امروزدوشنبه, 31 ارديبهشت 1397-- Monday May 21 2018

ساعت 11:39:39

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

تعطیلی پنج‌شنبه‌ها غیرکارشناسی است

تشدید ترافیک شهری و آلودگی هوا با تعطیلی آخر هفته

سه شنبه, 02 آبان 1391 ساعت 13:42 کدخبر :4658
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : ایمنا

خبرگزاری ایمنا: نماینده مردم اصفهان با انتقاد از طرح تعطیلی پنج‌شنبه‌ها در این کلانشهر و تاکید بر تبعات جدی این تصمیم، خواستار رسیدگی ریشه‌ای به مشکل آلایندگی هوا و پرهیز راه حل‌های مقطعی و مسکن وار شد.

به گزارش ایمنا حمیدرضا فولادگر امروز در جمع خبرنگاران با بیان این‌که به طور قطع طرح تعطیلی پنج‌شنبه‌ها با نیت حل مشکل آلایندگی هوا و پیگیری مباحث مرتبط با بهره وری کلید خورده است، اظهار داشت: صرف‌نظر از نیت تنیده در آن، اثرات قطعی منفی به دنبال خواهد داشت.
وی افزود: باید در نظر داشته باشیم که در سال حمایت از تولید ملی قرار داریم و کشور در فضای اقتصاد مقاومتی و جهاد اقتصادی است، لذا از همه مردم و مسوولان انتظار می رود که فعالیت‌های خود را با مفهوم تلاش مضاعف منطبق سازند و به صورت جدی ضروری است که جلوی رواج فرهنگ تعطیلی طلبی گرفته شود.
عضو مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در تهران نیز که به سبب مشکلات خاص پایتخت، ناچار به تعطیل کردن پنج‌شنبه‌ها شده‌اند این قاعده بانک‌ها، مراکز خدماتی و غیر دولتی را مستثنی کرده است.
وی بیان کرد: تعطیلی گسترده پنج‌شنبه‌ها به رغم مشکلات زیست محیطی و آلایندگی که اکثر کلان شهرها و مراکز استان‌های بزرگ کشور با آن روبه‌رو شده‌اند، بجز پایتخت (به دلیل شرایط خاص آن) هنوز در هیچ کدام دیگر از کلان شهرهای کشور به اجرا در نیامده است.
فولادگر
” تعطیلی پنج‌شنبه‌ها سبب هجوم خانواده‌ها به بازار و خیابان برای خرید مایحتاج هفتگی می‌شود و ترافیک شهری و آلودگی هوا را به صورت جدی تشدید خواهد کرد، چنانچه سال قبل اتفاق افتاد “
با تاکید بر این‌که راه حل آلایندگی تعطیل کردن شهر نیست، اظهار کرد: چند سال پیاپی است که هم‌زمان در فصل پاییز مواجه با پدیده وارونگی هوا با مشکل افزایش آلایندگی روبه‌رو می‌شویم، اما سوال اینجاست که چه اقدام اساسی و تاثیر‌گذاری برای مواجه با این مشکل اندیشیده و اجرایی شده است.
وی ادامه داد: چه میزان اقدامات عملی برای خروج خودروهای فرسوده از چرخه استفاده، بازسازی و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی درون شهری و کاهش معضلات زیست محیطی کلان شهر اصفهان صورت گرفته است.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در حالی مبحث صرفه‌جویی در مصرف انرژی به عنوان نتیجه تعطیلی پنج‌شنبه‌ها بیان می‌شود که همه می‌دانیم و سال قبل تجربه کرده‌ایم که چنین تعطیلی‌هایی سبب هجوم خانواده‌ها به بازار و خیابان برای خرید مایحتاج هفتگی می‌شود و ترافیک شهری و آلودگی هوا را به صورت جدی تشدید خواهد کرد، چنانچه سال قبل اتفاق افتاد.
وی تاکید کرد: نظر به جمیع جوانب فنی، کارشناسی و نتایج حاصل از تعطیلی سال قبل شهر که به دلایلی مشابه آنچه اکنون مطرح میشود رخ داد، این تصمیم بدون شک نیاز به بازبینی و تجدید نظر دارد.
فولادگر با گلایه از اتخاذ برخی تصمیمات کلان مرتبط با زندگی مردم در اتاق‌های دربسته، گفت: حداقل انتظار آن بود که برای اخذ چنین تصمیم پر تبعاتی از نمایندگان استان و شهر اصفهان نیز کسب نظر شود، در این صورت بدون شک صحبت‌هایی را بیان می‌کردیم که خروجی کار را به صورت دیگری می‌کرد.
رییس کمیسیون نظارت بر اصل ۴۴ و حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: روز پنج‌شنبه یکی از روزهای مشترک کاری ما بین تقویم هفتگی ایران و کشورهای خارجی است و افزوده شدن تعطیلی غیر کارشناسی پنج‌شنبه‌ها سبب اختلاف سه روزه میان مجموعه‌های صنعتی، تجاری و تحقیقاتی اصفهان با مجموعه‌های بین‌المللی خواهد شد، که در عمل باعث می‌شود هر هفته که میگذرد نیمی از آن را از دست بدهیم.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#2 +1 احسان 06 آبان 1391 ساعت 19:13
خوب بیایید شنبه ها را به جای پنج شنبه ها تعطیل کنید
نقل قول
 
 
#1 0 محمودرضا 06 آبان 1391 ساعت 19:12
تعطیلی پنجشنبه هاکار بسیار خوبیست و باید در تمامی کشور اجرایی بشه
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید