امروزدوشنبه, 07 خرداد 1397-- Monday May 28 2018

ساعت 09:32:58

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

نکات تغذیه‌ای در ایام نوروز - ۸

بیماران کلیوی در طول سفر، غذاهای کنسرو شده نخورند

دوشنبه, 29 اسفند 1390 ساعت 07:59 کدخبر :3862
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : ایمنا

خبرگزاری ایمنا: بیماران کلیوی سعی کنند در طول سفر از غذاهای کنسرو شده استفاده نکنند.

به گزارش ایمنا، ایام نوروز است و فصل دید و بازدید و مسافرت، همه بار سفر می‌بندد تا از این طبیعت زیبا نهایت استفاده را کرده و از مناظر تاریخی و طبیعی لذت ببرند.
اما این سفر گاهی برای بیماران خاص و افرادی که دچار بیماری سنگ کلیه هستند یا دیالیزی‌ها بسیار مشکل و حتی طاقت‌فرسا است.
حال باید چه کرد؟ آیا این بیماران نباید به مسافرت بروند و یا اینکه با رعایت برخی موارد سفر برای آنان ممکن است.
این بیمارا ن در طول سفر به هیچ عنوان از غذاهای آماده و کنسرو شده استفاده نکنند، زیرا مواد غذایی تشکیل دهنده این کنسروها مملو از مواد نگهدارنده‌ای است که با ماندن این کنسروها در بیرون به هیچ عنوان فاسد نمی‌شوند.
به علاوه در این کنسروها مقدار زیادی روغن و نمک وجود دارد که مصرف آن برای بیماران کلیوی توصیه نمی‌شود و موجب درد در نواحی کلیه و حتی در افراد مستعد، سنگ کلیه ایجاد کند.
این افراد سعی کنند از سبزیجات و میوه های تازه و حتی‌المکان از غذاهای تازه استفاده کنند، در طول سفر آب زیادی بنوشند ، از مصرف آجیل شور و حتی مواد غذایی و شیرینی‌های پرچرب استفاده نکنند.
اگر از بیماران پیوندی هستید و قصد مسافرت دارید، در ابتدا با پزشک خود مشورت کرده و اگر ۶ ماه از پیوند کلیه شما گذشته است با رعایت موارد گفته شده و عدم نشستن طولانی می‌توانید برای رفتن به سفر آماده شوید.
بیماران دیالیزی نیز باید حتما معرفی‌نامه‌ای از مراکز درمانی مبنی بر مشخصات کامل خود و نوع بیماری را همراه داشته باشند، زیرا مراکز درمانی شهرهای مختلفی که شما به آنجا مسافرت می‌کنید به معرفی‌نامه برای درمان و دیالیز بهتر شما نیاز دارند.
همچنین بیماران دیالیزی از تغییر در نوع موادغذایی و نوشیدن مایعات تغییری نداده زیرا تغییر در عادات غذایی دیالیز آنان را دچار مشکل اساسی خواهد کرد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید