امروزچهارشنبه, 30 خرداد 1397-- Wednesday Jun 20 2018

ساعت 11:45:01

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 22:08:59

کميسيون اجتماعي مجلس پيشنهاد کرد:

تعطيلي شنبه‌ها به جاي پنجشنبه‌ها

شنبه, 15 مرداد 1390 ساعت 11:05 کدخبر :2060
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : ایمنا

خبرگزاری ایمنا: سخنگوي كميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي با زياد توصيف كردن تعطيلات كشور، خواستار ساماندهي اين تعطيلات از سوي دولت و مجلس شد.

به گزارش ایمنا، "سيدجواد زماني" در گفت‌وگو با خانه ملت، در رابطه با لايحه دولت براي افزايش تعطيلي عيد فطر، گفت: بايد منتظر بمانيم تا اين لايحه ارائه شود، زيرا اكنون مشخص نيست كه چه روزي عيد فطر خواهد بود.
وي با يادآوري اينكه دولت اعلام كرده اگر پنجشنبه عيد فطر باشد شنبه را هم تعطيل مي‌كند، افزود: شايد عيد فطر روز چهارشنبه باشد در اين صورت پنجشنبه نيز خود به خود تعطيل مي‌شود.
نماينده مردم كنگاور، هرسين و بيستون با اظهار اينكه براي تصميم گيري نهايي درباره افزايش تعطيلات عيد فطر بايد منتظر ارائه لايحه از سوي دولت بود، خاطرنشان كرد: در حال حاضر تعطيلات در كشور زياد است و به همين دليل بايد سازو كاري براي كل تعطيلات ترسيم شود.
زماني در اين راستا خواستار ارائه لايحه و يا طرح از سوي دولت و مجلس براي سامان دهي تعطيلات در كشور شد و افزود: در اين صورت، اگر دولت بخواهد يك روز را پس از يك ماه روزه‌داري تعطيل كند، اتفاق خاصي نمي‌افتد.

دولت به جاي پنجشنبه، شنبه‌ها را تعطيل كند
سخنگوي كميسيون اجتماعي مجلس در ادامه با اشاره به تصميم دولت براي تعطيلي روز پنجشنبه‌ها، گفت: براساس قانون كار؛ كارگر و كارمند بايد ۴۴ ساعت در هفته كار مفيد داشته باشند، اگر دولت به گونه اي برنامه ريزي كند تا اين ۴۴ ساعت كار مفيد از شنبه تا چهارشنبه حساب شود و در عين حال كيفيت و كارايي نيز بالا برود، طبيعتا فرد بهتر مي تواند به خود و خانواده اش برسد و زمان بيشتري هم دارد.
زماني با اشاره به مخالفت خود با طرح تعطيلي روزهاي پنجشنبه، اظهار كرد: اگر اين روز را در كشور تعطيل كنيم، مشكلاتي به وجود خواهد آمد كه تاكنون كسي براي حل آنها چاره جويي نكرده است.
وي يادآوري تعطيلي روزهاي شنبه و يكشنبه در ديگر كشورها، خاطرنشان كرد: اگر روز پنجشنبه هم در ايران تعطيل شود، براي ارتباط با ديگر كشورهاي از لحاظ اقتصادي و سياسي دچار مشكل خواهيم شد.
زماني براي رفع مشكل خواستار تعطيلي روزهاي شنبه به جاي پنجشنبه شد و افزود: در اين صورت يك روز از تعطيلي در هفته در ايران، با يك روز تعطيلي كشورهاي ديگر هماهنگ مي‌شود.
"سيد محمدرضا ميرتاج‌الديني" معاون پارلماني رئيس‌جمهور گفته بود: مباحثي در دولت با پيشنهاد رئيس‌جمهور مطرح شد تا يك روز به تعطيلي عيد فطر اضافه شود.
معاون پارلماني رئيس‌جمهور با بيان اينكه تعطيلي ديده شده در اين لايحه ۲ روز است، اظهار كرد: بر اساس اين لايحه كه مشتمل بر۱ تبصره است؛ اگر روز پنج‌شنبه عيد فطر باشد و روز پس از آن با روز جمعه كه تعطيل رسمي كشور است، مصادف شود شنبه نيز تعطيل مي‌شود تا مردم فرصت خوبي را براي استفاده از اين عيد سعيد داشته باشند.
ميرتاج‌الديني اين نكته را نيز يادآور شد كه لايحه افزايش تعطيلات عيد فطر پس از تعطيلات مجلس، با قيد فوريت به قوه مقننه ارائه مي‌شود تا پايان ماه مبارك رمضان بررسي اين لايحه به پايان رسيده و تصويب شود.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 0 مهری ج 15 مرداد 1390 ساعت 17:22
اگه بشه عالی
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید