امروزسه شنبه, 01 خرداد 1397-- Tuesday May 22 2018

ساعت 18:25:45

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

نشانه‌گيري شبكه‌هاي ماهواره‌اي براي تخريب خانواده ايراني/ 4

تبيلغ عرفان‌هاي كاذب محصول شبكه‌هاي ماهواره‌اي

شنبه, 04 تیر 1390 ساعت 09:46 کدخبر :1636
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری فارس

خبرگزاري فارس: رئيس فراكسيون زنان مجلس گفت: شبكه‌هاي ماهواره‌اي تلاش مي‌كنند تا با اشاعه مدها و ارزش‌هاي خاص در ميان جوانان يا عرفان‌هاي كاذب و انحرافي، آنها را از ارزش‌هاي اسلامي دور كنند.

طيبه صفايي در گفت‌و‌گو با خبرنگار زنان باشگاه خبري فارس «توانا» اظهار داشت:‌ تهاجم فرهنگي از طريق شبكه‌هاي ماهواره‌اي غربي عليه كشور در حال وقوع است و يكي از هدف‌هاي اصلي آنها بي‌هويت كردن قشر جوان جامعه به خصوص زنان و دختران است.

وي افزود: در اين تهاجم كه بسيار هوشمندانه است، ارزش‌هاي اسلامي جامعه مورد تهديد قرار گرفته و تهاجم گسترده‌اي عليه خانواده‌هاي ايراني در حال وقوع است و افكار غربي در ميان خانواده‌ها نفوذ مي‌كند.

رئيس فراكسيون زنان مجلس با بيان اينكه در كشور ما به دليل فرهنگ ايراني و اسلامي، خانواده بافت مستحكمي دارد، گفت: دشمنان تلاش دارند تا از طريق شيوه‌‌هاي مختلف خانواده ايراني را مورد هدف قرار دهند و تلاش مي‌كنند تا سبك زندگي متناسب با فرهنگ ايراني و اسلامي را از جامعه گرفته و روش حاكم بر جوامع غربي را رواج دهند تا بنيان خانواده متزلزل شود.

صفايي ادامه داد: ارائه ديدگاه‌هاي فمنيستي كه زن را از زن بودن خارج كرده و او را همپاي مردان مي‌داند و پيوستن به كنوانسيون‌هاي خاصي كه خانواده را قبول ندارند، جزء تهديداتي است كه خانواده‌هاي ايراني با آن مواجه هستند، دشمن متوجه شده است كه در ديدگاه اسلام خانواده ركن اساسي جامعه است كه اگر آن را متزلزل نكند، امكان ورود به جامعه و نفوذ در افكار جوانان را نمي‌يابد.

وي با اشاره به اينكه شبكه‌هاي ماهواره‌اي مختلف با راه‌اندازي جنگ نرم تلاش مي‌كنند تا با واژه‌هاي دروغين مانند برابري جنسيتي، اشاعه مدها و ارزش‌هاي خاص در ميان جوانان و القاي عرفان‌هاي كاذب و انحرافي، جوانان را از ارزش‌هاي اسلامي و ايراني دور كنند، عنوان كرد: اگر با اين تهديدات مقابله نشود، معضلي جدي براي جامعه هستند.

رئيس فراكسيون زنان مجلس افزود: رسانه ملي با وجود اينكه براي مقابله با هجوم رسانه‌هاي غربي تلاش مي‌كند اما اين تلاش كافي نيست و متأسفانه در برخي از مواقع شاهد هستيم كه برخي از برنامه‌هاي رسانه ملي با اين شبكه‌ها همگامي كرده و از طريق ارائه الگوهاي غلط براي نسل جوان و اعضاي خانواده، آنها را از سبك‌هاي زندگي اسلامي و باورهاي صحيح دور مي‌كند.

صفايي تصريح كرد: برنامه‌هاي مختلف صدا و سيما بايد با حساسيت خاصي تهيه شوند تا الگوهايي ارائه نشود كه جوانان سالم فكر كنند كه روش زندگي آنها نادرست و نابهنجار است و از الگوهاي نادرست فيلم‌ها و محصولات داخلي تبعيت كنند.

وي بيان كرد: كارشناسان بايد محصولات توليد شده در رسانه ملي را بررسي و مسائل ارزشي و اعتقادي را در برنامه‌‌هاي مختلف ارائه كنند تا از اين طريق بتوان با تهديدات شبكه‌هاي ماهواره‌‌اي عليه خانواده ايراني مقابله كرد چرا كه اگر نتوانيم در مقابل برنامه‌هاي اين شبكه‌ها، توليدات جاذب و ارزشي براي مخاطبان تهيه كنيم، خانواده‌ها جذب ماهواره شده و جامعه با تهديد جدي مواجه مي‌شود.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید