امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 21:30:02

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

رییس پلیس راه ناجا؛

تخلفات حادثه ساز، خط قرمز راهنمایی و رانندگی در نوروز 91 است

یکشنبه, 07 اسفند 1390 ساعت 14:03 کدخبر :3767
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : ایرنا

تهران - رییس پلیس راه راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی گفت: تخلفات حادثه ساز رانندگی، خط قرمز ماموران راهنمایی و رانندگی در نوروز 91 است كه با متخلفان به شدت برخورد قانونی خواهیم كرد.
به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، سرهنگ 'محمدرضا مهماندار' روز یكشنبه در حاشیه رژه خودروهای جدید واگذاری به پلیس راه استان ها افزود: برای افزایش امنیت سفر هموطنان عزیز در ایام تعطیلات نوروزی، پلیس راهنمایی و رانندگی با جرایمی مانند تجاوز به چپ از محور راه، سرعت غیر مجاز، سبقت از سمت راست و دیگر جرایم حادثه ساز به شدت برخورد خواهد كرد.

وی با بیان اینكه در مجموع تعداد بسیار اندكی از رانندگان قوانین راهنمایی و رانندگی را اجرا نمی كنند، گفت: در اسفندماه امسال، یك هزار خودروی گشت نامحسوس به ناوگان كنترل تخلفات پلیس راه كشور اضافه می شود تا كنترل جاده‌ها را در دست گیرند.

رییس پلیس راه راهور ناجا با بیان اینكه حضور تیم های نامحسوس، جو ناامنی برای متخلفان ایجاد خواهد كرد، تصریح كرد: برای طرح نوروزی سال 91 استفاده از خودروها و كنترل نوع تردد جاده‌ای در دستور كار پلیس قرار دارد.

وی با بیان اینكه استراتژی پلیس راه تقویت تیم‌های نامحسوس است، گفت: در كنار تیم‌های محسوس، به دنبال كنترل تخلفات از سوی گشت‌های نامحسوس هستیم تا از تخلفات كاسته و متخلفان حرفه‌ای شناسایی شوند.

مهماندار تاكید كرد در ایام نوروز علاوه بر تیم های نامحسوس خودرو، تیم های نامحسوس موتوری پلیس نیز در جاده های هراز و چالوس به كار گرفته می‌شوند.

وی در مورد خودروهای بكارگیری شده به عنوان خودروی نامحسوس و نوشته های روی درب این خودروها گفت: سعی می كنیم در كنار كنترل نامحسوس، حقوق افراد را نیز در نظر بگیریم كه برای حفظ حقوق شهروندی آرم هایی را در بغل درب های خودرو در نظر گرفته ایم تا هنگامی كه خودرویی را ماموران متوقف كردند قابل شناسایی باشند و از هر گونه سوء استفاده احتمالی جلوگیری شود.

مهماندار تصریح كرد ماموران گشت های نامحسوس موظف هستند علاوه بر لباس فرم، هنگام متوقف كردن خودرو كارت شناسایی خود را نیز به رانندگان نشان دهند.

رییس پلیس راه كشور از فعالیت تیم های آزمایش سلامت در تمام جاده های كشور خبر داد و افزود: تیم های آزمایش سلامت كه به انواع دستگاه ها مجهز هستند در سطح جاده ها با رانندگان پرخطر برخورد می كنند و آزمایش سلامت از آنان می گیرند.

وی اضافه كرد: این تیم ها در همه جاده ها حضور خواهند داشت اما در برخی از جاده ها مانند تهران - مشهد، تهران - شیراز و تهران - اهواز و جاده های شمالی كه از اهمیت زیادی برخوردارند، این تیم ها با خودروهای ویژه حضور دارند.

وی به اعزام یكصد خودروی كنترل نامحسوس به جاده های كشور از امروز گفت: تا پایان سال، با دریافت سری جدید خودروها و استفاده از دیگر امكانات نیروی انتظامی مانند خودروی های پلاك شخصی، تعداد خودروهای كنترل نامحسوس را به یك هزار دستگاه در جاده های كشور خواهیم رساند.

مهماندار در پاسخ به سئوال خبرنگاری در رابطه با استفاده از دوربین های كنترل سرعت در جاده ها تاكید كرد: دوربین های كنترل سرعت هوشمند ثابت در جاده های تهران - مشهد و تهران - شیراز نصب شده است و جاده هراز نیز به زودی به این دوربین ها مجهز می شود.

به گفته وی، ماموران راهنمایی و رانندگی در عین حال با دوربین های سیار جاده ها را كنترل می كنند.

وی افزود: دوربین های كنترل سرعت از فناوری بسیار بالایی برخوردار هستند و چنانچه افراد فكر كنند پلاك ها خوانده نمی شود، سخت در اشتباه هستند.

رییس پلیس راه راهور ناجا تاكید كرد پلیس با هر گونه مخدوش یا ناخوانا كردن پلاك خودروها برخورد و متخلف را علاوه بر جریمه به دادگاه معرفی می كند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید