا: رئیس سازمان وظیفه عمومی گفت: مشمولان غیرغایبی که یگانه نگهدارنده خواهر تنی خود بوده و متقاضی معافیت کفالت خواهر فاقد پدر، شوهر و یا فرزندپسرسالم باشند می‌توانند برای ثبت درخواست خود به دفاتر پلیس + ۱۰ مراجعه کنند.

به گزارش ایمنا، سردار سرتیپ سید حمید صدرالسادات در خصوص معافیت کفالت خواهر بدون پدر، شوهر و یا فرزند پسر سالم گفت: از جمله شروط اصلی این نوع از معافیت، تنها مراقب و نگهدارنده سالم بالای ۱۸ سال خواهر بدون پدر، همسر و یا فرزند پسر سالم و همچنین غیر غایب بودن مشمولان متقاضی است.

رئیس سازمان وظیفه عمومی در ادامه افزود: در گذشته از شرایط اصلی بهره‌مندی از معافیت کفالت خواهر، مجرد بودن وی و داشتن شرط سنی (تا سن ۲۴ سالگی) مطرح بود و همچنین در مواردی که همسر خواهر فوت کرده و یا از همسر خود طلاق گرفته بودند احراز نیازمندی آنان به مراقبت از سوی شورای پزشکی وظیفه عمومی می‌توانست منجر به معافیت مشمول شود که با توجه به اصلاح موادی از قانون خدمت وظیفه عمومی شرایط مذکور از جمله شرط سنی حذف شده است.
وی تاکید کرد: مشمولان غیرغایبی که یگانه مراقب و نگهدارنده خواهر تنی خود بوده و متقاضی معافیت کفالت خواهر فاقد پدر، شوهر و یا فرزند پسر سالم باشند می‌توانند برای ثبت درخواست خود به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) مراجعه کنند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید