امروزيكشنبه, 30 ارديبهشت 1397-- Sunday May 20 2018

ساعت 18:25:47

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

به منظور طرح‌های ویژه کنترل قیمت‌ها اجرایی می‌شود

برخورد جدی ۱۰ هزار بازرس صنفی و ناظر افتخاری با گران‌فروشی

شنبه, 09 اردیبهشت 1391 ساعت 14:24 کدخبر :4009
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : ایمنا

خبرگزاری ایمنا: رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان گفت: بیش از سه هزار بازرس با فعالیت ۲ هزار بازرس صنفی و بیش از ۵ هزار ناظر افتخاری به منظور طرح‌های ویژه کنترل قیمت‌ها با این سازمان همکاری می‌کنند.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، محمدحسن نکویی‌مهر با بیان این‌که برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها به هیچ‌وجه نباید قیمت عوامل تولید تغییر نکند، اظهار داشت: برخی عوامل مانند قیمت ارز و قیمت‌های جهانی خارج از کنترل است.
وی در ادامه افزود: برخی تغییر قیمت‌ها می‌تواند منطقی و بر مبنای نوسانات نرخ‌های مواد اولیه، عوامل تولید، قیمت‌های جهانی،‌ نرخ ارز و مانند آن باشد که به افزایش قیمت کالا منجر می‌شود.
رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان یادآور شد: در این راستا برای حمایت از تولید که خود حمایت از مصرف‌کننده هم تلقی می‌شود، قیمت‌ها در حداقل خود و بر اساس معیارهای کارشناسی اصلاح خواهد شد.
وی بیان داشت: افزایش تقاضا اعم از مصرفی و سرمایه‌ای، نقدینگی، مخارج و بودجه دولت از دیگر عواملی محسوب می‌شود که در بروز بیماری تورم و گرانی دخیل و موثر است.
نکویی‌مهر تاکید کرد: مدیریت و برنامه‌ریزی اساسی باید به منظور کنترل بازار صورت گیرد تا جلوی افزایش قیمت کالاها در بازار گرفته شود.
وی همچنین از اجرای دو طرح این سازمان برای کنترل بازار خبر داد و گفت: از این پس طرح تشدید نظارت و نیز پلمپ واحدهای متخلفی که تخلف خود را تکرار می‌کنند، به اجرا در می‌آید.
رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان با تفکیک تورم و گران‌فروشی‌، افزایش قیمت‌ها را ناشی از این دو عامل برشمرد و اظهار داشت: برای کنترل و برخورد با گران‌فروشی، حدود ۶۰۰ هزار گزارش سالانه مردمی دریافت می‌شود.
وی اضافه کرد: همچنین مراکز سامانه تلفن ۱۲۴ نیز در اکثر نقاط شهری کشور یعنی در بیش از ۴۰۰ نقطه مستقر است و در کمتر از یک ساعت، رسیدگی به شکایات‌ آغاز می‌شود.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید